A majmoktól származunk? Vagy Isten teremtett?
Bocs, hogy beleszólok, csak az utolsó oldal párbeszédét olvastam. Pár gondolat. Az emberi agy nem csak elektromos impulzusokkal működik. Az agysejtek között bonyolult a kapcsolat, és pont ez a térbeli-ráadásul időben változó- struktúra teszi az agyat azzá, ami.A sejtek között kémiai kapcsolat is van, ezek gátlásával működnek az idegmérgek.
A másik, a jövő kiszámíthatósága. Szerintem, ha minden - de szószerint minden-részecske helyét ismernénk, minden paraméterével egyetemben, és képesek is lennénk kiszámitani a mozgásukat, azzal gyakorlatilag a jövőt lehetne kiszámitani. És akkor teljesen értelmetlen lenne az emberi akaratról beszélni. Ezzel kapcsolatban csak annyi hozzáfűzni valóm van, hogy a jövő kiszámításához több idő kellene, mint ameddig el akarnánk látni (remélem érthető). A másik, hogy a számításhoz nagggggyon komoly számítógép kellene. Lehet, az egész Univerzum összes anyaga kevés lenne hozzá. Persze, ez is egy paradoxon. Bízom benne, hogy hozzászólásommal nem zavartam meg a gondolataitokat!
12:33.
Elfogadom én is azt, hogy bizonyításra van szükség az ilyen dolgok "belátáshoz"...:)
Örültem az eszmecserének. További jókat. :)
20:24.
A paradoxonok azok már csak ilyenek. De én azon a véleményen vagyok, hogy a személyiségemet, vagyis az elmémet a testem és környezet csak befolyásolja. Viszont én határozom meg. Remélem ezt megérted. :)
üdv
25/F
LastOne.Left
Sziasztok! :)
Én az Ádám, Évás sztoriban hiszek. Abból gondolom, hogy egy tény azt igazolja hogy ugye volt egy bizonyos mérges alma, melyet Éva evett meg. Például azért a nőknek van menzeszük, mert Éva ette meg az almát. Ha Ádám ette volna meg, akkor a férfiaknak lenne manapság menzeszük. Ha ez az állítás igaz, akkor bizonyított tény, hogy az Ádám, Évás sztori az igaz.
Üdv:A zseni! :)
"A menstruációs ciklus élettani változások visszatérő ciklusa a női szervezetben, ami a nemi hormonok irányítása alatt áll és szükséges a szaporodáshoz. Nőknél a menstruáció általában havonta (átlagosan 28, gyakorlatilag 25-33 naponként, tehát infradián ritmusú) fordul elő a pubertáskor és a menopauza közötti időtartamban. Az emberen kívül csak az emberszabású majmoknál fordul elő ez a ciklus, ellentétben a tüzelési ciklussal, ami a legtöbb emlősnél megfigyelhető."
Ennyit az almás sztoriról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!