Miért erőltetik ezt a "Mars lesz az új otthonunk" dolgot a tudósok?
,,Csak mire idáig jutsz, a Marson már lesz kínai büfé is."
Legyen! Csak maradjon még hajlandóság mellette az űrben való önfenntartó rendszerek fejlesztésére is! Én ebben látom a jövőt. A Mars egy jó kis hely, tőlem le is dobhatunk rá egy két bázist. Főleg ha ezeket magáncégek finanszírozzák! Ahogy pl.: a Space X!
Én félek attól, hogy a (szó szerint) földhözragadt gondolkodásunk lesz a vesztünk. Nem ismerjük fel, hogy elég lenne megtanulni élni az űrben ahhoz, hogy elpusztíthatatlanok legyünk. Az emberiség veszélyben van, mert az űrben keringenek az életterei. Ha maga az űr lenen az életterünk, akkor semmi sem állhatna az utunkba. Nem szeretném ha túl későn jönnénk rá erre. Az emberiség erőforrásai ugyanis korlátozottak. El kell döntenünk, hogy menekülni akarunk az űrtől, vagy szembeszállni vele és legyőzni. Bárhova akarunk utazni az űrön keresztül kell azt megtennünk. Ha a Föld és más égitestek erőforrásait nem tudjuk felszanálni arra hogy túléljünk az űrben, akkor az emberiség ki fog pusztulni.
Csak akkor fogunk tudni életben maradni, ha az erőforrásainkat megfelelően hasznosítjuk. Most még lehet bohóckodni, de ahogy fogynak a készleteink. Egyre inkább meg kell tanulnunk életben maradni ott, ahol előbb-utóbb muszáj lesz. Nem tudhatjuk mikor kell elkezdeni az összes erőforrásunkat az emberiség túlélésére fordítani. Egyszer csak azon fogjuk kapni magunkat, hogy nem tudunk több erőforrást előteremteni és az űr lesz az egyetlen hely ahova menekülhetünk. Na akkor cseszhetjük majd a kínai büfékkel teli Mars bázisainkat.
Csak az űrben kell életben maradni, több akadályunk nincs. Miért nem kezdjük el a végső célunkat beteljesíteni? Annyival jobb ennél a Marson bázisokat felhúzogatni?
"Csak maradjon még hajlandóság mellette az űrben való önfenntartó rendszerek fejlesztésére is!"
Jogos is, kell is.
Én csak azt mondom, hogy szerintem a Mars kezdetleges belakása egyszerűbb és olcsóbb mérnöki feladat, éppen ezért gyorsabban végre is hajtható.
Való igaz, hogy a Mars semmivel nem élhetőbb környezet egy ilyen, megfelelő méretű, saját gravitációs úrállomásnál.
És az űrállomás még mindig reálisabb cél a terraformálásnál.
"Csak az űrben kell életben maradni"
Az a baj, hogy ehhez mindenképpen anyag kell, ezt nem lehet megúszni.
Tehát akkor égitestek nélkül nem fogsz boldogulni, akármi is van. És ráadásul itt nem csak aszteroidákra gondoltam, mivel koncentrált hidrogén is kell, üzemanyagnak.
,,Az a baj, hogy ehhez mindenképpen anyag kell, ezt nem lehet megúszni."
A Naprendszer elég lesz, addig, amíg nem tanulunk meg más csillaghoz is eljutni. Aztán jöhet az egész galaxis...
Nem kell feltétlenül meghalnunk pár millió éven belül. Ezt semmi sem indokolja... Minél ügyesebbek vagyunk, annál tovább fogunk élni. Az emberiség számára a határ szó szerint a csillagos ég...
Pont az a baj, hogy a Föld készleti fogyatkoznak. Ha összedől a gazdaság vagy a Földi bioszféra, akkor mindennek vége. Csak a Föld van nekünk. Meg kell tanulnunk az űrben élni és a Naprendszer erőforrásait elérhető közelségbe hozni. Egy élőlény ami csillagrendszereket népesít be, már nagyon nehezen tud teljesen kipusztulni. Még egy Gamma vihar a galaxisunkban sem biztos, hogy ki tudna irtani mindenkit.
Ahhoz képest, hogy mi mindent érhetünk el, a mai civilizációnk szinte penge élen táncol. Ezen kell változtatni. Anyag van, csak el kell érte menni...
"Ahhoz képest, hogy mi mindent érhetünk el, a mai civilizációnk szinte penge élen táncol."
És ott táncol tízezer éve és nem is tudtuk az utolsó pár évtizedig.
Mi vagyunk a dupla bull a darts-tábla közepén és vidáman ücsörgünk, miközben megy a darts-meccs.
Innen menni kell. Nem menekülni, de megvetni a lábunkat máshol is.
De egyszerre kicsit tudunk ugrani.
Egyelőre a lépték a Naprendszer.
#6 , Máté
Ugye tudod azt, hogy a földünk oxigénjét nem a növények adják. Mióta műhold tudja vizsgálni az őserdők , vizeink oxigénkibocsátását, kiderült, hogy az óceánokban élő valamilyen "mini" lényeitől kapjuk az oxigént. Az őserdő meg éjszaka beszippantja az oxigént, amit nap közben termelt.
"Ugye tudod azt, hogy a földünk oxigénjét nem a növények adják."
Nagy részét nem a szárazföldi növények.
"Mióta műhold tudja vizsgálni az őserdők , vizeink oxigénkibocsátását, kiderült, hogy az óceánokban élő valamilyen "mini" lényeitől kapjuk az oxigént."
Zöldplankton. Ugyanúgy fotoszintetizál, ugyanúgy klorofillal.
"Az őserdő meg éjszaka beszippantja az oxigént, amit nap közben termelt."
Na ez azért nem igaz.
Minden növény ugyanúgy szenet éget oxigénben a működéséhez, a fotoszintézis csak a szén kinyerésére van, építőanyagként.
De az ezzel keletkező oxigén mennyisége jóval több, mint amit elhasznál maga a növény.
Szóval nem, nem szívja be éjjel (amúgy sem csak éjjel, állandóan, csak éjjel nem termel oxigént) az összeset, amit termelt nappal.
Egyszerűen csak a tengeri zöldplankton sokkal több oxigént állít elő, mint a szárazföldi erdők, mert több van belőle össz-klorofill-tömegben, mint a szárazföldi erdők klorofill-tömege.
Meg gondolom kis méretük miatt jobb az oxigéntermelő hatásfokuk is.
#26! Ezt a hozzászólást inkább csak piszkálódásnak érzem részedről. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy nem elég csak berakni pár anyósnyelvet a rendszerbe azt van 300.000 liter zoxigén. Ez egy rohadtul bonyolult rendszer lesz. könyvtárakat lehetne megtölteni a szükséges irodalommal, ami biztosan kelleni fog egy tökéletesen működő 100 százalékosan izolált létfenntartó rendszerhez.
A lényeg a Földi bioszféra lehető legjobb rekonstruálása. Ezzel lehet (A Marson is) fenntarthatóan üzemeltethető rendszert működtetni. A Földön ez kialakult, tehát tudjuk hogy megvalósítható. Már "csak" meg kell csinálni kicsiben.
És senki se gondolja hogy ez könnyű lesz. Igenis nagyon sok probléma fog felmerülni. A belélegezhető levegő folyamatos újratermelése ugyan úgy a rendszer része lesz, mint a tápláléklánc, vagy a mesterséges "hidroszféra" előállítása. Ez a mérnökök feladata lesz. És egyáltalán nem akarom alábecsülni ezt a kihívást.
#27
Hát én ezt egy tudományos műsorban láttam.
Ott mutatták az erdők éjszakai oxigénfelvételét, mintha egy hőkamerával pásztázták volna.
Nappal megtermelt többlet oxigénből a népes állatsereg is használ bőven, éjszaka meg nincs oxigén termelés, állat viszont van.
Fogalmam sincs, hogy mennyit használnak el az egyes "szereplők", de a műsorban ezt állították, hogy nem az őserdő az oxigén forrásunk.
Ezzel persze jogodban áll vitába bocsátkozni, csak valószínűleg nincs igazad.
Oxigénforrás ott van, ahol CO2-t kötnek meg.
Ha viszont megkötik, a szén ott is fog maradni, nem párolog el.
Tehát egy erdő, vagy akár a plankton csak és kizárólag akkor oxigénforrás, ha növekszik a tömege. Beleértve az állatokat is, akik ott vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!