Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Úgy gondolom, hogy a Homo...

Úgy gondolom, hogy a Homo Sapiens Sapiens ideje lejáróban van. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Az izraeli Yuval Noah Harari a "Homo Deus" című könyvében vízonál a Homo Sapiens végéről, és a Homo Deus megjelenéséről - ez utóbbiak olyan emberek lesznek, akik félig gépek, félig emberek. Amolyan tökéletesített emberek, de már egy másik faj. Harari éppen ezért a bioinformatikában látja a nagy bizniszt.

Őszintén szólva, nekem tetszik, ez a vízió. A Homo Sapiens Sapiens-nek már vége van. Sokan közülük mérhetetlen mélységekben vannak: alacsony IQ, csúnya külső, bűnözők.

Úgy gondolom, itt lenne az ideje egy újabb "természetes" szelekciónak, aminek következtében a rátermettebbek tovább fejlődnének a Homo Deus szintjére, és ezzel egy új, fejlett humanoid faj népesítené be a bolygót.


Mit gondoltoltok?

Én támogatom az ötletet, és ha megadatik nekem, szívesen vennék részt ebben a project-ben, hogy csináljunk egy új fajt.


júl. 20. 19:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
szükség van mindenféle embertípusra. egy 50 kg-os computer "kocka" nem fog megemelni neked 100 kg-os tárgyat ha mozgatni kell. arra ott lesznek az orkok
júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Gyári/fizikai munkákat majd csak a robotok fogják végezni.

Nincs szükség emberre.

A robot nem panaszkodik magasabb fizetésért, nem kell neki szabadság, nem fárad el, hanem dolgozik.

júl. 20. 19:30
 3/31 anonim ***** válasza:

Nem te fogsz új fajokat csinálni.

Amúgy igen, ez lesz. Hacsak nem pusztítunk ki mindent előbb.

júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora baromságot régen olvastam.


Nyitott vagyok filozófiára, de ne keverjük a biológiai rendszerezést a társadalmi konstrukciókkal.

júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

"robotok fogják végezni"

. Mikor?


Ha nem holnap, akkor még elég messze a vég.

júl. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Harari leírja a könybében, hogy milyen kutatások zajlanak, amire alapozza az elméletét. Ő úgy véli, hamarabb megvalósulhatnak ezek, mint hisszük.
júl. 20. 20:47
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknél az abszurd teóriáknál azt nem értem soha, hogy mégis kinek lenne az érdeke ezt megvalósítani? Azokat, akiket alacsonyabb rendűnek minősítesz? Ők adják fel a jövőhöz való jogukat csak azért, mert valaki leminősíti őket?

Akkor mi értelme nekik bármit is feláldozniuk?

Ennyi erővel egyszerűbb lenne az alacsonyabb rendű többség kiírtása, így a termelés is jelentősen lecsökkenthető.


Ha szelekció végbe is megy, ott is lesznek olyanok, akiket a magadfajta alacsonyabb rendűnek minősít, és ez a rémálom sosem ér véget.

Meg mi értelme a tökéletesítésnek, ha még mindig nem jut el oda a többség, hogy a fenntartható jövőt tűzze ki célul?

júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ő úgy véli, hamarabb megvalósulhatnak ezek, mint hisszük."

. Ja, ugye már vagy 200 éve várjuk hogy a gépek lecseréljék az embert..

júl. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

"Ők adják fel a jövőhöz való jogukat csak azért, mert valaki leminősíti őket?"


Igen, adják fel. Nincs szükségünk tanulatlan, 75-ös IQ-val rendelkező, mélyszegénységben élő, koszos bűnözőkre, akik 85 éves néniket erőszakolnak meg, illetve ölnek meg a pénzért.

Szórjuk ki őket.

júl. 20. 20:50
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, adják fel. Nincs szükségünk tanulatlan, 75-ös IQ-val rendelkező, mélyszegénységben élő, koszos bűnözőkre, akik 85 éves néniket erőszakolnak meg, illetve ölnek meg a pénzért."

. Ez már az intellektuális igénytelenség egy foka, hogy egy vita során ilyet bedobsz.

Pedig próbáltam komolyan venni az állításaidat, de Te azt a Blikk olvasóközönségének szintjén tudod alátámasztani.

júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!