Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyire tartozik az általános...

Mennyire tartozik az általános műveltséghez hogy tudd mi az a Ku-Klux-Klan?

Figyelt kérdés
Mert megkérdeztem egy barátomat ő nem tudta. Aztán arról beszéltünk mennyire tartozik az általános műveltséghez. Ő megkérdezte további néhány ismerősét akik szintén nem tudták. Ennyire nincs a köztudatban hogy ilyen létezett? Csak én lennék "túlinformált"?
2010. ápr. 22. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem hogy túlinformált vagy.

Szerintem azért hozzátartozik az általános műveltséghez, de mondjuk nem kell arra követ vetni, aki nem tudja mi az a Ku-Klux-Klán, de tudja, hogy voltak ilyen rasszista szervezetek az USÁ-ban, akik a négereket és a katolikusokat üldözték.

(Mondjuk a Klán még ma is létezik.)


L

2010. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én egy filmben láttam, a kalandférgekben:D:D onnan tudom, hogy mi ez a klán. amúgy én se tudnám...
2010. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
szerintem is teljesen alap. sok a sötét egyén. ennyi
2010. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Sok a sötét egyén. Az tuti. Tudnék mesélni arról, hogy milyen hülyeségek vannak.

Egyetemen nálunk ontják az emberek az ilyen sztorikat.

Amúgy, mint mondtam, a Klán eléggé benne van a köztudatban, de ha valaki pont őket nem ismeri, hát Istenem. De magát a jelenséget azért illik.


L

2010. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na most megkérdeztem a 13 éves fiamat, hogy tudja-e mi ez. És igen tudja. Tehát azt mondhatom, hogy igen.Bár foghíjas a tudása, de elmondta róla az alapokat.
2010. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az attol is fugg, hogy hany evesek vagytok. Az allja, hogy ha az ember olvasgat, tudomanyos musorokat nez, nem pedig csak a bulin jar az esze, akkor tud is.
2010. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Silber ***** válasza:
100%
Nem a legalapvetőbb, de egy olyan ember aki egy kicsit is figyel a környezetére/meg is nézi néha 1-2 könyv (TANKÖNYV, nem szépirodalom és hasonló) belső lapjait, annak szinte 100%, hogy kellett valami információt kapnia róla. Ez nem olyan, hogy csak az (általános, közép)iskolai anyagtól eltérő forrásból juthatsz hozzá (mint mondjuk a nukleáris technológiák). Ha kinyitod a történelemkönyved, az amerikai polgárháború témakörénél meg kell, hogy találd.
2010. ápr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hozzátartozik.
2010. ápr. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!