Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van ez? Ha valaki nem...

Miért van ez? Ha valaki nem hisz paranormális dolgokban, akkor sosem tapasztal semmit, de aki igen, az többször is.

Figyelt kérdés
Fura, hogy a szkeptikusok soha nem tapasztalnak paranormális dolgokat, de azok igen, akik hisznek ezekben? Ez miért van? A természetfeletti dolgok csak azt célozzák meg, aki hisz bennük?:D

2021. máj. 2. 12:08
 1/8 Grimfox ***** válasza:
84%
Egyfelől ezek nem természetfelettiek. Teljesen természetesek. Másfelől a szkeptikusok is tapasztalnak ilyesmit. Ritkán fordítanak neki figyelmet, nem próbálják szándékosan kiváltani a jelenséget. De ettől még tapasztalnak ilyesmit. Főképp ESP-t. A külső paranormális jelenségekre nem ismerem az arányokat, de belső eredetű jelenségeket, 10-ből 9 ember tapasztal néhányszor élete során. Ezek azok, amikre fel is figyel, és furcsának találja. Aki hisz benne, és keresi a jelenségeket, az logikusan több ilyennel találkozik. De nem a jelenség célozza őt, hanem ő keresi, vagy igyekszik kiváltani a jelenséget.
2021. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én még semmilyen természetfeletti dolgot nem tapasztaltam, pedig 32 éves vagyok.:D Mi az az ESP? Szkeptikusként nem vagyok tisztában ilyen fogalmakkal.
2021. máj. 2. 12:23
 3/8 Grimfox ***** válasza:
81%

Extrasensory Perception rövidítve. Mindenféle nem érzékszervi érzékelés ebbe a kategóriába tartozik. Megérzés, telepátia, clairvoyance(tisztánlátás), a clairaudience(tisztánhallás), és más érzékszervek nem érzékszervi megfelelői, nem sorolom fel mindet, prekogníció(még be nem következett események megsejtése), déja vu, pszichometria(egy tárgyat megérintve a tárgy, vagy tulajdonosa múltja, és jelene bevillan), de ide sorolják az empátiát is, de csak olyan esetekben, amikor az egyén ténylegesen képes átérezni a másik személy testi, lelki állapotát. Van egy rakás másik jelenség is, de sokról nem lehet eldönteni, hogy önálló jelenségről van e szó, vagy egy másik jelenség része. Például a megérzés(intuíció), és a prekogníció sok hasonlóságot mutat.

Általában a többség a megérzést tapasztalja meg, a telepátiát, és a déja vu-t. A többi elég ritka még akkor is, ha valaki hisz benne, és direkt keresi. Általában nem tulajdonítanak a fent említett, gyakran tapasztalt dolgoknak sem sok jelentőséget, mert ködös, és gyenge jelenségekről van szó, maximum furcsának találják. A leginkább feltűnő a déja vu szokott lenni, mert az majdnem mindenkit zavar.

2021. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy pl ok-okozat, hogy tehát pl időrendiség. Előbb volt az, hogy elkezdtek tapasztalni; és azután kezdtek hinni

Vagy pl nemtom, eleve reálisabbnak tűnt nekik,hogy léteznek szellemek, és utána találkoztak 1gyel kettővel stb

2021. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*meg pl amúgy asszem talán vannak olyan emberek, akiket a segélykérő szellemek, akik nem tudtak továbblépni, ittragadtak,tehát ők jobban megtalálják az olyan embereket akikről gondolják,v remélik h talán tudnának segiteni.
2021. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*tehát akik érzékelik őket róluk gondolják a szellemek h talán tudnának segiteni nekik továbblépni h pl menni a Mennybe v ilyesmi.
2021. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyám szkeptikus volt eléggé, mégis tapasztalt dolgokat. Bár jóval kevesebbszer, mint én, aki nem vagyok szkeptikus .
2021. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy aki hisz benne az jobban felfigyel ezekre a dolgokra. Pl megreccsen valami akkor biztos csak a szél,vagy hőtágulás, akár lehet az is , de pl akár lehet szellem is, és ez most tehát nem a legjobb példa volt, de lehet tehát hogy a másik is tapasztal, csak ő nem tulajdonit jelentőséget neki. Pl esetleg lát szeme sarkából valami elsuhanó alakot, akkor azt mondja magának, hogy "biztos csak tévedtem" és akkor theát lehet,hogy nem érdekli,nem foglalkozik vele.
2021. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!