Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem tudok továbblépni...

Miért nem tudok továbblépni ezen a teszten a 3. "lépcsőig"?

Figyelt kérdés

ezt írja a 2. kérdéssor után: A teszt kitöltését nem folytathatod, mert több domináns funkcióra is ugyanannyi lett az eredményed!


Gondold át jobban az állításokat, melyek igazak lehetnek rád, majd próbáld meg újra, több odafigyeléssel, esetleg kis pihenő után.

erről a tesztről lenne szó: háromlépcsős, MBTI típusmeghatározó személyiségt

[link]


2014. jan. 11. 22:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Már rengetegszer próbáltam de nem enged pedig csak azt x-elem be ami tényleg igaz rám, nem értem.
2014. jan. 11. 22:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Engem is visszaküldött...nem vok biztos benne, de talán épp ez a lényege, hogy másodszorra még őszintébb legyél magaddal, ha meg ez már megvolt elsőre is, másodszorra is, akkor magadnak kell eldöntened, hogy milyen vagy (távpontnak szolgál az, amit kiírnak ürügynek, hogy nem tudj tovább menni)


Ez csak egy elképzelés,,,nem tom, hogy igaz-e.

2014. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Húúú, gyerekek, már régebben is ajánlgattak nekem hasonló teszteket, de soha nem értem el odáig, hogy kitöltsem. (Amúgy sem szeretem az ilyesmit, mert szerintem soha nem lehet elég pontos.)

De most a kérdés kedvéért... :)


És tessék, a második kör után ezt írta:

"A teszt kitöltésének folytatását nem ajánljuk, mert válaszaidból határozottan nem megállapítható, mi is lehet a domináns funkciód. (Gyakorlatilag túl sok állítást jelöltél be túl sok felé.) Folytathatod a tesztet, de a végeredmény nem lesz teljesen megbízható."

Most mit csináljak, ha egyszer én egy ilyen összetett személyiség vagyok? De ezt tudtam magamról eddig is. :D

És persze, hogy folytattam... :P

Részlet az eredményből:

"Gyakorlatias, két lábbal jár a földön. Határozott, döntéseit pedig igyekszik mihamarabb megvalósítani. Jó szervező, és az eredményre összpontosít. Figyel a részletekre. Olykor makacsnak tűnhet, mivel másoktól is elvárja, hogy logikus terveihez alkalmazkodjanak."

Ez szerintem totál megbízható lett, nem mondtak semmi újat.

Ezzel viszont igen:

"Átlagos gyakoriság: 8.7%

Gyakoriság nőknél: 6.3%

Gyakoriság férfiaknál: 11.2%"

Szóval elég ritka lehetek "a fajtámból"...

:)))

2014. jan. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én simán végigcsináltam.


A végeredmény nem lep meg:

"Lágy szívű, empatikus és felelősségteljes. Könnyen ráhangolódik másokra. Mindenkiben meglátja a lehetőséget, és segíti mások önmegvalósítását. Jó hatással van az egyénekre és csapatokra. Hűséges. Megszívleli a dicséretet és a kritikát. Könnyen barátkozik és nagyon jó vezető."


Eredményed:

ENFJ (Tanító)


Átlagos gyakoriság: 2.4%

Gyakoriság nőknél: 3.3%

Gyakoriság férfiaknál: 1.6%


Domináns: Fe

Kiegészítő: Ni

Harmadlagos: Se

Alárendelt: Ti


Bővebb a típusomról:

[link]


Nos, a helyzet az, hogy valóban tanítónő és tanárnő is vagyok.

:-))))

2014. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én INTJ vagyok de ennél elakadtam :\
2014. jan. 13. 22:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű tesztekből kiderül, hogy a pszichológia közel sincs még abban a helyzetben, hogy reális képet adjon egy adott egyén pillanatnyi személyiségéről, jellemvonásairól. Eléggé beszűkült és az embereket beszűkíteni akaró eljárások/tesztek/módszerek vannak a pillanatnyi jellem megállapítására.


Egyszer hosszasan beszélgettem egy emberrel, aki ez az MBTI személyiségtesztet "reklámozta", és elhintettem neki egy latin mondást, ami így hangzik: Exceptio probat regulam.

Annyit jelent, hogy a kivétel a szabály próbája. Vagyis nem mindig és nem mindenkire adhat tényszerű megállapítást egy ilyen teszt. Ez a helyzet nálad is...ez nem a Te hibád, hanem a teszté.


Magam is kitöltöttem, de egy rakás információ nincs is belefonva, illetve úgy vannak megfogalmazva az állítások, hogy a mondat első fele igaz rám, de a második fele mondjuk a "de", vagy "mert" szót követően már nem...nem igazán korrekt így a dolog, sőt mondhatni hiteltelen nagyon sok esetben...


Másrészről pedig egy ilyen teszt, mint mondtam, egy adott egyén pillanatnyi személyiségét mutatja meg...de azt jó ha tudjuk, hogy egy ember attól ember, hogy az össze jellemvonás megtalálható benne, és a helyzetek megítéléséből adódik, hogy éppen melyiket használja. s persze bárki képes arra, hogy mindegyik jellemvonás párból a jót válassza.


üdv

29/F

LastOne.Left

2014. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!