Miért van ez? Ha valaki nem hisz paranormális dolgokban, akkor sosem tapasztal semmit, de aki igen, az többször is.
Extrasensory Perception rövidítve. Mindenféle nem érzékszervi érzékelés ebbe a kategóriába tartozik. Megérzés, telepátia, clairvoyance(tisztánlátás), a clairaudience(tisztánhallás), és más érzékszervek nem érzékszervi megfelelői, nem sorolom fel mindet, prekogníció(még be nem következett események megsejtése), déja vu, pszichometria(egy tárgyat megérintve a tárgy, vagy tulajdonosa múltja, és jelene bevillan), de ide sorolják az empátiát is, de csak olyan esetekben, amikor az egyén ténylegesen képes átérezni a másik személy testi, lelki állapotát. Van egy rakás másik jelenség is, de sokról nem lehet eldönteni, hogy önálló jelenségről van e szó, vagy egy másik jelenség része. Például a megérzés(intuíció), és a prekogníció sok hasonlóságot mutat.
Általában a többség a megérzést tapasztalja meg, a telepátiát, és a déja vu-t. A többi elég ritka még akkor is, ha valaki hisz benne, és direkt keresi. Általában nem tulajdonítanak a fent említett, gyakran tapasztalt dolgoknak sem sok jelentőséget, mert ködös, és gyenge jelenségekről van szó, maximum furcsának találják. A leginkább feltűnő a déja vu szokott lenni, mert az majdnem mindenkit zavar.
Lehet,hogy pl ok-okozat, hogy tehát pl időrendiség. Előbb volt az, hogy elkezdtek tapasztalni; és azután kezdtek hinni
Vagy pl nemtom, eleve reálisabbnak tűnt nekik,hogy léteznek szellemek, és utána találkoztak 1gyel kettővel stb
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!