Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek azok a könyvek amelyek...

Melyek azok a könyvek amelyek az általános műveltséghez hozzátartoznak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 20:01
 1/7 anonim válasza:
kötelező olvasmányok, szerintem a da vinci kód meg még az egyéb híres nagy sikert aratott könyvek de ez egyéni stílus kérdése
2009. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondok pár példát:

Dosztojevszkij - Bűn és bűnhődés

Jókai Mór - A kőszívű ember fiai

Balzac - Goriot apó

Kosztolányi Dezső - Édes Anna


de ez kortól függ, attól függ, hány éves vagy, van, amit később tud igazán értékelni az ember, nem mondjuk középiskolás korában.

2009. dec. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt majd irodalomórán meg tudod. :)
2009. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milne: Micimackó

Fekete István: Tüskevár, Téli berek

Jókai Mór: Aranyember, Lőcsei fehér asszony

Gárdonyi Géza: Egri csillagok

Móra Ferenc: Kincskereső kisködmön

Thackeray: Hiúság vására

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

Victor Hugo: A párizsi Notre Dame, Nyomorultak

Mark Twain: Huckeberry Finn

William Shakespeare: Rómeó és Júlia, Hamlet, Lear király, Szentivánéji álom

2010. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hát, elég nehezen körülhatárolható, de szerintem a Biblia alapműnek tekinthető. Tehát ezt jó ismerni,de ott vannak a klaszikusok, mint Jókai, Móricz, Kosztolányi, Stendhal, Dickens, Dumas, Defoe, Arthur Conan Doyle, Poe stb. Felsorolni is sok lenne. A lényeg,hogy olvass rengeteget, hidd el,megéri. Ha ajánlhatok valamit,akkor a Világirodalom Remekei sorozatból szerezz be párat,de akár az egész sorozatot, hatalmas időszakot átölelő gyűjtemény. Nameg persze ne feledkezzünk meg a 20.századi irodalomról sem,érdemes például Asimov vagy Arthur C. Clarke, J.R.R Tolkien, H.G Wells könyveket is olvasni. Nameg persze Verne könyvei is fantasztikusak,úgyhogy van miből válogatni.
2010. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sofie Világa Jostein Gaardertől:én ezt olvastam,mikor szerettem volna tájékozottabb lenni.Igaz ez csak egy kategória:filozófia játékos(abb)formában
2010. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

paolo coelho: alkimista, veronika megakar halni

rowling: harry potter

2010. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!