Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az eseményalgebrában A ellente...

Az eseményalgebrában A ellentett + B ellentett esemény miért A ellentett * B ellentett?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem ezt az azonosságot, mert az A ellentett + B ellentett esemény azt jelenti, hogy vagy az A vagy a B esemény ellentettje következik be.


Vegyünk egy eseményteret, ami egy kártya feldobása, aminek van egy piros és egy kék oldala. Két esemény lehetséges az, hogy a kártya a piros felére esik és az, hogy a kártya a zöld felére esik. Az előbbi legyen A az utóbbi B esemény. Ha A ellentett bekövetkezik, akkor B következik be. Tehát ha A ellentett + B ellentett esetét vizsgáljuk, akkor azt mondjuk, hogy vagy A ellentettje, vagy B ellentettje következik be. Az miért lenne azonos azzal, hogy A és B ellentettje is bekövetkezik?



2013. febr. 22. 15:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Így nem igazán értem megint a különbséget. Szerintem nincs is."

De van. :)


Találtam egy ábrát:

[link]


(-A) * (-B)

Ez a 4-es terület.


-(A * B)

Ez az 1,3,4-es terület.



"Legalább is az első. (-A)+(-B) = (-A)*(-B) egyenlőség hogyan jöhet létre?"

Úgy, hogy ez nem egyenlőség, ez NEM IGAZ.


"bal oldalon felülről a harmadik."

Az így néz ki:

-(A+B) = (-A)*(-B)

2013. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!