Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez bizonyíték lenne egy...

Ez bizonyíték lenne egy természetfeletti erő (nem) létezésére?

Figyelt kérdés

2 elméletem van az evolúció kezdetéről, az élet megjelenéséről a Földön. Az egyik "kizárja" (csúnyán mondva, inkább feleslegessé teszi) Isten létezését. A másik viszont elgondolkodtat egy természetfeletti hatalom létezéséről.


1# Szóval ugye volt az ősrobbanás, káosz elmélet, minden az entrópia irányába halad, csillagok jöttek létre, később bolygók, néhol aztán kialakultak fekete lyukak. A Földön nagyon sokáig nem voltak meg a feltételek az élet kialakulásához, azonban hogy Stephen Hawkingot idézzem: ha nem lettek volna hibák, akkor most mi sem lennénk itt. Ilyen hibák a csillagok (atomok) véletlenszerű szétszóródása. A húrelméletben annyira nem ástam el magam. Na viszont amikor már kialakult a Földön az O2 dús légkör, nitrogénnel, az óceánban szerves alkotórészekkel, akkor hamar létrejött az első peptin-kötés, az első élő egység. Mivel az elektronok ha szubatomi szinteken nézzük, mindig (legtöbbször?, vagy ez egy ilyen törvény, energiaminimum) úgy helyezkednek el, hogy az energetikailag a legkedvezőbb legyen --> tehát az élethez szükséges megjelenéshez a fentebb említett szerves vegyületeknek volt a legkedvezőbb megjelenniük. Ha a kémiai reakciókat tekintjük, állandóan jelen vannak a környezetünkbe, néhány idő és energiaigényes, néhány nem annyira. De van az anyagnak egy olyan törekvése, hogy állandóan "továbbalakuljon". Tehát az, hogy kiindult az evolúció tulajdonképpen megmagyaráznató fizikai+kémiai alapon, teljesen Isten létezése nélkül


2# Ugyanezek az előzmények, mint az 1-es pontban említettek, csak hogy az élet olyan burjánzó, a fejlődéstan olyan távlatokat ölt, olyan kanyarok vannak benne, amik nem jellemzik az atomokat, valami több kellett hozzá, hogy a legelső élő forma elkezdjen szaporodni, mintsem puszta fiziko-kémiai tippelések, lehet inkább emberfeletti ...


Vélemények?

Köszönöm!



2020. nov. 13. 16:57
1 2 3 4 5
 21/42 Mojjo ***** válasza:
100%
@18: Mondjuk a saját területén lehet jó szakember. Egy átlagos fizikus pont hasonló színvonalon lenne képes írni fül-orr-gégészetről. Csak épp egy átlagos fizikus inkább fizikáról ír. Ez a jóember meg maradhatott volna a fül-orr-gégészetnél, mindenki jobban járt volna.
2020. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 sadam87 ***** válasza:
100%

#14

"A Föld mióta nyílt rendszer?"

Durván 4,5 milliárd éve. :D

"Az tény, hogy egy élőlény hatékonyabb energetikai rendszer, mint egy élettelen anyag."

És ez mit jelent?


#17

Nekem is ezeknél akadt fel a szemem. :D Meg amikor az E = mc2 képletről értekezik. :D


#18

Nem, csak köztestületi tag. Bár jobban megnézve az első lesz, ő nem biztos, hogy fül-orr-gégész (de biztos, hogy orvos). (Először csak a másodikat találtam meg.)

[link]

[link]

[link]

2020. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Mojjo ***** válasza:
100%
@20: Na, így kell ezt, dícséretes a hozzáállásod, a legtöbb itteni kérdező nem szokott az érvekre hallgatni, meg nem szokott átgondolni újra semmit.
2020. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Mojjo ***** válasza:
100%

@22:

"Meg amikor az E = mc2 képletről értekezik. :D"


Addig nem jutottam el. Szerencsére :D

2020. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
42%

A Föld inkább zárt rendszer, mint nyílt.


[link]

2020. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Mojjo ***** válasza:
100%

@25: El is olvastad, amit linkeltél? Anyagáramlási szempontból tekinti a Földet zárt rendszernek, aminek semmi köze az itt tárgyalt témához.

Illetve, ha elolvastad, talán ezt is láttad:

"A Földet felépítő atmoszféra, hidroszféra, bioszféra és geoszféra nyitott rendszerek"

Igen, ez is a linked alatt olvasható. És itt most minket speciel pont a bioszféra érdekel.

2020. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 sadam87 ***** válasza:
100%

#25

Az "inkább zárt rendszer" azt jelenti, hogy nyílt. Csak viszonylag közel áll a zárt rendszerhez. Amúgy attól függ, pontosan milyen felosztást használunk. Sok forrás csak kétféle felosztást használ (nyíl és zárt rendszer). Egy részletesebb felosztás szerint viszont háromféle rendszer van:

- nyílt (a környezet és a rendszer között anyag és energiaáramlás is van)

- zárt (csak energiaáramlás van, anyagáramlás nincs)

- izolált (se anyag, se energiaáramlás nincs)

Az általad linklet forrás az utóbbi felosztást használja (amint ezt le is írja az előző fejezetben).

[link]

Viszont a fenti felosztás esetén csak az izolált rendszerre igaz, hogy benne az entrópia nem csökkenhet.


Amúgy az élet keletkezése szempontjából pont nagyon lényeges lehet, hogy a Föld nyílt rendszer. Például könnyen elképzelhető, hogy a víz nagy része üstökösökről és hasonló égitestekről származik. Sőt, az élet szerves építőköveivel kapcsolatban is felmerült olyan elképzelés is, hogy nem a Földön alakultak ki, hanem meteoritokkal, üstökösökkel érkeztek.

Az élővilág pedig teljesen egyértelműen nyílt rendszer.

2020. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Egyféle nyílt vagy zárt rendszer létezik. Te azt mondtad, hogy a Föld nyílt rendszer, erre kérdeztem, hogy mióta:) A Föld zárt rendszer, mert a belépő és kiváló anyag mennyisége minimális. Te pedig nem mondtad, hogy a földi bioszféra nyílt rendszer. Egyébként a témánkban a teljes Föld releváns szerintem, nem csak a bioszféra.
2020. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
A Föld kialakulásának idején+a víz keletkezése idején még teljesen nyílt rendszer volt, most már inkább zárt, mert nem történnek olyan események, amik megbontják a zártságát.
2020. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik?
2020. nov. 15. 22:23
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!