Szerintetek létezik társadalmi igazságtalanság a családi támogatások területén?
Ebben igazad van, első, de a másik oldala is igaz: ha nem ösztönzöd a gyerekvállalást, akkor majd nem lesz aki megtermeli pl. a nyugdíjasok nyugdíját vagy kevesebb adóbevétel lesz...
Azzal nem értek egyet, hogy több gyerek, arányosan is több juttatás. Pl. adókedvezmény 1-2 gyereknél gyerekenként 10eFt, 3 v. több gyereknél gyerekenként 33eFt, vagy pl. a családi pótlék: egy gyerekre 12200 Ft jár, ha viszont vagy több gyereket nevelsz, akkor gyerekenként 16eFt jár. Nagy a különbség. Ugyanakkor ha a statisztikát nézzük, 2,6 gyereket kellene vállalni családonként. Szóval ez több, mint kettő, így jogos, hogy a 3. gyerekre kell a "nagyobb anyagi lökés".
A 3 gyerekesek támogatás nélkül is tudnának nevelni 3 gyereket: ezzel nem értek egyet. Létezik erre egy statisztika: a társadalom két véglete vállal több gyereket, a nagyon szegények és a viszonylag jómódban élők.
Mi most várjuk a 3. gyerekünket, ha nem lenne pl. az adókedvezmény, akkor is vállaltuk volna, de így azért sokkal könnyebb lesz.
2-es: persze meg kell termelni a nyugdíjat, de én ezt más oldalról közelíteném meg:
Nálunk mindenki az államtól várja a mannát, holott szerencsésebb lenne, ha családon belül támogatnák a rászorulókat (öregek stb), így egyrészről a visszaéléseknek nem lenne terepük (uzsorás megy a segélyt felvenni), másrészről nem csak a szülést ösztönözné, hanem a nevelést is.
Azaz le kell építeni a szociális hálót, és mindjárt ott lesz a motiváció a gyerekvállalásra, és annak tisztességes felnevelésére. Ugyanis ha nem lesz dolgozó gyereked aki eltartson, akkor felkopik az állad. Viszont ebből kifolyólag lehet csökkenteni az adókat (alacsonyabb kiadások), és magasabb nettóból jobban tudod támogatni pl. a szüleidet.
Ez így működik pl. Ázsiában sok helyen (pl. Szingapúr) és nem is rosszul.
És mi lesz a "rászorulókkal", akiknél se a szülő se a gyerek nem dolgozik? Nos úgy vélem a paraziták bővített újratermelését nem kell támogatni, ha éhen halnak , annál kevesebb gondja van az országnak...
Ez ennél bonyolultabb szerintem.
1. Az adóbevételek nem csak szociális kiadásokra mennek. (Ugyan nem mindig érezzük, de) útfelújítás, egészségügy....
2. Azokkal mi lesz, akik egészségügyileg alkalmatlanok a gyerekvállalásra, mert pl. meddő vagy mert testileg-szellemileg sérült?
3. Azt írod, több nettó több támogatás a szüleidnek. És mi van akkor, ha a gyerekvállalás és a szülőtámogatás időben összeér? Azért vállaljak később (esetleg soha?) gyereket, mert a szüleim még élnek, de már támogatni kell őket? Vagy hagyjam őket a fenébe és szüljek, hogy majd nekem jó legyen.....
Több ezer gyerek várja ma is, hogy örökbe fogadják.
Lehet, hogy egyszerre kéne támogatnod őket, viszont kb. a bruttód lenne a nettód (10-20% adó)
Állami kiadások: 3000 milliárd nyugdíj, 1600 milliárd eü (szintén nyugdíjasok használják nagyrészt), tömegközlekedés, soroljam?
Ne haragudj, de ez most kiverte a biztosítékot.
Áruld már el nekem, hogy honnan veszed ezt a több ezer gyerek vár örökbefogadó szülőre???
Nagyon-nagyon el vagy tévedve. Az alapvető probléma, hogy NINCS örökbefogadásra alkalmas gyerektömeg. Akikkel tele van a nevelőotthonok, azok örökbefogadásra alkalmatlanok, mert pl. a szüleik nem mondtak le a szülői jogaikról! Azok maximum (ha olyanok a feltételek!), akkor nevelőszülőkhöz kiadhatók.
Egy 2006-os statisztikai adat szerint:
Örökbefogadhatónak nyilvánított kiskorúak száma: 585
Örökbefogadásra alkalmasnak nyilvánított szülők száma: 1337
Ugyanez 2005-ben:
614 és 2369
Akkor miről beszélsz???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!