Mennyire volt független állam Magyarország 1867 és 1918 között?
Érdekes és elég részletes magyarázat a terms szekcióban található ebben a Wiki cikkben:
# 50
Te képzelsz a valóságban soha nem létezett közös hivatalokat például az angol-holland-skót perszonálunió alatt.
Ilyen azonban a valóságban egyszerűen nem létezett.
Másrészről két, összesen majd 1000 oldalas akadémiai doktori értekezést linkeltem, amelyek konkrétan szénné cáfolják az állításaidat.
Te se akadémikus nem vagy, de szerintem még egy sima egyetemi diplomád sincs történelemből.
Ennek ellenére igencsak hiányos lexikális tudással megmosolyogtatóan keptelen állításokat teszel.
# 50
Nevezd már meg a szerinted létezett közös mondjuk az angol-skót-holland erszonslunió alatti közös katonai csúcshatóságot kérlek!
Aztán linkelj róla hiteles szakirodalmat.
HOPPÁ!
Csakhogy még egy satnya Wikipedia szócikket se fogsz találni, mert ilyen közös angol-skót-holland katonai csúcshivatal sajnos soha nem létezett Orániai Vilmos alatt.
Ahogy közös pénzügyigazgatás sem.
Én több mint kettőt linkeltem neked, (miért tagadod) olyan magyar tudósoktól akik nyugati egyetemeken is tanítottak. Ja ezek már rég akadémiai doktorok, nem doktori disszertációt írtak mint a tied (Kicsit más színvonal)
A katonai irányítás és külpolitika pedig minden personal uniónál azonos azaz uralkodói kézben van a korszakban.
# 54
Deákék nem Magyarország 1848 előtti státuszát akartál elérni az Isten szerelmére!
Általánis iskola felsős tananyag, hogy Deákék az 1848-as áprilisi törvények alapján akarák a kiegyezést Ausztriával!
EZT MÉG A WIKIPEDIA IS LEÍRJA: "A magyar politika ekkoriban 47-es, 48-as, vagy 49-es nézeteket vallókra tagolódott. A számok évszámokat (1847, 1848 és 1849) jelöltek és értelemszerűen az 1848–49-es forradalom és szabadságharc (és előzményei) abban az adott évben létezett vagy elért politikai viszonyait, vívmányait, rendszerét akarták látni érvényesülni. A 47-esek voltak a legkevesebben, ők a kiegyezést ókonzervatív álláspontból ellenezték, a közvetlenül a forradalom előtti idők viszonyrendszerét látták a legideálisabbnak. A 48-asok voltak Deák Ferenc hívei, akik az áprilisi törvények maradéktalan teljesülését tekintették a tárgyalások alapjának, illetve Magyarország önkormányzatiságának (vérmérséklettől függő mértékű) maximalizálására törekedtek, míg a 49-esek, Kossuth Lajos hívei a teljes függetlenséget (minden unió felbontását Ausztriával) és Magyarország köztársasággá alakítását (vagy magyar király választását) tűzték zászlajukra."
# 54
Deákék az 1848-as áprilisi törvények alapján álltak, pont ezek az áprilisi törvények szakítottak radikálisan az 1848 előtti magyarországi viszonyokkal, és hoztak forradalami változást, a Magyar Királyságot feudális, rendi monarchiából nyugat-európai mintájú, polgári, alkotmányos monarchiává alakítva.
# 53
EZT ÍRTAD: "Én több mint kettőt linkeltem neked, (miért tagadod) olyan magyar tudósoktól akik nyugati egyetemeken is tanítottak. Ja ezek már rég akadémiai doktorok, nem doktori disszertációt írtak mint a tied (Kicsit más színvonal)."
NEVETSÉGES OSTOBASÁGOT ÍRSZ.
Az általam linklet két akadémiai doktori értekezésért kapta meg Pálffy Géza és Fazekas István az akdémiai doktori címet.
Azaz a "nagydoktori" címet, ez a feltétele annak, hogy valaki történész professzor legyen.
Így mind Pálffy Géza, mind Fazekas István a jelenleg élő legelismertebb magyar történészek közé tartozik.
Másrészről pont ugyanolyan magas tudományos címük van, mint H. Balázs Évának (1915-2006) és Péter Lászlónak (1929-2008).
Mert ugye Péter László magyarul, nem pedig László Péter, mint Te írtad.
Mondom nem vagy jogász, ezért szorulnak az akademikus történészek is gyakran könyveik kiadása előtt jogtörténészekre hogy átnézzék azt. Ugyanis nem akarnak baromságokat írni.
Az árpilisi törvények zöme nem érintette Magyarország státuszát!
Az egy demokratizációs társadalmi modernizációs programcsomag volt fontos mérföldkő a polgári átalakulásban, amely az embereket érintette főként nem a Magyar Állam státuszát.
A nézteltérés 1848-ban nem a magyar állam státusza miatt volt, hanem a polgári átalakulást biztosító gazdasági és demokratizáló csomag miatt.
1849-es események a függetlenségi nyilatkozattal és trónfosztással az egy teljesen más téma mint az 1848-as Áprilisi törvények.
Szeretném látni hogy Orleansi Vilmos alatt független legfelsőbb katonai irányítást tartottak fenn külön Skóciában, Hollandiában vagy Angliában. Tudod ami a király mellett közvetlenül meghatározza az ellenséget, a háború célját és alapvető stratégiáját. Tehát a legfelsőbb szintű hadügy a király köré csoportosult.
Ne az óriási költségekbe kerülő külön flottákkal gyere nekem, mert azt őrültek lettek volna közös tulajdonba adni. Még Spanyolországnak sem volt közös "Spanyol flottája" a 17.század közepéig! Külön zászlók alatt hajóztak az Ibériai államok hajói, de egy uralkodó alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!