Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az jogos ha mentális betegség...

Az jogos ha mentális betegség miatt kirúgnak a munkahelyről ahol már 7 éve dolgozol?

Figyelt kérdés
Tehát ha depressziós leszel és kiégett és már nem vágod a pofákat ugyanúgy és nem vagy annyira kommunikatív meg motivált.
máj. 14. 10:17
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

“Szerinted milyen lépéseket kellene tennie a munkáltatónak? Effektíve mit csináljon?


A munkáltató magától semmit sem fog csinálni. Államilag kényszeríteni a már 5 éve hűségesen dolgozó személyzet élethosszig tartó támogatását olyan esetben is amikor hosszabb átmeneti krízishelyzetben van. Amúgyis is általában kevesebb mint 5% -a megy át egyidejűleg a személyzetnek ilyesmin, tehát anyagilag sem fogja megviselni a céget.

Ha meg rontja a “hangulatát” a többi embernek akkor kötelező, mentális (és más) betegségekről való felvilágosító meetingeket vagy kurzusokat indítani a teljes személyzetnek (akár állami támogatással ha már nincs a cégnek erre saját forrása) biztosítva azok egészséges művelését és érzékenységük fejlesztését. Összességében win-win helyzet lenne, mindenki nyerne általa. Egy empatikusabb, élhetőbb társadalom alakulna ki amelyben kevesebb ember érezné magát kirekesztve.

máj. 14. 11:23
 12/36 anonim ***** válasza:
69%

"Vajon tényleg ennyire kevesen tudják mi a depresszió?"


Ki nem szarja le!

Viselkedj!


"Vagy simán csak szívtelenségről van szó?"


Ha beteg vagy, kezeltesd magad! A többi ember nem tehet a nyavalyádról és nem kötelesek elviselni téged.

Pátyolgattasd magad a jó anyáddal, vagy a feleségeddel, a munkatársaidnak, a főnökeidnek van más dolga is.


"nem a rendszer van az emberért."


Na igen, a cégtörvény világossá teszi, hogy a cégnek nem kell emberségesnek lenni, annak az a dolga, hogy racionálisan működjön és hasznot hozzon a tulajdonosoknak, meg a befektetőknek úgy, hogy nem szegi meg a hatályos jogszabályokat, betartja az előírásokat, törvényeket.

A cég nem emberbaráti intézmény!

máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
74%
Nem jogos, de sajnos bármilyen indokkal kirúghatják az embert.
máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

13


Igen mivel a cégek de facto helyi helytartó, kiskirály hatalommal bírnak. Ez a kapitalizmus.

máj. 14. 11:39
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha te fizetsz valakinek valamilyen munka elvégzésért, mit szólsz hozzá, ha csak viszi a pénzed, de nem csinálja meg a munkát? Mondjuk kihívsz egy szerelőt, de ő a megbeszélthez képest csak tizedannyi munkát végez el, mert épp depressziós. De persze ugyanúgy várja, hogy fizesd őt ki, mint bármelyik más szerelőt. Te mit szólnál ehhez?
máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Psycho ***** válasza:
100%

"Államilag kényszeríteni a már 5 éve hűségesen dolgozó személyzet élethosszig tartó támogatását olyan esetben is amikor hosszabb átmeneti krízishelyzetben van"


5 év munka után élethosszig támogatni? Értem. Tehát ha 20 év alatt 4 különböző helyen dolgozom 5 évig, akkor mind a négy munkáltatóm cirógassa a buksimat életem végéig? Remélem Te is érzed, ez mennyire nonszensz. Amíg ott voltam 5 évig és tettem le valamit az asztalra, addig meg is kaptam érte a jussomat. Utána mégis milyen kifacsart elv mentén kellene neki támogatnia engemet?

Ennyi erővel (a reciprocitás normája szerint) ő is behívhatna életem végéig bármikor, ha kell neki egy kis segítség, mert épp létszámhiány van?

Valamit valamiért, nemde?


Egyébként az ugye megvan, hogy depresszióval el lehet menni betegállományba? Sőt, ennél jóval kevesebb miatt is: munkahelyi stressz esetén is. Szóval a támogatás intézménye ilyen szempontból létezik.


---


"Ha meg rontja a “hangulatát” a többi embernek akkor kötelező, mentális (és más) betegségekről való felvilágosító meetingeket vagy kurzusokat indítani"


Ezt az ötletet egyébként maximálisan támogatom, mert valóban rengeteg tévhit kering a köztudatban a különböző mentális problémák vonatkozásában.

máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

11: Fordítva ülsz a lovon. Ez nem úgy működik, hogy mindenki hozzád kell, hogy igazodjon. Vannak szakemberek, akikhez el tudsz menni, és tudja kezelni a depressziódat. Ezt magadtól is meg tudod tenni, nem kell ehhez semmilyen cég.


És különben is, az általad javasolt felállásban nekem kellene alkalmazkodnom minden depressziós, megalomániás, nárcisztikus, paranoiás, mániás, ésmégkitudjamilyen emberhez? Mert legyek megértő, miközben ők pontosan nulla lépést kívánnak tenni annak érdekében, hogy megváltozzanak?

Alá tudnád támasztani valamivel, miért elvárás, hogy mindenki más megváltozzon, de neked ne kelljen?

máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
Ha nincs legalább 100% a munka teljesítményed, akkor jogosan rúgnak ki, lelki állapottól függetlenül.
máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz az mindennapi eset.

Nekem is volt olyan hogy nem voltam már eléggé motivált, hát léptem.

Az új helyemen új feladatok, új emberek és visszatért a motivációm.

Neked kell ezt időben felismerni és lépni, mert tudnod kell hogy nem lesz jó vége. 5 évente meg egyébként is váltsál, mert jót tesz a karrierednek.

máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:
100%

Persze az egész cég a te lelki világod istápolgassa mert te depis vagy. Ez marhan nem így működik. Embereld meg magad, dolgozz keményen és kérj orvosi segítséget!

Üdv: Egy diagnosztizált depressziós.

máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!