Mikor ér véget ez a látszólagis jólét és kényelem?
Évezredek óta ismert koncepcióra éreztél rá. Régesrégen felírták azt a körfolyamatot, miszerint a jólét gyenge emberhez vezet, a gyenge ember nehéz időkhöz vezet, a nehéz idők erős emberhez vezet, az erős ember jóléthez vezet... és ismétlés. Jelenleg ott tartunk, hogy a hidegháború (nehéz idők) után az erős emberek jólétet hoztak el, az emberek elgyengültek és éppen robogunk, már-már a küszöbén állunk, a nehéz időknek. Akkor az ember majd újra megedződik és elhozza ismét a jólétet.
okt. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
Már rengeteg ember él szarul a világban, a jólét csak keveseknek adatik meg.
Mikor ér véget a kényelem látszólagossága? Hát kapcsold ki a multimédiát - és nézz csak be egy kicsit a kulisszák mögé!
okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
#2 A jólét relatív. Nyilván egy ideális világban nem az, de nem élünk utópiában, soha nem is fogunk, tehát sosem lesz egyenlőség, így a jólét relatív. A mi szemünkkel lehet elfogadhatatlan sok más ember életkörülménye, de hogy az életminőség romlása rájuk is hatással van például egy világháború során, az hótziher és akkor gyorsan kiderül, hogy annál a szarnál is van sokkal szarabb, olyankor pedig igencsak visszasírják az eredeti szart.
okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha elfogynak a fontos erőforrásaink, vagy nagyon leszükülnek, akkor nagyon sokaknak, fokozatosan a legtöbb kényelmi funkció meg fog szűnni, persze az igazán gazdagokat ez nem fogja érinteni.
okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
5/16 A kérdező kommentje:
4#
Egyetértek. A modern technológia nem szűnik meg, csak a hozzáférése meglehetősen korlátos lesz. Például világhálón már sok mindent el lehet intézni. Aztán verhetjük a mellünket, hogy nem vágtak ki annyi fát. Ami még lehet igaz is, de többek közt a réz fogy el. A Világháló mükodtetésének óriási anyag és erőforrás vonzata van.
Attól függ, előbb érjük-e el a globális népesség maximumot, minthogy a problémák meghaladják a gazdaságunk és társadalmunk alkalmazkodó képességét, vagy sem.
Ha sikerül kihúznunk a népesség csökkenés elkezdődéséig, az már félsiker. Persze azzal is lesznek bajok. Bár hosszútávon megoldja az energia és nyersanyag problémákat, de a folyamatos növekedésre épülő gazdasági rendszert alapjaiban kell újra gondolni emiatt(is).
okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
7/16 A kérdező kommentje:
Szerintem már elkéstünk azzal, hogy ezt szelíden átvészeljük. Nagyobb a baj annál. Lehetne tételesen sorolni, de inkább nevezzük polikrízisnek.
8/16 anonim válasza:
A felvetés elég releváns. Én úgy értelmezném, hogy például egy afrikai szegény gyerek boldogabb mint a leggazdagabb amerikai/európai ember aki az égvilágon bármit megvehet. Minél nagyobb a jólét annál kevésbé vagyunk boldogok
okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Szerintem fokozatosan lesz egyre rosszabb hogy alig vesszük észre és alkalmazkodnunk.
Egyre drágább lesz a kaja és energia. Nem egyik évről a másikra fogunk éhezni
Megjegyzem, a magyar nép lélek olyan, hogy mindig úgy érzi, olyan szarul él hogy az így nem mehet tovább. Valóságban baromira tul fogyasztunk
okt. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
10-15 éven belül, amikor Európa lángokban fog állni a fehér embereket túlszaporodó aljanépek miatt.
okt. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: