Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vajon a békét fent lehet...

Vajon a békét fent lehet tartani erőszak segítségével?

Figyelt kérdés

Az amerikai Bekehadtest kapcsan merult fel bennem ez a filozofiai kerdes. Nem ellentetes allitas az, hogy a beket katonak segitsegevel probaljuk fenntartani? Illetve vajon ha egy kisebb eroszakszervezet tagjait megoljuk, akkor beke is lesz? Mert elmeletben ugy tunik. Vajon fenn lehet tartani tartosan a beke allapotat?


Esetleg van olyan filozofus, aki ezzel a kerdessel foglalkozott?



2014. máj. 4. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Az erőszakot meg lehet előzni erőszak segítségével. A rendőrt felfegyverezzük és felhatalmazzuk, hogy embert öljön indokolt esetben. Ezzel a nagyobb erőszakot előzi meg. A béke nem egy önfenntartó állapot, dolgozni kell azért, hogy fennmaradjon.
2014. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha egy negyede a vilagnak ezt a kerdes tenne fel, tobb esely lenne a bekenek. A kerdesedre valaszolva, a beket tartosan nem lehet fentartani sem eroszakkal, sem agreszivitassal, sem katonaval, sem rovid sem hosszu ideig. Az felelem lenne es nem beke, utana meg jonne a bosszuallas. Nehez olyan embereknek ezt megmagyarazni akinek ez a kerdes soha nem merült fel. Nem akarom itt ezt elfilozofalni, de ha tenyleg erdekel ez a tema, ezt a filozofiat Martin Luther King, a Hindu es a budhiszmus filozofia szepen megmagyarazza, hogy eroszakra eroszakkal valaszolni soha nem vezet bekere. A Magyar nem az anyja nyelvem, de remelem megertetted. Olvas utana, az internet tele van, felebredes, energia es vibracio temakkal, hogy ezek hogy mukodnek, es hogy miert forog a vilag egyik haborobol a masikban, es hogy ennek miert nincs soha vege. Ez egy osszetett tema. Sok pontot kell osszekotni, hogy elfogado valaszt kapj.
2014. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A buddhizmus pont elfogadja az erőszakot, ha nagyobb rosszat előz meg. Nem véletlenül van kivégzés Japánban.
2014. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kivégzés nem előz meg semmit, de ez mellékes.


A katonai békefenntartás nem cél, csak a kezdeti lépés, hogy a legrosszabbat, az öldöklést elkerülhessék.

Sajnos így sem mindenhol sikerül, de például Ruandában megnyilvánult, hogy amint visszavonták a békefenntartó hadtestet, elharapózott az öldöklés, valóságos népirtás következett be.

Természetesen ez egy ideiglenes állapot, amit próbálnak stabilizálni, meggyőzni a szemben álló feleket, hogy békésen oldják meg a problémákat. Ezeknek a békefenntartó csapatoknak különösen nehéz a helyzetük, alaposan meg van kötve a kezük és hálátlan a szerepük, mert sokszor mindenki őket támadja, ezért alaposan meggondolják, hol is lehet őket bevetni.

Egyébként a terroristák elleni harc szerintem jó és igazságos, mert egy kis létszámú erőszakszervezet ocsmány eszközökkel akarja az akaratát másokra rákényszeríteni, ártatlanok gyilk

2014. máj. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat,elakadt valamiért, a folytatás:


Egyébként a terroristák elleni harc szerintem jó és igazságos, mert egy kis létszámú erőszakszervezet ocsmány eszközökkel akarja az akaratát másokra rákényszeríteni, ártatlanok gyilkolásával.

A gyűlölet sok helyen annyira elharapódzott, hogy a békefenntartásra szükség van egy civilizált világban és ezt csak fegyveres erők tehetik valamennyire is hatékonyan, ahol már a fegyvereké a szó, vagy bármikor sor kerülhet rá.

2014. máj. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!