Miért azt kellett megtanulni történelemből, hogy mikor voltak a háborúk és nem azt, hogy mikor volt béke?
Szerintem nem az a fontos, hogy mikor, hogyan rombolt az ember hanem, hogy mikor épített, alkotott valamit.
A tudomány, a művészet vitte előre az emberiséget nem a háborúk, nem az, ahogyan az ember elállatiasodott (a háborúk során..)
így így gondolj csak bele ha nem lett volna háború kinek jutott volna eszébe akár az autókat megalkotni?
másrészről pl. ha arra gondolsz hogy 48-as forradalomban vagy bármelyik háborúban 1.vh 2.vh-ban nagyszüleid valószínűleg mind harcoltak esetleg meg is haltak ennyit "megérnek" ők is hogy tudjad hogy hol harcoltak és mikor
A Mona Lisa megalkotása lehet, hogy nem olyan látványos változás az emberiség történetében mint egy háború, amikor sok ember válik gyilkossá, mégis fontosabb.
Csak megszoktuk, hogy azt tekintsük fontosnak, ami látványos.
A művészetek és a tudomány változásában mérhető le, hogy az ember mennyit fejlődött akorábbi korokhoz képest.
A háborúk annak mérföldkövei, hogy az ember mennyit fejlődik vissza.
Nem tudom, mennyire fejlett az emberiség ma. Én nem nevezném fejlődésnek, hogy tönkretesszük a bolygót ahol élünk.
Mindenesetre azt fenntartom, hogy a háború nem alkotás, míg a művészet az, és ilyen értelemben fontosabb az emberiség szempontjából.
Semmi sem fekete vagy fehér. BIZONYOS SZEMPONTBÓL van fejlődés de más szempontból nincs, sőt visszafejlődés van.
Amikor feltalálták az autót akkor az A KÖZLEKEDÉS SZEMPONTJÁBÓL fejlődésnek számított de a környezetvédelem szempontjából nem.
És nagyon kevés olyan találmány van, ami MINDEN SZEMPONTBÓL fejlődés.
(A műalkotásoknak mellesleg semmilyen káros hatásuk nincs a világra.)
Abban igazat adok hogy kell a művészet is.... hogy nem káros semmi formában a világra?Ha úgy vesszük nem káros,de ha belemélyedsz akkor keresgélj tovább...
Alapanyagok:
* Festékanyagok: ásványi vagy szerves festékanyagok, fémoxidok, nagyon finom porrá törve, iszapolva. Lényegében ugyanazok, melyeket más festészeti technikákhoz is használnak.
* Olaj: a leggyakrabban lenolaj. Viszonylag lassan szárad, de főzéssel, napon történő sűrítéssel, szikkatív hozzáadásával a száradás gyorsítható.
* Szikkatív: a lenolaj száradásának sebességét befolyásoló anyag. Ólomoxidot és mangánoxidot tartalmaz. Mérgező.
* Viasz, méhviasz: a méhek viaszmirigye termeli, a lépek építőanyaga. Tisztítatlan állapotban sárgás színű, fehérített változatát használják.
* Gyanta: leginkább masztix- vagy damárgyanta. A masztix a Pistacia lentiscus nevű mediterrán cserje gyantája. A damár Hátsó-Indiából, Indonéziából származik, szintén növényi eredetű. Terpentinszeszben feloldva kence készül belőlük.
* Terpentinszesz: illóolaj, a fenyő kérgéből szivárgó balzsam lepárlásával előbb terpentinolajat, újbóli lepárlással terpentinszeszt kapunk. A gyanták és a viasz oldószere, az olajjal elegyedik.És a lényeg a FA!!! A legrégebb óta használt alap a fa, a deszka. Én elhiszem,hogy nem káros de szerinted mennyi fát vágtak ki a történelem során? Igaz elenyésző az adat ha az építkezésekre gondolunk(hisz ott esőerdők pusztulnak el...) de azért a művészethez is kell egy kis feláldozás...
Rendben helyesbítek, akkor egy festmény is káros kicsit a világra az általad említett anyagok miatt de abban nyilván mindenki egyetért, hogy ez elenyésző ahhoz a pusztításhoz képest, ami egy háború során történik.
Viszont ha szerintetek a háborúk szükségesek voltak az emberiség fejlődése szempontjából, akkor a további fejlődéshez is kellenek majd háborúk?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!