Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért lett ennyire olajfüggő...

Miért lett ennyire olajfüggő a világ?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam hogy jutottunk ide hogy 1950-re a világ termőföld készletének a fele nem alkalmas termesztésre, műanyag nélkül elképzelhetetlen az élet stb.


Minden az olajhoz vezetett vissza, ha csak annyit használnánk ami a felszínre jön nem lett volna baj, az ipari forradalom sok jót hozott de vele pusztult a ló mezőgazdasági szerepe és egyre jobban távolodunk a természetközeli fenntartható élettől.

A műtrágya használat a mai népesség felét látja el élelemmel, ami teljesen fenntarthatatlan, javaslom a Mérgezett Föld c. dokumentumfilmet youtube-on.


Sok fiatal visszatért önfenntartáshoz, szerintem ez az egyetlen életmód ami a földdel együtt tud működni és nem ellene, és ha többen csinálják működik a cserekereskedelem. Sajnos az erőforrások végesek de a hatalom kapzsin emészt fel mindent


Kiváncsi vagyok más véleményekre, mitől jutottunk ide és mi működhet?



febr. 21. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az életbenmaradás munka. Az olajban energia van. Ha olajjal energiát termelsz, az olyan, mint ha egy rakás ember dolgozna neked. Lényegében erre épül a modern világ. Olaj nélkül az emberek 98%-a földműves kéne, hogy legyen, mint a középkorban. Nem lenne se egészségügy, se pornó.
febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a gazdaságilag hatékony olajkitermelés és az abból eredő fejlesztési lehetőségek vitték el ilyen irányba a civilizációnkat. Nem értem, hogy mit nem lehet ezen érteni.
febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Ez az egész rendszer hibás működésének az eredménye. Majd nemsokára a fal adja a másikat. Kipusztul az emberi népesség több mint fele, és akik maradnak majd csinálnak egy új rendszert. Másképp ez már nem lehet.
febr. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"vele pusztult a ló mezőgazdasági szerepe"

Amikor feltalálták az ekét, vele pusztult az ásóbot mezőgazdasági szerepe - de nem sokan sajnálták.

Onnan kezdve 10-szer olyan könnyű volt megélni ugyanakkora földön.

febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sok fiatal visszatért önfenntartáshoz"

Ja, ez egy oltári nagy hülyeség. A mai önfenntartók azok a neten tárgyalják meg, hogy a gyorsvágóval hogyan kell a kaszát megélezni. Mely kaszát az 50 km-re levő gazdaboltban vette, mikor arra járt a szuzukival, vagy a landroverrel. Háttérként egy több ezer éves technikai civilizáció van, az nem önellátás, csak önámítás. Mi van, ha egy valódi önellátónak eltörik a kése? Ellátja jó tanácsokkal a családját, majd elgyalogol Rudabányára, két évig vasércet bányászik, aztán elmegy Ómassára, vasat kohászkodik, 10 év múlva hazaér, van plusz két gyerek, aki nem hasonlít rá, kést kovácsol, és az új kése meg két hét alatt eltörik, mivel nem tudta megfelelően ötvözni.

febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Talán valami új és eddig ismeretlen választ vársz rá, de erre a már ismert és egyszerű válaszok vannak. Hatékony gyártás kialakítása mindenben és érintette az olajkitermelést és autógyártást is, meg az olaj felhasználásának a kitalálása önmagában is bővebb folyamat volt, szerepe volt benne a benzin motor és autó kifejlesztésének, az autók sorozatgyártásának és a nyereségnek is természetesen.


Majd az autók elterjedése után jött az arra épülő szállítás és közlekedés. Mára pedig teljesen ráépült a gazdaságunk és az életvitelünk és ezen változtatni már nehézkes, mert egyszerre érint mindent.


Amúgy tényleg csak ennyi. Történelmileg talán annyit lehet hozzátenni, hogy előbb volt az olajkitermelés és a benzint és kerozint és amit elő lehetett állítani kőolajból, azt már a benzinautó előtt használták például világításra. De még az ókorban is valamennyire használtak kőolajat Ázsiában, Kínában és Európában is. Majd jött a gőzgép ami szénnel vagy fával működött és utána használták fel az olajtermékeket. Az olaj kitermelés és autógyártás között azért nem telt el sok idő, de néhány évtizeddel megelőzte.

febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A termőföld túlhasználat a népesség és gyors nyereség miatt alakult ki. Egy parlagon hagyott termőföld ugye nem hoz abban az évben nyereséget, tehát elkezdték kihagyni a termőföld megújulásához szükséges időt. Így leamortizálódott a talaj összetétele és műtrágyával "oldották" meg, ami részben újabb nyereség minden évben, míg a másik oldaláról meg nem juttatja a talajba az összes fontos összetevőt, csak egyet az adott növénynek megfelelően. Ma már esetleg kettő-három összetevőt is tartalmaz egy műtrágya, de a talajnak és a növényeknek a szükséglete az nem ennyi, hanem olyan 20 összetevőből áll. Így a műtrágya mint megoldási kísérlet rossz megoldás volt, mert nem megoldás. Ma elérhető ennek a megfelelő kezeléséhez sok amúgy olcsó és hatékony módszer, és ezekből nem is csak egy van. Csak hát az ismeretet használni is kellene, és ismerni is...
febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A növekvő fogyasztás és energiaszükséglet miatt, röviden.
febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert az olaj után nem kell kihamuzni.
febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Majd ha kifejlesztik a gazdaságos fúziós energiatermelést, az leváltja az olajat. Ez lesz a megoldás.
febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!