A románok a harctéren miért voltak ennyire sikeresek mindig?
Kis néphez mérten nagyon is sikeresek voltak.
Tekintsük csak a törökök vagy lengyelek ellen vívott számtalan sikeres hadjáratot vagy akár a Magyar Királyság magatehetetlenségét a románokkal vívott csaták során, melyek egyikét sem sikerült megnyerniük.
Tekintsük Budapest és teljes Magyarország megszállását 1919-ben, vagy akár Erdély katonai elfoglalását (amelyek majd a Trianoni diktátum megerősített).
Vagy Odessa és más ukrán területek megszállását a világháború során.
A mérethez és körülményekhez képest nagyon is nagy győzelmeik voltak.
2
A lényeg az, hogy ez rajtunk magyarokon kívül senki nem érdekel.
A világpolitika mindig is “áruló és cig.ny” volt.
1919-ben úgy volt román megszállás Magyarországon, hogy előtte már a kommunisták átvették a hatalmat.
Ez mai viszonylatban olyan volna, mintha az oroszok elfoglalnák Ukrajnát, Magyarország meg megtámadná kárpátalját.
Igazán erkölcsös húzás volt romániától 1919-ben, egy ilyen nép nem változik, lásd: II. világháború. Ezt nevezed te sikeresnek?
7
Mondom ez csak minket zavar. A világ leszharja, ahogy más kisebb népek, kisebbségek elnyomását is. Lásd Katalónia ahol a függetlenségi népszavazást szétverték.
Senkit nem érdekel ez a téma sajnos.
A győzelmek viszont igen, azok megmaradnak a történelemben.
8
1919 egy példa volt.
De ott a Rovine-i csata, Moldvabányai csata, Posadai csata, Gyurgyevói csata stb.
És mit nyertek, ha már te győzelemről beszélsz?
A román népesség 20%-a külföldön él, mert élhetetlen az egész ország.
Egészségügyük 0-án.
Politika nulla, instabil vezetőség.
Kivándorlóországnak számít, ez egy győzelem? Románia egy lepukkant kelet-európai ország, feszélyezve az oroszokkal karöltve.
Értelmes ember nem akar ott élni.
7
Csatát. Csatáról beszélek.
Plusz területet. Jó nagyot.
Mert tudták mikor kell támadni, amikor az ellenség a leggyengébb. Lásd a Magyarország elleni 1919-es háborút, amikor az OMM veresége és felbomlása után káosz volt a térségben, nem is volt Magyarországnak szervezett hadserege, meg az 1916-os első világháborús hadba lépésük is jó példa erre, kivárták hogy melyik szövetségi rendszer oldalára billennek az erőviszonyok + az orosz Bruszilov offenzíva pont akkor nagyon meggyengítette az Osztrák-Magyar Monarchiát. A második világháborúban is inkább a kivárásra játszottak, pl 1940ben sem ugrottak neki a szovjeteknek és a magyaroknak, hanem átadták a követelt területeket, amikor pedig számukra kedvezően változtak az erőviszonyok akkor támadtak.
A középkorban, kora újkorban elért győzelmek pedig főleg azon alapultak, hogy kerülték a nyílt csatákat nagyobb seregek ellen, a magyarok ellen is lesből támadtak egy hegyszorosban a posadai csatában, ahol a magyar nehézlovasság a legsebezhetőbb volt, illetve a törökök ellen is volt olyan győzelmük, amikor az éjszaka közepén egy folyón átkelve rontottak rá a török táborra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!