Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Árpád-házi királyok közül...

Pro Patria kérdése:

Az Árpád-házi királyok közül melyikük érdemelne még szobrot a Hősök Terére?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 13:10
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
60%
Bocskai helyett Thökölyt szerettem volna írni, de véleményem szerint az elsőnek se szabadna ott lenni, inkább máshol, Thökölynek pedig végképp nincs helye ott.
2012. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
53%

Kossuthnak még mindig több helye van ott,mint Horthynak,Ferencz Józsefnek,de Thököli sem olyan jelentős személyiség,hogy ott lenne a helye.

A szobrokat pedig úgy kell hagyni,ahogy vannak.

2012. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 doboszoli válasza:

Ne kezdjétek el Orbánékat gondolkodtatni ilyesmin, mert megteszik!!)

Mit nekik néhány százmillió. Csak csepp az egészhez képest.

2012. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:

Thököly tényleg no comment ott.

Mondjuk szerintem az lett volna a legjobb, ha békén hagyják a Habsburg szobrokat is.

2012. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Engem például mélyen sértene, ha egy olyan dinasztia tagjai lennének a Hősök Terén, akik csak kiszipolyozták, gyarmatként kezelték Magyarországot, annak lakóit pedig lenézték és gyűlölték. A Habsburgoknak semmi keresni valójuk a hőseink emlékhelyén, sőt!

A 400 év alatt egy sikeres, felfelé törekvő, jómódú és erős európai nagyhatalomból egy lezüllött, éhező nyomortelepet csináltak - saját meggazdagodásuk érdekében.

Botrányos, hogy egyáltalán valaha ott álltak az uralkodóik a szoborcsoportban.


14:56

És I. Andrást, illetve IV. Lászlót pontosan milyen tetteik alapján gondolod még erre érdemes királyoknak?


(Elfeljtettem kérni a kérdésben, hogy indoklást is írjatok légyszives.)

2012. febr. 3. 16:56
 16/43 anonim ***** válasza:

I. András - bár hatalomra kerülése nem volt problémamentes - folytatta a keresztény utat, a "Vazul-ág" vele kezdődik, sikeresen védte meg az országot a németektől és akadályozta meg az ország újbóli hűbéri függésbe taszítását. Ezen megint lehet vitatkozni, hogy "ezért, ilyet más is csinált" , de a kérdés az volt, hogy szerintem kik érdemelnék még meg. IV. Lászlót már említettem, mi szeretjük azt hinni(joggal), hogy a Habsburg dinasztia nélküle nem futott volna be ilyen pályát.

De az újak beemelésének én sem vagyok híve, a visszaállításnak viszont ige, magyarul vissza kell állítani a kommunizmus előtti állapotot, vissza a Habsburg(-Lotharingiai) királyainkat is!

A Habsburgokra tett megjegyzésed nem állja meg a helyét, nézz utána, mert nem igaz amit állítasz.

2012. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Utolsó: lenne erről egy 30 oldalas tanulmányom, de problémás lenne ide bemásolni.
2012. febr. 3. 17:58
 18/43 anonim ***** válasza:
Azzal nem sokat érek, főleg ha marxisták, protestánsok, kurucok...stb írták. Egyébként se számít semmit hány oldal. Nekem meg van egy 13 kötetes könyvem, ami szerintem a tieddel ellentétes következtetést vonna le. Akkor most ki nyert?
2012. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim válasza:

Kedves kérdező!


I. Géza életét és a nép véleményét róla ismerni kell!

Az uralkodás minősége nem a mennyiségtől függ, úgy hogy nyald ki kocsog!

2012. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

"Azzal nem sokat érek, főleg ha marxisták, protestánsok, kurucok...stb írták. Egyébként se számít semmit hány oldal. Nekem meg van egy 13 kötetes könyvem, ami szerintem a tieddel ellentétes következtetést vonna le. Akkor most ki nyert?"


- A kilenc kötetes Új Képes Történelem könyvsorozatra hivatkozok, amit az OM az oktatáshoz hivatalosan elismert segédezköznek nyilvánított, és egy rakat díjat nyert, seregnyi nagynevű történész által szerkesztve, és az ELTE által illusztráva.

2012. febr. 3. 18:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!