Az iskolában tanított verzió az, hogy a 9. század végén megérkeztek a "honfoglalók" Etelközből Árpád vezetésével, birtokba vették a Kárpát-medencét, egy ideig "kalandozó" hadjáratokat folytattak, majd felvették a kereszténységet és I. István megalapította a magyar államot. Azt azonban nehéz bizonyítani, hogy ezek a honfoglalók ómagyar nyelven beszéltek volna. Arra se nagyon van magyarázat hogyan terjedt el, maradt fenn a nyelvük, ha jóval kisebb létszámban érkeztek mint a korábban itt élő népek. Elképzelhető hogy nem is magyarul beszéltek, és egy másik, akár forrásokban kevésbé említett, de nagyobb létszámú néphez köthető a magyar nyelv?
20: Valami oka mégis lehet, hogy egy laikus számára egyes szlovák és magyar népviseletek nehezen megkülönböztethetőek, míg egy spanyol népviselet radikálisan eltér.
nov. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
22/31 anonim válasza:
5. Nem létezik olyan, hogy urál - altai. Az egész világon egyedül a törökök ragaszkodnak ehhez a rég elavult elmélethez.
nov. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
23/31 anonim válasza:
21. "Valami oka mégis lehet, hogy egy laikus számára egyes szlovák és magyar népviseletek nehezen megkülönböztethetőek, míg egy spanyol népviselet radikálisan eltér."
Az az oka, hogy kölcsönösen hatottak egymásra. Talán Spanyolország kicsit messzebb van, mint Szlovákia.
nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
24/31 anonim válasza:
A kérdésre válaszolva. Tudjuk, hogy az egyik honfoglaló törzset Megyernek hívták, mi meg Magyarnak hívjuk magunkat és a nyelvet. Ez elég biztosan a honfoglalókhoz köti ezt a nyelvet.
nov. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
25/31 anonim válasza:
24: Ez nem bizonyít semmit. Ezt a nyelvet azért hívjuk magyar nyelvnek, mert minimum 900 éve a a magukat magyarnak nevező emberek által beszélt nyelv. Attól még lehet, hogy a Kárpát-medencébe bevonuló magyarok valami törökségi nyelvet beszéltek, és a manapság magyarnak nevezett nyelvet csak közvetlenül ezután vették át a helyi emberektől, például az avaroktól.
nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
26/31 A kérdező kommentje:
#24
A "francia" népnév meg a germán frankok nevéből ered, a mai franciák mégis egy újlatin nyelvet beszélnek.
A szláv bolgárok elnevezése is egy türk néptől származik.
nov. 8. 06:38
27/31 anonim válasza:
#22 De létezik, politikai okokból választották ketté ezt a nyelvcsaládot. Az uráli és altaji nyelvek alapvető nyelvtani szabályai ugyanazok.
nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
28/31 anonim válasza:
27. Még közeli rokonnyelvek alapvető nyelvtani szabályai sem mindig ugyanazok.
Ha az olyan rettenetesen tág fogalmakra gondolsz, mint az agglutináció, vagy a magánhangzó harmónia, akkor meg végképp alaptalan a dolog, mert ezek a jellegzetességek többször kialakultak egymástól függetlenül az amerikai őslakos nyelvekben is, de még Afrikában is. Ezt hívják konvergens evolúciónak.
Azt pedig ne próbáld már elhitetni senkivel, hogy több mint 100 éven keresztül létezik egy egész világot átívelő politikai összeesküvés, ami megakadályozza ezen nyelvek csoportosítását. Japántól Angliáig.
Maga az altai nyelvcsalád sem elfogadott elmélet, az urál - altai meg végképp a tudományos fantasztikum területe.
nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
29/31 anonim válasza:
"politikai okokból választották ketté ezt a nyelvcsaládot"
Ez a "nyelvcsalád" nem is egynek indult. Nem szétválasztani kellett, hanem bebizonyítani az egységét, ami a mai napig nem történt meg.
nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
30/31 anonim válasza:
Konkrétan nemhogy az urali-altaji, de maga az altaji nyelvcsalád is csak egy szűk réteg szerint létezik. A mongol és a török nyelv között nem sok hasonlóság van.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!