Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hanyatlott le gyorsan a...

Miért hanyatlott le gyorsan a Brit ipar minősége és mennyisége a kora 20.századtól fogva a németekkel összehasonlítva? Nem volt elég mérnökük, és mérnöki egyetemük?

Figyelt kérdés

Egy érdekes cikk:


[link]


Egyetlen mérnöki egyetem volt az I.VH előtti UK-ben. Gyakorlatilag alig voltak mérnökeik.



tegnap 12:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ezért voltak képesek egyedül is megvédeni magukat például a hitleri erő ellen.

Nem hanyatlott a népet iparhoz képest. Ami annak tűnt, az a német diktatórikus központsítás miatt volt. Az erős központi irányítás egyes esetekben sokkal hatékonyabb, de kizárólag konkrétan érdemes alkalmazni, mert hosszú távon káros. Nagyon.

Egyébként jelenleg (ha "fogva" akkor eszerint ma is) éppen a német ipar hanyatlik erősen. Ennek megvan a jó oka, de itt és most ez nem tárgya a diskurzusnak.

tegnap 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elvesztették a fél világra kiterjedő gyarmatbirodalmukat, ami az olcsó alapanyagot és olyan piacokat jelentett számukra, ahol monopol helyzetben voltak a brit cégek.

Ez azért egy elég nagy érvágás.

tegnap 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
A német technostruktúra egészen elképesztő. Ha ez zavartalanul együtt tudott volna működni a történelem során az orosz nyersanyaggal, akkor nem az USA a következő világ vezető hatalma. Most sincs semmi új a nap alatt. Az orosz-ukrán háborúnak csúfolt geopolitikai esemény a zavartan Eurázsiai együttmőködés szétveréséről szól. Addig kell hergelni az oroszokat és a németeket egymás ellen, amíg háború nem lesz. Csak az utóbbi évtizedekben megjelent egy globális játékos a távol keleten, aki rendezni fogja a világhatalmi viszonyokat.
tegnap 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Nyilván ezért voltak képesek egyedül is megvédeni magukat például a hitleri erő ellen"


JA hipermasszív USA gazdasági és katonai támogatással és szovjet emberanyaggal keleten.


Qurva nagy hősök.


" Ami annak tűnt, az a német diktatórikus központsítás miatt volt."

A Vilmosi Németország kapitalista volt, nem kommunista. Hitler alatt is kapitalista, azaz magántulajdon alapú maradt a gazdaság. A magánszektor aránya a gazdaságban még valamivel magasabb is volt mint a mai Franciaországban vagy UK-ban.

tegnap 13:12
 5/17 A kérdező kommentje:

"Csak az utóbbi évtizedekben megjelent egy globális játékos a távol keleten, aki rendezni fogja a világhatalmi viszonyokat."


Nem fogja, nincs jövője a kínai gazdaságnak, hiszen a világ egyik leggyorsabban elöregedő társadalmára nem lehet dinamikus gazdaságot építeni. A kínai átlagéletkor még a magyarnál is gyorsabban öregszik.

tegnap 13:14
 6/17 anonim ***** válasza:
9%
Éppen azért más ez a válság az összes többitől, mert több nagy esemény is egybeesik. De a legfontosabb az hogy végtelen növekedés nem lehetséges egy véges világban. Igen lehetséges, hogy Kína már el se jut odáig. Összeomlik a világgazdaság és ez már végleges lesz. Egy jóval szerényebb életmódot kell elképzelni
tegnap 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%
2 milliárd ember spontán kihal pár év alatt ugye ?
tegnap 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Melyik országban él 2 milliárd ember agyaskám?


Nem kihalásról van szó, hanem egy elöregedő egyre tehetetlenebb társadalomról szól Kína jövője.

tegnap 13:55
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
Főleg a demográfiai pokolban élők fogják megsínyleni. Leginkább Fekete-Afrika. A módosabbak még eljutnak Európába, de várható hogy 100 milliók indulnak majd meg. A Szahara ehhez elég nagy szűrő lesz. Egy másik dolog, hogy ennyi embert nem lehet majd élelmezni. Ha az éghajlatváltozás, vagy a túlhasználat következtében a Food basket régiókban óriási terméskiesés lesz, akkor nem lehet ennyi embert etetni. Ennek a globális élelmezésnek amúgy is nagyon rossz az energiamérlege. Odáig lenne fenntartható, hogy mindenki megtermeli magának helyileg az élelmet. Ez elég utópisztikus, hogy ez elvárható lenne az urbánosult Tescokba nyáladzó emberektől. Világszerte meglesznek a különféle problémák . Lehet majd fosztogatni a LG tévéket, de lehet addigra már az áramelláttással is gondok lesznek.
tegnap 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

A 2 milliárd inkább 1,4 de a fő probléma a fordított karácsonyfa alakú kínai korfa. 2030 utáni évtizedekben évi 20-25 millió lép be a nyugdíjas korba, míg fele ennyi lép be az aktív kereső korba, és ha nem változik a gyerekvállalási kedv drasztikusan, akkor 2050-re ennél is rosszabb lesz a helyzetük aktív korú lakosság fogyását tekintve.

A sok-sok munkáskéz nélkül nem lesznek "world manufactory".

tegnap 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!