Bizonyos kutatások elvégzéséhez pszichopatának kell lenni?
AZ atombomba feltalálói eredetileg nem bombát akartak kifejleszteni, azt csak késöbb, amikor már ez a fajta energiafelszabadítás létezett, módosították ilyen célokra.
A biológiai fegyverek is eleinte nem fegyvernek készültek, hanem különbözö bektériumok, vírusok megismerése volt a cél.
A mesterséges intelligencia meg sokkal pozitívabb, mint amit az ostobábbak le akarnak hitetni az emberekkel.
Egyébként szerinted akik löfegyvereket találtak ki, vagy fejlesztettek, amok miért tették?
A biológiai hadviselés atyja tipikus példa arra, hogy mennyire nehéz ezt az egészet megítélni.
Fritz Haberre gondolok, aki egyfelől milliárdok életét mentette meg, másfelől milliókat ölt meg (közvetve).
Az általa kifejlesztett ammóniaszintézis segítségével tudták először előállítani a műtrágyát, ami szó szerint milliárdokat mentett meg az éhezéstől.
Másrészről az ő munkássága vezetett a gázfegyverek feltalálásához, vaskosan részt vett benne.
Akkor ő most jó volt, vagy rossz?
A választ talán ő maga fogalmazta meg a legtalálóbban:
A tudós béke idején a világot szolgálja, háború idején az országát.
Egyébként nem minden erkölcstelen ember pszichopata. Másfelől az, hogy mi az erkölcs, mi erkölcsös, igen szubjektív fogalom.
#3
"A biológiai hadviselés atyja tipikus példa"
Haber a kémiai hadviselés (vegyi fegyverek) kidolgozója volt. (A kérdező kérdése szempontjából végülis majdnem mindegy, de ha már szóba került, szerepeljen pontosan.)
A biolgógiai fegyvereket egy Nobel-díjas német férfia alkotta meg. Azt mondta hogy ez emberbarát megoldás. Akkor az I. világháború előtt még szuronyrohamok voltak, így szemtől szembe kaszabolták egymás beleit és a fél halott ellenségbe bizony még bele is kellett nyomni a kardot, szuronyt sokszor. Nagyon fájdalmas kínok voltak ezek, amikor pl törött lábbal még tapostak rajta és túlélted
A vegyi fegyvert emberbarátnak gondolták és így fejlesztették ki. Az tomot szintén. Mondván nem kell százezer amcsi katonának meghalni japánba
Na erre mit lépsz?
#4 sadam87, omg, köszi a kijavítást 😂😅 brainfart. Olvastam ugye a kérdező által írt szöveget, aztán ez így benne maradt a fejemben.
Teljesen jogos!
3
Hát szerintem az elsődleges szándék számít és nem az, hogy utólag mire hasznosítják még magát a találmányt. Oppenheimerék sem a világ energiaellátásának gondolatával fejlesztettek hanem simán atomfegyvert akartak készíteni még a teljes atmoszféra szétégését kockáztatva is, tehát mindenáron. Ehhez azért őrültnek kell lenni minimum.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!