Állítólag a Hun Birodalom tovább állt fent mint a római. Ez igaz?
Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 08:51
1/22 anonim válasza:
Hun olvastad ezt? Ha a hivatalos történelemírás szempontjából kérdezed, akkor nem igaz.
2/22 anonim válasza:
ha szerinted valamilyen módon 50-60 év több, mint 2206 év akkor igen
3/22 anonim válasza:
Hát a Római Birodalom 476-ban szűnt meg létezni, Attila utolsó fia pedig 503-ban halt meg, ilyen szempontból tovább tartott a Hun birodalom. Viszont Ernák már mint az Onogurok király uralkodott és nem mint a Hun birodalom királya. Szóval szerintem hibás. A hun birodalom legfeljebb úgy állhatott fenn tovább mint a római ha beleszámítjuk az ázsiai birodalom történelmét is. Erről azonban nem sokat tudunk.
4/22 anonim válasza:
A Római Birodalom 1453-ban szűnt meg. Vagy ha Trapezuntot is jogutódnak vesszük, akkor 1461-ben. Az egységes Hun Birodalom pedig Attila halálával 453-ban felbomlik, sok egymással hadakozó törzsre, a 7. századra pedig a hunok végleg eltűnnek. Sehogyan sem állt fenn tovább.
5/22 anonim válasza:
Attól mert a Bizánci Császárság a Római Birodalom jogutódjának tekintette magát, attól még nem azonos vele. Az utolsó római császárt Romulus Augustulust 476-ban megfosztották hatalmától. Innentől számítjuk a Római birodalom végét.
6/22 anonim válasza:
A Bizánci Birodalom egy történészek által megalkotott név, de az igazi neve görögül Baszileia Rhómaion, vagy Rhómania volt, ami azt jelenti, hogy Római Birodalom. A császárt is római császárnak hívták, a bizánciak pedig magukat rómaiaknak. A muszlim források is mindig Rómaként hivatkoznak rá. 395-ben két egyenrangú birodalomfél született, a nyugati és a keleti császár egyenlő volt, mindkettő római. Mellesleg semmiféle törés nem volt keleten az államiság folytatólagosságát tekintve a velencei foglalásig.Attól, hogy a hivatalos nyelve Iustinianus után a görög lett, még államiságában, jogrendjében római maradt.
Bár az eredeti kérdést megválaszoltuk, szóval ez csak részletkérdés.
7/22 anonim válasza:
Mivel a jogutódnak tekintette magát nyilvánvalóan magát Római birodalomnak nevezte. A Német-Római császárok is Római Birodalomnak nevezték a birodalmat egy időben és római császárnak nevezték magukat. Ettől még nem lesz Római birodalom.
8/22 anonim válasza:
Ilyen szempontból a Nyugatrómai Birodalom is csak jogutód volt és Róma megszűnt 395-ben.
9/22 anonim válasza:
A te logikáddal kiindulva meg a hamis Constantinus-i adománylevélre hivatkozva a mai napig fennáll a Római Birodalom a Vatikán formájában.
10/22 anonim válasza:
Nem érted a logikámat. A keleti birodalomrész mindenféle megszakítás nélkül, folyamatosan állt fenn. Nem foglalták el a fővárosát, nem taszították le a császárát a trónról, nem alakult a helyén másik állam, a császárok Theodosiustól kezdve folyamatosan váltották egymást, a jogrend töretlenül fennállt. Az a birodalom ugyanaz, de nyilván megváltozott az évszázadok alatt. De akkor gondolom szerinted a császárkori Róma is csak önkényesen a régi köztársaság jogutódjának tartotta magát, Magyarország is csak a Szent István-i állam jogutódjának nevezi magát, ahogy az Egyesült Királyság is csak saját maga szerint folytatása a vilmosi Angliának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!