Mi történne ha az ember elérné a szingularitást?

Figyelt kérdés
Milyen társadalmi,technologiai fejlődések lennének vagy annyira nem változna a világ?
2015. szept. 2. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

He?

Másképp kifejezve: pontosan mire is gondolsz?

2015. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

szingularitás elég tág fogalom szóval igazából mindent szívesen meghallgatok róla,hogy meddig tud fejlődni az ember:)

És hogy milyen következményei lehetnek sokan ellenzik mert sok veszélyt látnak benne,mások meg a "modern virtuális kort" látják benne.

2015. szept. 2. 22:20
 3/17 A kérdező kommentje:
vagy egyáltalán el-e tudja érni az ember azt a szintet :)
2015. szept. 2. 22:23
 4/17 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem a kérdést.

A szingularitás az, ahol valamilyen fizikai törvény már nem érvényes.

Pl. a bölcsészet kategóriában ez jelentheti azt, hogy végtelen sebességgel tanul.


Vagy mégis: mire gondoltál?

2015. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Először azt hittem, hogy a fekete lyukra gondolsz, de most látom, hogy itt másról van szó. Igen, létezik ilyen fogalom, hogy technológiai szingularitás. Hát itt tudsz róla hosszabban olvasni:

[link]

2015. szept. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. szept. 2. 23:56
 7/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

Furcsa egy dolog ez, mert a technikai fejlődés íve valóban exponenciálisnak látszik, vagyis matematikailag feltételezhető a végtelenbe futás.

Viszont ezt a görbét nem valami fizikai törvény szabályozza, hanem egyszerűen csak hasonlít egy exponenciálisra. Semmi sem teszi kötelezővé az örökké meredekebbre futást.

Simán lehet ez egy haranggörbe inflexiós pont előtti szakasza. Simán lehet egy olyan szakasz, ahol bizonyos tudási határok miatt szintje vízszinteshez fog futni, aztán egy forradalmi felfedezés további utat nyit és ismét felfut.

Én személy szerint nem hiszek a technikai szingularitásban. Akármennyire hatványozódik a tudás, az egyre meredekebb fejlődésnek fizikai határai lesznek, ha más nem, akkor a globális adatforgalom sebessége illetve az elmélet és gyakorlati alkalmazás közti örök, elkerülhetetlen időtényező, késedelem.

2015. szept. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, ez nem valódi törvény, hanem csak egy folyamat, ami most éppen exponenciálisnak néz ki.

Szinte biztos, hogy a szingularitást nem éri el soha.

2015. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Olvastam neten,hogy 2045-re mi-vel ellátott gépek elfogják érni a szingularitást és onnantól kezdve az ember nem fogja érteni mit csinál vagy hova fejlődhetnek a gépek.Szóval elég érdekes filozófia kérdéseket meg lehetne válaszolni mi volt a kezdetek kezdetén stb szóval létezik az elméleti szingularitás is.

Csak az a kérdés ember elérheti-e a szingularitást mert ott a matematika nem működik legalábbis az ember nem érti még.

2015. szept. 3. 10:10
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A technológiai fejlődés azt jelenti, holnap egy picivel többet tudunk, mint ma. Ebben az értelemben a fejlődési ütem "vízszintes", vagy "visszaforduló" ága azt jelenti, nincs fejlődés, illetve hanyatlás van. Ez kizárt az ember alaptulajdonságai miatt. A fejlődésben szakadás lehet, ami azt jelenti, valami célból (többnyire hatalmi célból) mesterségesen gátolják a fejlődést (mondjuk kivégzésekkel). Ettől mondják a középkorra, hogy sötét. Az ókori birodalmak felbomlásával, a népvándorlások idején a korábbi tudás egyszerűen elveszett, mert enm volt, aki művelje (illetve alig).


Ezzel szemben az ember által nem követhető fejlődés azt jelenti, hogy a fejlődést nem az emberi cselekvés eredményezi. Ez a scifi kedvenc témája. Több kiválósága elég sokat rágódott rajta. A robotika ilyen fejlődése azonban éppen az ember alaptulajdonsága miatt nehezen elképzelhető. Az ember a természet csúcsának tekinti magát, ha tehát a gép elkezdi átvenni szerepét (kezdi: tehát sok területen még az ember a domináns), akkor kialakulnak csoportok, akik ezt felismervén, ellencselekvésbe fognak, mert az ember alapvető szerepét a gép nem veheti át. Gépből soha nem lesz ember, csak azt többé kevésbé utánzó.


Elképzelhető másfajta szemléletmód is, de annak alaptulajdonsága, hogy nem hisz az ember-gép fölé-alárendeltségében. Abban, hogy a gépnek egyetlen értelmes funkciója lehet: az ember szolgálata. És ha ez másik ember ellenében történik (világméretekben), akkor ott nem a gép jut érvényre, hanem az emberiség katasztrófájáról beszélünk.

2015. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!