Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igazából csak azt a 2-3 %...

Igazából csak azt a 2-3 % empatát zavarja az igazságtalanság amelyre épül társadalmunk, a többi jól megvan ebben?

Figyelt kérdés
2023. dec. 12. 13:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Az élet nem igazságos, nem csak nekünk embereknek, de az állatvilágban sem. Sőt, még a növények is elnyomják egymást. Még vitatkoznék is, hogy mi emberek sokkal igazságosabban osztozunk az erőforrásokon mint bármelyik másik élőlény a világban. Úgyhogy teljesen mindegy hogy valakit zavar, ezen változtatni nem tudunk. Nincs olyan opció ami mindenki számára igazságos
2023. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1


Tehát az intelligencia emelkedése nem elég ezen problémák orvoslására?

2023. dec. 12. 13:17
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem elég, mert nem tudsz olyat mondani, ami mindenki számára igazságos. Olyan megoldások vannak, ami a többség számára igazságos, viszont az még mindig igazságtalanság egyesek számára. Feltételezem igazságtalanság alatt arra gondolsz, hogy egyesek többet keresnek, vagy jobb családba születnek, jobb országba születnek stb. Ezekre nincsen megoldás ami mindenki számára megfelelő, akármilyen intelligensek is vagyunk
2023. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3


Közös gazdaság és államilag előírt garantált bérminimum?

2023. dec. 12. 14:25
 5/20 A kérdező kommentje:
Úgy értve, hogy közös büdzsé az egèsz világnak.
2023. dec. 12. 14:26
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Igen, és az hol igazságos? A szegényebb országok jól járnának vele, de akik jobb életszínvonalon élnek most, azok csak buknak rajta. Tehát ez ugyan úgy nem igazságos rendszer. A baj azzal van, hogy nem tudsz felzárkóztatni több milliárd embert anélkül, hogy a maradékot ne nyomnád lejjebb. Ugyan ez kicsiben is igaz, nem kell hozzá az egész világot nézni, elég csak egy országot. Én annak a híve vagyok hogy az egyenlő esélyeket kell megteremteni, de mindenki magáért felel. Az állam ne osztogasson segélyeket, meg ne manipulálja a piacot. Kereslet-kínálat alapján minden magától rendbe jön, és ha egyenlő eséllyel indul mindenki (mindenkinek lehetősége van vállalkozni, tanulni, dolgozni), ennél igazságosabb rendszer nem létezik.
2023. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6


A gazdagabb országok például elhurcolták a szegény országok vagyonát. Az igazságos volt? Vagy kihasználták az ingyen munkaerejüket. Többek között ezért is húztak el gazdaságilag a világ mellett, a harmadik világ meg emiatt szakadt le.

Tehát semmit se visszaadni?

Ez tényleg azt bizonyítja, hogy semmi szándék az igazságosságra, az igazság az erő oldalán van ugyebár drága szociáldarwinista elvtársam?

2023. dec. 12. 15:00
 8/20 A kérdező kommentje:

“ Kereslet-kínálat alapján minden magától rendbe jön, és ha egyenlő eséllyel indul mindenki (mindenkinek lehetősége van vállalkozni, tanulni, dolgozni), ennél igazságosabb rendszer nem létezik.”


De senki nem indul egyenlő esélyekkel ezt te is tudod :) Előbb meg kellene teremteni az egyenlő esélyeket.

Egy gazdag család sarja nem ugyanolyan esélyekkel indul kint egy putriban született kisebbségi.

Egy bangladeshben született gyerek nem ugyanolyan esélyekkel indul mint egy luxemburgi gyerek.

Nem értem miről beszélsz.

2023. dec. 12. 15:04
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

A szegény országok akiket a csúnya gonosz európaiak kihasználtak, meg kihasználták a szárazföld belsejében található még szegényebb országokat. Vagy menjünk kicsit keletebbre Oszmán Birodalom, Perzsa birodalom, Ming birodalom... Minden nagyhatalom a náluk gyengébbek hátán nőtt fel. Törökország mit fizet most Magyarországnak, Egyiptomnak stb? Görögország fizet jóvátételt Alexanderért? Ezt felejtsük már el, hogy bűntudatot akarunk ébreszteni az emberekben egy olyan dologért ami teljesen bevett szokás volt régen. Pont ezt mondom, hogy manapság sokkal igazságosabban élünk mint bármely más élőlény.


"Egy gazdag család sarja nem ugyanolyan esélyekkel indul kint egy putriban született kisebbségi"

Ugyan olyan jogai vannak egy gazdag családban születettnek, mint egy szegény családba születettnek. Mind a kettő elmehet tanulni, indíthat vállalkozást, költözhet kedve szerint az országhatáron belül, vagy mehet külföldre. Számomra ez az igazságosság, nem az, hogy az egyiket elhalmozzuk pénzzel a nagy semmire, hogy egy szintre hozzuk a kettőt. Manapság senki nincs röghöz kötve mint a feudális rendszerben, mindenki egyenlő, bárkiből lehet vezető, bárki mehet egyetemre. De az a probléma hogy nincs ingyen pénz, brühühü majd elmorzsolok egy könnycseppet. Nagyszüleim kulákok voltak a csodálatos kommunizmusban, mindent elvettek tőlük és nulláról kellett újraépíteniük az életüket. Olyan csórók voltak, mint az általad említett "putriban született kisebbségi". Valahogy mégis csak tisztességben felnevelték anyámat, a rendszerváltozás után meg kitörtek a csóróságból is. A csodás komcsi rendszerben egyébként meg olyannyira egyenlő volt mindenki, hogy anyukám például nem mehetett el egyetemre, mert nagyszüleim miatt "politikailag megbízhatatlan" volt a család. Ezért szökött anyám külföldre, és jött haza miután megvolt a rendszerváltás és én megszülettem. A csóróságból a mai világban ki lehet törni, csak a sírás helyett dolgozni kell. Keményen dolgozni. és nem elvárni a társadalomtól meg az állambácsitól hogy majd fogja a kezed meg babusgasson.

2023. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többségében van empátia (akiben nincs, azt hívjuk pszichopatának, szociopatának, azaz mentális beteg). Viszont a legtöbb embernek meg van a maga baja, vagy közeli ismerős baja, nincs energiája azzal foglakozni, hogy a Föld másik oldalán ki hogy él.


Kis dolgokat persze lehet tenni, de úgy általában mit vársz az emberektől, mit csináljanak? Még a jótékonykodás se mindig jó, pl. Afrika egyik részén volt textilipar. De rájött az emberekre a jótékonykodás és odaküldték a nem használt ruháikat, már nem emlékszem minek a hatására. Ennek az lett az eredménye, hogy Afrikában persze mindenki az ingyen ruhát kezde hordani, senki nem vette az ott készült ruhát, így a helyi textilipar tönkrement.

2023. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!