Az öröklés betiltása etikus lenne?
Tehát a dinasztiák kialakulásának megelőzése érdekében (Soros-dinasztia, Musk-dinasztia, Rockefeller-dinasztia stb) jó ötlet lenne minden egyes embert a 0-ról indítani versenybe?
A kapitalizmus a versenyről szól. Na de mi lenne ha fer versenyről szólna? Meg lehet reformálni a kapitalizmust?
Nem az a kérdés, hogy etikus-e, hanem működhet-e.
Ha senki nem örökölhet, akkor az összes cégnek közös, állami tulajdonnak kell lennie. Mert, hát ügy, hogyan legyen vállalatom, ha ahhoz sok pénz kell. Azt tisztes úton szinte lehetetlen összehozni.
De tegyük fel, felnőtt életem annyira sikeres, hogy veszek egy öntödét. Ha meghalok, akkor le fogják rombolni? Vagy megveszi egy idegen, akinek szintén sikeres volt a fiatal kora?
Más: miért képezzem magam, miért vállaljak el vezetői pozíciót? Szidjuk a tulajdonosokat, felső vezetőket stb. De vállalatigazgatóként sem keresek többet, mint utcaseprő, minek képezzem magam sok éven át. Miért vegyek a nyakamba nagy felelősséget. Oké, mondhatod, hogy főnökként kereshetek sokat, de minek? Mit kezdjek a pénzemmel? Veszek magamnak luxust, ami megint csak a sírba száll velem.
“A legtöbb ember ugyanis nem saját magáért melózik elsősorban, hanem azért, hogy az utódainak minél jobb lehetőségeket és körülményeket teremtsen.
Érted, most akkor a f-sznak hajtsak én meg próbáljak fejlődni szakmailag, előrelépni, ha amúgy magam számára sokkal kevesebb erőfeszítéssel is megteremtem azt, ami szükséges, a gyerekeimre meg úgyse hagyhatom a vagyont?“
Ezt akárhogy nézzük nem állja meg a helyét mivel azért felhalmozni 500 milliárd dollárt, hogy az utódaimnak jó legyen nonszensz, hiszen ennyi pénzre nincs nekik szükségük a boldoguláshoz. Egy ház, egy autó, egy telek, egy kis össze vállalkozás indításához bőven elegendő lenne az utódoknak. És majd ők bizonyítanának és felépítenék saját életüket, vagyonukat ha megvan hozzá a tehetségük, szorgalmuk.
Egyébként ki kezd bele azzal a szándékkal egy vállalkozásba, hogy a gyerekeinek biztosítson dollár milliárdokat? Szerintem nagyon kevesen vannak ezzel így, így ennek a lehetőségnek kiiktatásával nem esne vissza a motiváció, hiszen a vállalkozók többsége a jobb élet reményében vág bele és nem a világ leggazdagabb emberei akarnak lenni.
Tehát amiért nem tudsz 3 szigetet a gyerekeidre hagyni attól még lenne motivációd reggel felkelni 7-kor. Lásd a 99% még a számlák kifizetése érdekében is felkel reggel. Motivációból nincs hiány, azt minimum az életösztön fenntartja.
"Ezt akárhogy nézzük nem állja meg a helyét mivel azért felhalmozni 500 milliárd dollárt, hogy az utódaimnak jó legyen nonszensz"
Oké, de volt szó eddig semmiféle korlátozásról, azaz attól is elvennéd a felhalmozott vagyont, aki csak egy házat tudott összegrindolni, és azt sem kapnák meg a gyerekei.
19: PONTOSAN!
Sajnos az ilyen kérdező-féle hochmecolók nem képesek felfogni a lényeget...
Amúgy nem tudom, ismered-e ezt az írást, érdemes elolvasni.
Bebizonyosodik, hogy hiába lenne "fűnyírás", és egyenlővé tennének mindenkit, pont ugyanígy kialakulnának a jövedelmi és vagyoni különbségek már egy generáció múlva is! Mert ugye a mentalitás, az emberi természet... Aki szorgos és igyekvő, annak mindig több lesz!
#29: sztem szandekosan szkippelte a kerdesedet..
Odaig szvsz még nem jutott el a gondolkodásban, hogy ezek a nagy vagyonok jellemzően nem keszpénzben vannak... és ezek a gazdagok nem Dagobert bacsi módra szánkáznak az aranypenzhegyeken... 😂😂😂
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!