Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha azt mondom, hogy az Univerz...

Ha azt mondom, hogy az Univerzum az abszolút semmiből keletkezett, az lehet egy tudományos hipotézis?

Figyelt kérdés

Nem elmélet, hanem hipotézis.


Tehát nincs az Univerzum mögött Isten, sem azt létrehozó fizikai törvények, sem anyag, sem semmi. Ebben az elképzelésben az Univerzum spontán módon, az abszolút semmiből jelent meg. Nincs oka az egésznek. Csak van.


2021. jan. 13. 18:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Olyannyira, mintha én azt mondanám, hogy létezett egy őscsillámpóni, és az őscsillámpóni fingásából keletkezett az univerzum.
2021. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

"Nincs oka az egésznek. Csak van."


Kb mint az Isten. Az is semmiből jött létre mindig is van, volt, lesz. Miért? Mert!

2021. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Ez közönséges fantáziálás. A hipotézis meglévő ismeretekből levezethető, az ismert rendszerbe illeszthető változat, csak még nem bizonyított.
2021. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor az Univerzum semmiből való keletkezése téveszme?
2021. jan. 13. 19:07
 5/20 A kérdező kommentje:
Hawking is beszélt hasonlóról, bár ő nyilván nem az abszolút semmiből való keletkezről szólt.
2021. jan. 13. 19:08
 6/20 anonim ***** válasza:
Nincs abszolút semmi.
2021. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%
Az Univerzum keletkezésének módjára nincs bizonyíték az Univerzumban. Ez csak egy fantáziálás.
2021. jan. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Hipotézis az, amit valamivel alá tudsz támasztani.

Nem lehetetlen az, hogy a világ a semmiből keletkezett - csak a tudomány nem ezt mondja.

Valószínűbbnek tűnik az (a megmaradási törvények alapján), hogy a világ valamiből keletkezett.


A fizikai törvényekkel hasonló a helyzet: az tűnik valószínűnek, hogy léteznek alap fizikai törvények, amelyek már a világunk előtt is léteztek. Lehet néhány olyan dolog is, ami csak a világunkra jellemző: mondjuk a fénysebesség.

2021. jan. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Wadmalac ***** válasza:
87%

"Akkor az Univerzum semmiből való keletkezése téveszme?"

Én azt mondanám, oylan teória, amire semmiféle alap nincs, sem erre utaló jelek, sem bármi mostani fizikai elméleti alap, ami akár csak esélyt adna neki. Nem lehetetlen, de mindennek ellent mond, amit ma tudunk, beleértve a biztos és még bizonytalan tudásunkat is.

2021. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Tislerics Máté ***** válasza:
84%

"Akkor az Univerzum semmiből való keletkezése téveszme?"


Az univerzum nem feltétlenül úgy működik, ahogy azt a józan ész diktálja. A történelem során sokszor megtapasztalhattuk már ezt: A józan ész pl.: azt diktálta egy ókori ember számára, hogy a Föld lapos. Jogos! hiszen miért is lenne gömb alakú?! Elvégre laposnak látszik még a legmagasabb hegyekről nézve is. Értelmetlen és fölösleges dolog azt feltételezni, hogy gömb alakú. Meg kellett vizsgálni a Nap által vetett árnyékokat különböző helyeken. Meg kellett figyeli, hogy a nyílt tengeren közeledő hajóknak először mindig az árbóca tűnik fel. Ekkor vált csak nyilvánvalóvá, (2000 éve is) hogy a Föld valójában gömb alakú. El kellett dobni tehát a (valóban logikusnak tűnő) előítéletinket a Föld alakjával kapcsolatban és be kellett látni, hogy a valóság igenis más, mint amit eddig nyilvánvalónak gondoltunk. Pont olyan büszkék voltunk 2000 éve is a logikánra, mint ma. És talán pont itt hibázunk megint...


A (jó értelemben vett) józan paraszti logika tehát igenis megtévesztő lehet. Mert csak abból indul ki, amit eddig! tapasztaltunk. És nem a tényleges valóságból! A természettudományok a valóság megismerésével foglalkoznak. És nem korlátozza azokat (ideális esetben) a fizikai valósággal kapcsolatos előítéleteink. A kvantumfizika kialakulásakor is mindenki hupákolt. Még Einstein is! De aztán belátta, hogy tévedett és az elemi részekék világa valóban olyan bizarr, mint amilyennek tapasztaljuk.


Ha az univerzum a semmiből alakult ki, akkor igenis így történt. Hiába tűnik ez jelenleg logikátlannak. Ne legyünk előítéletesek az igazsággal szemben: Fogadjuk el azt, amit ténylegesen tapasztalunk, akármennyire is furának tűnik az számunkra. Mert ez az igazság és nem az, ami a képzeletünkben van. Így fejlődik a tudomány! Kopernikuszi fordulatok igenis voltak, vannak és lesznek. Ehhez hozzá kell szokni.

2021. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!