Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mely Szabó Magda regényeket...

Mely Szabó Magda regényeket olvastatok, és miért tetszett?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 13:41
 1/8 shoona:D ***** válasza:
Abigélt.Nem tom mér tetszett,de jó vt. :)
2012. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is csak az Abigélt olvastam tőle. Szerintem nagyon érdekes könyv és egyébként is szeretem azokat, amiknek a sztorija háborús időkben játszódik.
2012. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az őz, Az ajtó, a Régimódi történet - mert páratlan hangulatot képesek sugározni, sok-sok olyan emberi érzés, dilemma gyönyörűséges megfogalmazásával, amiről őszintén írni valóban nagyon keveseknek sikerül.
2012. júl. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én szinte mindegyiket olvastam, ami megjelent, talán pár színművet kivéve. És mindegyiket jópárszor. De mindegyik könyve megvan, még NEKEM dedikált példányom is van. Nekem ő a legnagyobb kedvencem az összes létező szerző közül. Kedvelem azt a hangulatot, ami a könyveiből árad. A legnagyobb kedvencem tőle a "Mondják meg Zsófikának". Az annyira meg van "csinálva", annyira jó és izgalmas és annyira eltalálja egy gyerek érzésvilágát... Akárhányszor elolvasom, sosem tudom letenni, midig egy szuszra végzek vele. Már rongyos a példány... 8-) De nagyon szeretem a "Születésnap"-ot, a "Régimódi történetet"-et is és a Katalin utcát.
2012. júl. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
nekem a Pilátus a kedvencem, meg a Für Elise. De az Ókút is nagyon tetszett, mert hasonlít a Für Elisehez egy kicsit. Egyébként a színdarabjai is nagyon jók. Sinkovics is dicsérte őket, hogy jó játszani:D Neked melyik tetszett a legjobban?
2012. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek, hogy az Abigél nagyon jó, a Zsófika is nagy kedvenc, valamint a Für Elise, Freskó. Először amikor olvastam a Freskót bevallom őszintén nem fogott meg, de utána értettem meg ennek a szövegnek a mélységeit. Viszont mindmáig mint egy gyermek lelkületű felnőtt sokra tartom a gyerekregényeit. Valóban, ahogyan az érzelmi világát kifejezi Zsófikának az páratlan. Szabó Magda mára már a magyar irodalom nagyasszonya, ahogy Esterházy Péter hívja őt. Azt megkérdőjelezem, hogy művei olvasottsága miatt, ő bestseller író lenne.
2012. júl. 18. 11:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi fogott meg a Für Elisében?
2012. júl. 29. 22:17
 8/8 anonim válasza:
100%

Nekem Az őz, A Danaida és a Katalin utca a kedvenceim, bár mindegyik más, és szinte mindent olvastam tőle. Még azok, amelyek nem a legjobban, pl. Ókút, azok is olvasmányosak, és lenyűgöz a nyelvi megformáltság, a nyelv szépsége annyira gyönyörű, hogy az ember le sem bírja tenni.


Egyébként férfi vagyok, és a könyvtárosnő úgy rámnézett, amikor vittem ki a Szyabó magda könyveket, és azt mondta: "Na, de érdekes! Egy férfi női regényeket olvas!" Szerintem szabó magda REGÉNYEKT írt, nem "női regényeket".

2012. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!