Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok Márai Sándorról?...

Mit gondoltok Márai Sándorról? Szerintetek ő ma már bestseller írónak számít? Mit, miket olvastatok tőle?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 14:40
1 2
 1/14 wartburg353s válasza:
100%
Elég divatos író mostanában, de én csak egy könyvét olvastam: A gyertyák csonkig égnek. Nekem őszintén szólva kicsit csalódás volt, úgy éreztem, tök jó a téma, de valahogy mégse tetszett, végig az volt az érzésem, hogy ebből többet lehetett volna kihozni, nem fogott meg igazán. Sokszor untam, meg a szereplők, a párbeszédek se voltak valahogy igazán "elevenek".
2012. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 hollófernyiges ***** válasza:
75%
Csatlakozom az elsőhöz, adott korban és témában Móricz vagy Krúdy jelentősen jobb volt. Márai politikai okokból van nyomatva mostanában, Wass Alberttel együtt.
2012. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Sosem olvastam tőle semmit.

Wass Albertet meg ki nyomatja politikai okokból? Még egy ennyire elfeledett írónk nincs, mint Wass.

2012. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: elég erősen nyomják, érttségin is szerepel már stb. Igen sok helyen kötelező olvasmánnyá is tették. Hogy Márait is hasonló politikai okból nyomák, azt nem tudom, ezt a vetületét nem tapasztaltam. Én kedvelem az írásait (A gyertyák csonkig égnek pl. színházban kiváló, de kitűnő színészek is kelletek hozzá, könyvben valóban csalódás volt ahhoz képest, mást vártam, sokkal erősebb érzelmeket), legyen az próza vagy líra.

Az viszont igaz, hogy tényleg többet adnak el tőle manapság, mint eddig. Divatos, én így mondanám, és lehet, hogy lassan "bestsellerré" válik.

2012. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Ma már modorosnak mondanánk a stílusát, de az Egy polgár vallomásai nagyon jó.
2012. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó: elég erősen nyomják, érttségin is szerepel már stb. Igen sok helyen kötelező olvasmánnyá is tették. "


Akkor azokat is nyomatják akik eddig érettségi tételek voltak?

2012. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
94%

Ha a butaság fájna, akkor itt is visítanának néhányan. Politikailag nyomják??? A Fidesz kormány jól eljátssza, hogy nemzeti.

Nekünk magyaroknak: "olyan f@sza gyerek vagyok, majd én jól megmutatom, mert nekem nem fogják megmondani, hogy mit csináljak".

Az uniónak: "Hogy szeretnéd? Bő nyállal?"

A kormányban, aki most ilyen dolgokat sugall, hogy Wass Albertet, Nyírő Józsefet, Márai Sándort kellene olvastatni az emberekkel, vagy egy jó nemzeti érzelmű ember, aki az eddig szándékosan elnyomott írók, költők pártfogója.

TEGYÜK HOZZÁ: ITT VOLT AZ IDEJE, HOGY VALAKI ILYET JAVASOLJON.

...vagy ez is egy jól megtervezett akció, amin aztán lehet csámcsogni, lehet vele "játszani", el lehet foglalni magunkat vele nemzeti oldalon és az ellenkező oldalon is ADDIG SEM FOGLALKOZUNK AZZAL, AMIT EGYÉBKÉNT A SZÁNKBA TOLNAK.

Márai sem egy kötetes író. Tessék tőle mást is olvasni! Nem egy könyv alapján ítélni, meg nem az alapján, hogy a TV-ben mit mondtak róla!

Ha magyarnak és tiszta érzületű embernek tartjátok magatokat, akkor örültök, hogy Ők az érettségi tételek és nem Spiró, vagy Varró (tudom ő az).

Elolvastam Varró Dániel - Túl a Maszat-hegyen című írását.

"Aranyos, kedves, fülbe mászó. Még a gyermekemnek is szívesen elmesélem majd." - gondoltam az első fejezetnél.

Aztán több olyan dolgot is olvastam benne, ami után arra jutottam, hogy inkább tűzre vetném, ha nem gépen lenne (így, csak kitöröltem).

Pl. Nem szó szerint fogom idézni, mert meg nem tanultam, de a lényeg ez volt:

A pénz a minden, pénzen minden megvehető. A kisgyerek is megvehető, csak annak kicsit magasabb az ára (ez utóbbi mondat szerintem pont így hangzik el az írásban).

Vagy a: Mindenki becsap, mindenki átvág, senkiben ne bízz meg, se apában, se anyában! Mindig legyen nyitva a szemed!!!

Nagyon szép erkölcs és bizalom építő szavak.

Inkább százszor - ezerszer Márai, mint egyszer Varró, vagy Spiró.

Mellesleg, amikor (még a Gyurcsány kormány alatt) összeállították az 50 legolvasottabb mű listáját Wass Albert volt az egyetlen, aki 3 írásával is szerepelt.

Gondolom ez sem véletlen, gondolom nem POLITIKAI NYOMÁSRA történt.

2012. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
Varró az egyik olyan költő akinek el bírom olvasni néhány versét. Tele van ötletekkel, nem az unalomig ismert ócska sablonokat nyomatja. Te se egy mű alapján ítéld meg.
2012. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Én Máraitól eddig csak idézetek olvasgattam, és tetszett, ahogy fogalmaz. Szerintem nagyon jól szavakba önti azt, ami nekem eszembe se jutna, és valahogy nem is tudnám, pedig bennem is ott van.

Én ezért szeretem.

Regényt, epigrammát,cikket,esszét, tárcát, útirajzot, nem olvastam tőle.

Csak a Füveskönyvet, de nekem az elég volt egyelőre.

Épp ezért, hogy a legalább nem is tudom hány tized művéből, 1-2-t olvastam, nem tudok róla objektív véleményt írni.

2012. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Nagyon tudom ajánlani Márai Sándor műveit.

Csodálatos, ahogy az emberi érzésekről ír.

A Füveskönyvet úgy érdemes olvasni, hogy napi egy, max. két gondolatot. Nem egyszuszra kiolvasandó könyv.


Olvastam Tőle a Vendégjáték Bolzanóban-t, nekem nagyon tetszett. Szép az Eszter hagyatéka is.

Van egy szomorkás, komoly hangvétele szinte minden írásának. Annak ajánlom, aki szereti az ilyen hangulatú írásokat. Sok bölcsesség van a műveiben. :)

2012. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!