Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Árpád-házi királyok közül...

Pro Patria kérdése:

Az Árpád-házi királyok közül melyikük érdemelne még szobrot a Hősök Terére?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 13:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
90%
Egyik sem. És nem azért, mert nem érdemelné meg, hanem mert a Hősök Tere úgy szép, ahogy van. Nem szabad sem hozzátenni, sem elvenni belőle.
2012. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
28%
Tényleg jó ahogy van, de mondjuk I. Géza szobra anno bőven elfért volna...
2012. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
I. Géza csak 3 évig uralkodott, gyakorlatilag semmiben nem járult hozzá a magyar történelem fejlődéséhez.
2012. febr. 3. 13:46
 4/43 anonim válasza:
0%

ma 13:21

Grat, és még te vallod magad jobboldalinak?

2012. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim válasza:
100%

Igazmagyar

Miért, mi rosszat írt? Szerintem is jól néz ki úgy, ahogy van!És nem szidta egyik Árpád-házi királyt se, nem értem mi bajod van?Valószínű hogy a gyógyszert elfelejtetted bevenni ma reggel (is) tökös!Pótold gyorsan!

2012. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is úgy szép ahogy van, egy műemlékhez nem szabad hozzányúlni. A városban bőven vannak olyan helyek(főleg parkok) amiket hihetetlenül szépre meg lehetne csinálni, oda kellenének szobrok.
2012. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim válasza:
6%
Horthi meg Vona Gábor kellene oda még! ők akik kiálltak a Magyarságért!!
2012. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim válasza:
78%

Magyarka, ahelyett, hogy itt osztod a hülyeséget, inkább a tegnapi (vagy tegnap előtti, már nem is tudom) kérdésemre reagálj.


Egyébként meg nem azt mondtam, hogy nem kellett volna esetleg felkerülnie. De ennek akkor kellett volna megtörténnie, és nem most.

Mégis hova kéne szobrot tenni? Ugyanis mindegyik szobor egy külön "fülkében" van. Hozzáépítenél még pár fülkét? Azzal nemcsak hogy egy műemléket építenél át, hanem megbontanád a tér harmóniáját is. Valamelyik másik szobor helyére tennéd? Kinek a helyére? És milyen alapon távolítanád azt a másik szobrot el? Mielőtt kötözködsz gondolkozz picit.

2012. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
41%
A Habsburg-házi uralkodókat egyszer már kivették onnan. Van akit joggal, komolyabb okból ki lehetne onnan hajítani.
2012. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
58%

Akik azt állítják, hogy a tér úgy van jól ahogy van és ezért nem kéne hozzányúlni, nyilván nem ismerik, hogy valakik azért már hozzányúltak. Ideológiai elvbarátaik, a bolsevikok szépen meggyalázták az emlékművet, több királyunk szobrát elvitték onnan és nekik tetsző történelmi személyiségeket(természetesen a republikánus Kossuthét) állítottak. Még mindig maradjon így? Nem lenne jobb az eredeti állapotba visszaállítani és Bocskait meg Kossuthot vinni a múzeumba nem Ferenc Józsefet?


A kérdésre válaszolva, szerintem I. András és III. Béla mindenképp megérdemelné (de még sokakat lehetne mondani) és talán IV. László is, hiába nem volt az igazi katolikus mintauralkodó, de az európai történelemben jelentős szerepet játszott azért. Nem is értettem, hogy annak idején pont a Habsburgok hogy feledkezhettek meg róla.

2012. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!