Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Földbe trafálna pl a...

Ha a Földbe trafálna pl a Mars, érzékelnénk magát a becsapódást?

Figyelt kérdés
Vagy már a menetszélben elpusztulna mindenki? Nem trollkodok, tényleg érdekel. Tehát lehetne látni, hogy a Mars (vagy más kisbolygó) pl 20 km-re lenne már, aztán 10, 5, 2, vagy sokkal hamarabb szétszakadna a két bolygó a gravitációtól? Vannak erre számítások, animációk? Köszönöm!

2020. jan. 23. 10:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy mit tapasztalnánk, miben halnánk meg? Tömegvonzásban? Vagy szétnyomná a légkört és megfulladnánk? Kicsit morbid, de tudományos szempontból érdekel.
2020. jan. 23. 10:59
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hogy érzékelnénk. Elég fura kérdés.
2020. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
29%

🤣🤣🤣 Mars 🤣🤣🤣🤣

Miért nem egyből a Jupiter?

Egy focipálya méretű aszteroida is elpusztítaná a Földet.

...de persze ha a Mars tartana leszállni a Földre azt már előtte abból észrevennéd hogy furcsán besötétedet és megfulladtál...

2020. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Előzőhöz annyit, hogy szerintem is, addigra már a légkör jelentős részét szépen magához rántaná a Mars. De ez nem tudományos, csak ötletelés.
2020. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, milyen gyorsan. De tegyük fel, hogy nagyon lassan közelítene, mondjuk szűkűlő pályán egymás körül kezdene keringeni a két bolygó. Az árapály erők miatt a földkéreg elkezdene "feszengeni", erősödne a vulkanikus tevékenység. A tengeri árapály nagyon erős lenne, kb. naponta lenne egy cunami és egyre jobban bemerészkedne a szárazföldre a partoknál. Valószínűleg a légkörben jelentkeznének árapály hullámok, viharok. Mire a két bolygó légköre "érintkezne", addigra a földkéreg már valószínűleg átforrósodna, lávaömlések lennének világszerte.
2020. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha tényleg nem nézzük a dolog lehetetlenségét, az előzőben vázolt eset lezajlása legalábbis évszázezredekig tartana, a vázolt jelenségekről kezdetben ugyanúgy vitatkozna az emberiség, mint most tényleg valós globális felmelegedésről. Aztán jönne egy kemény kor, mikor sok ország lakossága pusztulna el a fent vázolt jelenségektől. És apránként (évszázadok alatt) mindenki meghalna, az élet megszűnne, mert megszűnnének a feltételei. Az ütközés ekkor még nagyon távoli dolog.


A másik verzió, ha olyan tehetetlenségi pályán érkezne, ami mondjuk a földét keresztezi és éppen akkor...

Egy ekkora objektumot a naprendszer szélén már érzékelnének, előbb utóbb valaki kiszámítaná a pályát és kiderülne a dolog. Ekkor még a fizikai változás csekély, ám a pánik kitörne. Kezdetben próbálnák kezelni, de mikor (több pályaszámítás után) a dolog nyilvánvalóvá válna, akkora pánik törne ki, hogy már önmagában ez a z emberiség jelentős pusztulását eredményezné. Ahogy észlehetők a fizikai hatások, a pánik nőne, nem tartom kizártnak néhány őrült (akinek a kezében hatalmas potenciális pusztítóerő van) öngyilkos (már a földre nézve öngyilkos) akcióját se. Aztán jönnének az említett hatalmas időjárási anomáliák, amelybe az emberek belepusztulnak. Úgy vélem, mire holmi légkörelvonás, nem lokális vulkáni tevékenység bekövetkezne, azt csak nagyon nagyon kevés ember látná. Egy rövid ideig. Nem számoltam ki, de a dolog pár év alatt elérné a végkifejletet. Amikor ember és élet már nincs. Attól tehát nem tartanék, hogy hatalmas, városnyi sziklák pusztítanák el az emberiséget. Mire ezek keletkeznének, semmi se lenne.

2020. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1-3 piros lapot kapott, 4-6 zöldet. :) Nem azt kérdeztem, hogy valós e a Mars Földbe csapódása, írhattam volna (írtam is) kisbolygót, vagy más égitestet. Azt is sejtettem, hogy nem a kertben sörözgetve fogjuk nézni, ahogy a fejünkre esik. A többit leírták az utolsó válaszolók. Nekik köszönöm.
2020. jan. 23. 14:53
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

"Egy focipálya méretű aszteroida is elpusztítaná a Földet."

Halkan súgom: a dinoszauruszok kipusztulásához kb. 10 km-es kellett...

2020. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, én fogalmaztam roszul. Persze, hogy érzékelnénk, és persze, hogy mindenki meghalna. Azt akartam kérdezni, hogy meg tudnánk e nézni, ahogy egy bolygó a Földbe csapódik. Vagy már sokkal hamarabb kipusztulnánk a tömegvonzástól, vagy annak hatásaitól.
2020. jan. 24. 00:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy nem csillagászati sebességekkel rohan belénk, hanem van egy percnyi időd a kitakarja az egész eget és az ütközés között, hogy egyáltalán maradjon idő valami gondolatra... Most állítsuk meg ott a pillanatot, hogy kitakarja az eget. Ez esetben nagyjából hasonló gravitációs hatás húzna mindent felfele, mint a Föld közepe felé. Vagy úgy is fogalmazhatnánk, hogy megszűnne a gravitáció, a jól megszokott leszorítás. Túl azon, hogy szökne meg a légkör, meg kezdenének lebegni szanaszét a cuccok, dagályszerűen jönne fel az óceán (Holdnál is hogy feljön, pedig az semmi) meg az egész kontinentális kőzetlemez... Olyan földrengések, vulkánkitörések lennének, abban a bizonyos megelőző percben, hogy az nem igaz. Gigantikus dagályhatást képzelj el. Nem fogok semmi bizonyosat mondani, mert nem vagyok tudós, aki ezt kimodellezi, de erősen arra tippelnék, hogy az ütközés előtti percekbe halna bele mindenki. A Föld egy puha, képlékeny formájú valami, a tengelyforgás centrifugája is kipúposítja az egyenlítői részt kilométerekkel magasabbra. Ha közeledne felénk egy gigantikus gravitációs hatás, azon az oldalon az egész kontinentális kéreg kezdene elemelkedni, az meg szétszakadással, földrengéssel járna. Valószínűleg nem úgy ütközne a két bolygó, mint két szilárd golyó, hanem mint ahogy két vízcsepp összeolvad.
2020. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!