Paranormális dolgokban hívő emberek! Laboratóriumi körülmények között miért nem tudták még sosem bizonyítani a paranormális/ezotérikus jelenségeket, ha ezek léteznek?
Se a mágiát, se a varázslatos gyógyítást, a tárgyak mozgatását sem, semmit...
Igen, szkeptikus vagyok.
Ha ezek létező dolgok, és sokan ezt otthon is meg tudják csinálni, akkor laborban miért nem megy nekik?
#2 Akkor honnan tudjuk, hogy ezek léteznek? Ha itthon szellemet látok, akkor a laborban miért nem látnak szellemet? Érdekes, a kutatóintézetekben sosincs szellemjárás...
Na és akik tárgyakat mozgatnak az elméjükkel? A laborban nem működik az elme?
A gyógyításról meg ne is beszéljünk... Egyik gyógyító sem tudott még laborban gyógyítani.
Ezekre mi magyarázat?
5, mondjuk a szellem pont olyan, amit lehet bizonyítani. Pl hőkamerával, hangfelvétellel, videofelvétellel, 3D sprektum érzékelővel. Csak hát a szellemek nem olyanok, hogy be lehet őket cibálni egy laboratóriumba.
Gondolkodtam azon, hogy pl az, ha egy pszichiáter megállapítja valakiről, hogy kóros elmeállapotú, ad róla papírt, az tudományos bizonyíték, hogy elmebeteg?
Szerintem nevezhető annak.
A megszállottakat alávetik ilyen vizsgálatnak (máskülönben az Egyház nem engedélyezi a római rituálé elvégzését).
A létezésüket sikerült bizonyítani. A működési elvüket viszont nem. A mérések eredményei csak a statisztikákban tűnnek fel. Főképp az ESP jelenségeket tudták így vizsgálni, és találtak egyéneket, akik a kísérleteket a várható átlag fölött teljesítették, és ezt meg tudták ismételni. Eleinte a kutatók is feltételezték, hogy valahol csalási, vagy tévedési lehetőség csúszott a kísérletekbe, de végül ezeket is kiküszöbölték, és még így is találtak tesztalanyokat, akik a véletlenszerű eredményeket meghaladták. Csak példának, a zener kártya pakli 25 kártyából áll. Telepátia, megérzés, prekogníció, és clairvoyance mérésére szokták használni. A tesztalanynak ki kell találnia, a kártyák sorrendjét. A várható találat 3-7 közé esik, általában 4,5,6, az 5 a leggyakoribb. Egyes tesztalanyoknál a várhatónál gyakoribb volt a 7 fölötti találati arány. Mondjuk 100 kísérletből több mint 50 esetén. A nagyon kiugró pozitív tesztek ritkák, és csak 1-2 tesztalany produkálta őket ismételten. A kísérletek kiterjedtek annak megfigyelésére is, hogy hogyan növelhető az alanyok találati pontossága. Így jutottak el a ganzfeld kísérletekig, például.
Az tény, hogy nem egy X-men jellegű szuperképesség parádé a parapszichológia, de az eredmények erősen arra mutatnak, hogy bizonyos pszichikus képességek léteznek, amelyeknek jelenleg nem ismerik a működési mechanizmusát.
A tárgymozgató kísérletek általában elég ritkák, és a siker még ritkább. Amikor tárgyakat mozgatnak, azt pszichokinézisnek nevezik. Röviden PK. MakroPK jelenségnek nevezik, ha valaki láthatóan mozgat tárgyakat, vagy torzít el anyagokat fizikai erő kifejtése nélkül(kanálhajlítás, Uri Gelleres trükkök nélkül). Ezek a kísérletek nagyon ritkák. Általában a várható eredménnyel. A MikroPK kísérletek arról szólnak, hogy apró jelenségeket befolyásolnak a kísérleti alanyok. Például egy kocka esését. Statisztikailag 16.6% eséllyel esik bármely oldalára a kocka. A tesztalanynak a kiválasztott oldalt kell befolyásolnia. Ha a kiválasztott oldal esése jelentősen meghaladja a várható értéket X mennyiségű dobásból, és ezt az eredményt újabb kísérletek során is produkálni tudja az alany, azt pozitív eredménynek tekintik. Nem látványos, nem bizonyító erejű, mivel csak a jelenséget figyelik meg, a működését továbbra sem értik, de a jelenség létezésére már szolgáltat bizonyítékokat.
Ha hozzávesszük az agykutatók, és orvosok bevonásával gyűjtött adatokat a tesztalanyok agyi és idegi működésének megváltozásáról, akkor az alap bizonyítékok rendelkezésre állnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!