Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minden tudományhívő materialis...

Minden tudományhívő materialista? Ti?

Figyelt kérdés

2021. máj. 17. 02:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Rosszul kezdted, a tudományban nem kell hinni, azt meg kell ismerni.
2021. máj. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Meg lehet-e ismerni egyáltalán [teljes egészében]? Mivel ez egy zárt összefüggés-rendszer, ezért ha felteszünk egy állítást, az további kérdéseket vet fel. Ha "ez" így van, akkor ennek és ennek és ennek és stb. is igaznak kell lennie, különben a logika felbomlik. Hacsak nem tudunk egy állítást a végtelenségig visszaigazolni, úgy igaznak tekinthetjük-e egyáltalán?

Holott a tudomány ismeretei kétségkívül remek alapot biztosítanak, elég instabil rendszer ahhoz, hogy egy új ismeret az egészet romba döntse.

2021. máj. 17. 03:32
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem érted a lényeget.

Emberek vagyunk és boldogulni szeretnénk a világunkban, amit tekintettel arra, hogy nem vagyunk a többi élőlényhez képest erő, ügyesség, stb... tekintetében nyerő pozícióban, csak az eszünkkel tudjuk megtenni.

Ezért a világ megismeréséhez modelleket állítunk fel azon a tudományos szinten, ahol éppen vagyunk, és ennek alapján dolgozunk ki technológiákat, hogy segítse az életünket.

Néhány tévedés előfordul a tudomány történetében, de ez később kiderült és korrigálva lett, de lényegében a tudományos eredmények helytállóak.

Vegyük például az ókort. Ismeretes a világképe, a tűz, víz, levegő, föld, stb..., ez tökéletesen tükrözte a világról alkotott tudásukat és hatalmas eredményeket értek el vele. lényegében ma is igaz, csak mi már máshogyan szemléljük a világot, kialakult a fizika, a kémia tudománya, a periódusos rendszer, sőt az atomfizika, biokémia, a felsőfokú matematika, stb..., ami a jelenlegi tudásszintünket mutatja és ehhez mérten látjuk a világot.

Newton fizikája annyira tökéletes volt, hogy remekül használhattuk idáig és használjuk is a hétköznapokban, arra neki nem volt módja, hogy a határértékeket is figyelembe vegye és nem is volt rá semmi szükség, de jelenleg már eljutottunk odáig, hogy Einstein ki tudta egészíteni olyan vonatkozásban, aminek most már van értelme számunkra, például a fénysebességgel számolva, ami ugye extrém nagy érték és nekünk már szükségünk is van az ilyen kibővített ismeretekre és használhatjuk, értelmet nyer a számunkra. Azért is tudta Einstein kidolgozni az elméletét, mert a technikai lehetőségeink is eljutottak arra a szintre, például meg tudták mérni a fény sebességét, így lehetséges lett vele számolni és ezzel egy magasabb szintre léphetünk.

Egyszer majd a mostani tudásunk is elavulttá válik, valahogy úgy, mint ahogy az ókori világkép is megmosolyogtat már az egyszerűségével minket, de addig el is kell jutni és ahhoz kell a mi mostani szemléletünk, mert ez ad alapot a továbblépéshez, ezt kell tökéletesíteni, ebből tudunk tovább lépni és az ókor tudománya is kellett, hogy idáig eljuthassunk. Ehhez meg kell találni a világ jelenségeire a legjobb magyarázatokat, amelyeket mérni lehet és reprodukálni és erre a mai tudásunk szerint felállítani olyan modelleket, amelyek megállják a helyüket, leellenőrizhetők.

Hit ebben nem játszik szerepet, egyáltalán semmilyen vallás, mert az kívül esik a természettudomány kompetenciáján, így az lényegében irreleváns, hogy valaki istenhívő e, vagy sem, a két dolog nem metszi egymást, nem találkoznak.

2021. máj. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

#2

Nem kell egy állítás minden következményét igazolni egyesével ahhoz, hogy igazoljuk magát az állítást. A következmény fordítva működik: ha egy állítást igazolunk, azzal igazoltuk minden következményét is.

2021. máj. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mojjo ***** válasza:
91%

Csak hogy a kérdésre is legyen válasz: nem.

Fel- és elismerheti valaki a tudomány eredményeit, gondolhatja úgy, hogy azok jók és helyesek, de emellett hihet abban, hogy van a világnak olyan része, amit a tudomány nem ismert fel, esetleg nem is ismerhet fel.

Pl valaki teljes melszélességgel egyetérthet a tudomány minden ismeretanyagával (igen, ősrobbanásostól, evolúcióstól, mindenestől), de emellett gondolhatja azt, hogy ez valamilyen istenség teremtése, emellett hihet a túlvilágban stb stb.

2021. máj. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 EagleHUN ***** válasza:
62%

A tudományban nem hinni kell!

Tudod amit tudsz, és a belső világképed vagyis a világról és annak működéséről benned kialakuló valóság ennek megfelelően változik és működik. A magasabb szintű tudományos ismeretek ezért olyan világképpel rendelkező embereket eredményeznek ahol a "kézzel fogható" vagyis a materialista szemlélet fog uralkodni.

Ha úgy tetszik minél többet tudsz annál jobban kizárod azt amiben csak hinni lehet és bizonyíték vagy bármi egyéb nincsen rá.

2021. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:
93%

A materializmus szó hibás alkalmazása, kreacionisták szokták materialistának nevezni a tudományos gondolkodást, belerejtve a poszt-szoci pejoratív értelmét.


A tudomány nem materialista, hanem a tényszerűen, bizonyíthatóan vizsgálható dolgokkal foglalkozik.


Természetesen ami még ismeretlen, az mindenképpen több, mint ami már ismert, lévén a megismerhető világ végtelen.

Mindig lesznek új ismeretek, új felismerendő törvények, összefüggések.

De azt kár is várni, hogy a tudomány eddigi eredményei majd az új ismeretek fényében kártyavárként omlanak össze.

A tudomány épülete már olyan mennyiségű tesztelt, igazolt téglát tartalmaz, hogy az építése ugyan vehet új irányokat, kaphat némi csiszolást, még erősebb megtámasztást, de az alapjai nem fognak meginogni.

Azok a határterületek mehetnek néha süllyesztőbe, ami a tudomány számára még ma is kérdéses, bizonytalan, hipotetikus.

2021. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem igazán van olyan, hogy "tudományhívő".

A tudomány tételei bizonyítva vannak, nem kell hinni.

2021. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1%

A tudomány az EGO hite! A materializmus egy kapaszkodó a gyenge egoistáknak.


A tudomány arról szól, hogy csak mi létezünk. Nincsen felettünk senki. Nem irányít senki. Nincsen felsőbb szellemi lény, hisz nincs isten (ősrobbanás = a semmiből lett minden). Ha lenne is máshol fejlettebb élet nem találkozunk úgyse (fénysebesség határsebesség = nem érnek ide sose) azaz ÉN maradok a legjobb, ÉN a legokosabb a világon. A tudománnyal foglalkozók mindent is jobban tudnak az érzelmi, alapú spirituális embereknél jobban


A tudomány az EGO vallása. Aki haladó megmarad ennél. Vannak gyengék, hisz az ember bűnre hajló és ha nem jön be minden vagy nincs meg benne a vak hit a tudományban és megkérdőjelezi ISTENT=Tudományt, azok számára van egy terelő filozófia a materializmus ami visszaterli a gyengéket a nyájba. Minden csak anyag = Materialzmus. Ergo én vagyok a legfejlettebb szellemi, a legokosabb, legszebb a világon. Maga a lélek tudománya is arról szól, hogy nincsen lélek


1fizikus!

2021. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
92%

1 "fizikus"

Marhára nem erről szól a tudomány és amiket állítasz, hogy a tudomány kijelent, azokat nem jelenti ki.


Időről időre egyre jobban rácáfolsz a szignódra.

2021. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!