Az emberek általában külsőre ítélnek?
A frenológiának van alapja?
Ha nincs, akkor mi cáfolta ezt meg?
Igen, ez így van.
pl. aki kövér, az lusta, akaratgyenge, nem kitartó.
Aha... :) Ja.
Az első vélemény legtöbbször a külső alapján születik meg.
De hogy jön ehhez a Frenológia?
Amúgy ha egy tézist igaznak akarsz beállítani akkor bizonyítani kell. Az nem jó érv, hogy azért igaz, mert nincs rá cáfolat.
Mondják, hogy a szem a lélek tükre.
Valójában nem.
Az arc, a mimika, a stílus.
Találkozok valakivel.
Néhány mondat után "beskatulyázom".
Ritka, hogy később kiesik ebből a skatulyából.
7
“ Ez megint nem teljesen igaz, mint a személyiségnél, a megjelenésben is sok a genetika: magasság, arcszerkezet, de még az elhízásra való hajlam is számít, milyen hamar kopaszodik valaki, stb
Ezek közül sokan lehet változtatni valamennyire, de sok van, amin nem. Az incelek arra fókuszálnak amin (azt gondolják) nem lehet, pedig sokat számít, és nem akarnak változtatni. De ettől még nem 100%-ban hülyeség, amit mondanak”
Az alaptermészet (introvertált-extrovertált spektrum, gátlásosság, szégyellősség, felszabadultság) nagyrészt genetikailag determinált. Persze lehet tanulással változtatni rajtuk egy picit de az inkább az uralásukat jelenti mint mintsem felülírását. A gyerekkori személyiségvonások nem fognak gyökeresen megváltozni.
Ugyanakkor az intelligencia és érzékenység is genetikai faktor.
A gyerek 50%-ban örökli a szülő személyiségét is.
Ezért is találom kicsit érdekesnek, hogy az egyént teszik felelőssé 100%-ban saját életéért. Még azt is aki buta, tehát úgy érzik jogos a kigúnyolásuk.
Az, hogy mennyit tudnak változtatni az jó kérdés. Nyilván a lehetőségeid eléggé a genetikád függvénye és az incelek mint látható a minden téren legsikeresebb férfiakhoz hasonlítják magukat. Ez a szint egyértelműen nem érhető el nekik. Tehát lényegében be kellene érniük kevesebbel amiért nem tudom mennyire helyes megszólni őket hisz mindenki szíve joga, hogy a lehető legjobb legnagyobb akarjon lenni.
Mivel az információk döntő részét a látható dolgokból kapjuk, így logikus hogy iylen esetben is döntő részben a látottakra támaszkodunk és alkotjuk az első véleményt.
Jó példa amúgy azok a tehetségkutatók ahol az énekeseket nem látják a zsűritagok, ez is pont amiatt van, hogy ne támaszkodhassanak a látottakra, mert még akaratlanul is másíthatná a véleményüket.
"ruha nélkül, minden ember csupasz majom" idézet egy könyvből ami a vallásokat "figurázza/kérdőjelezi meg" és boncolgatja isten létezését.
A ruha nélküli emberek a könyv végén, főleg különböző vallású papok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!