Miért azt kellett megtanulni történelemből, hogy mikor voltak a háborúk és nem azt, hogy mikor volt béke?
Szerintem nem az a fontos, hogy mikor, hogyan rombolt az ember hanem, hogy mikor épített, alkotott valamit.
A tudomány, a művészet vitte előre az emberiséget nem a háborúk, nem az, ahogyan az ember elállatiasodott (a háborúk során..)
Számomra a kérdés értelmetlen, a történelmi időkben szerintem teljesen értelmetlen elkülöníteni a béke és a háború időszakait. Nem volt olyan időszak amiben nem lett volna valamilyen konfliktus, még ha ezek nem is a klasszikus hadi cselekmények voltak.
Azok amiket a középiskolai történelemben megtanítanak azok a "támpontok". Jól meghatározható időpontok amikkel be lehet határolni a valóban fontos történelmi folyamatok idejét. Az egyik jó barátom történelmet hallgat egyetemen, és én is gyakran ültem már be egy-egy előadásra. Ott már ezek az események a kutyát nem érdeklik. Félévente van a kb 13-14 órájukból 1-2 aminek a nevében benne van valami olyasmi hogy hadtörténet vagy diplomácia történet. Ezeken tanítanak háborúkat, uralkodókat, nagyhatalmi politikát. Az ÖSSZES többi társadalom, gazdaság, mentalitás, művelődés stb történet témaköre. A történelem tudomány túlhaladott ezeken a dolgokon, már nem igazán érdeklik a háborúk, legfeljebb a társadalmi hatásaik. Egy csomó olyan történelmi könyv van amiben úgy alkotnak hiteles történelmi képet egy területről vagy népcsoportról hogy egyetlen uralkodó vagy háború sincs megemlítve A történelem oktatás csak le van ragadva hozzájuk képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!