Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kérdés elméleti, de ha...

A kérdés elméleti, de ha Magyarországon hatalomra kerülne egy olyan ember, párt aki el akarná venni a nők szavazati jogát és másodrendű állampolgárként kezelné őket...milyen előrelátható következményei lennének?

Figyelt kérdés

Időnként szoktak ezen az oldalon tombolni olyan emberek, akik efféle erőszakról fantáziálgatnak..most is az egyik kérdés alatt a kérdező felvetette, hogy el kéne venni a szavazati jogot a nőktől.


Vagy a tegnapi is, amelyik szintén verné a nőjét, ha lenne rá alkalma, lehetősége (tehát ha a társadalom megengedné úgy, mint az araboknál).


Szerintem eleve ijesztő, hogy vannak efféle emberek..és talán kicsit aggasztó is (szerintem).


Szóval ezeket olvasva merült fel bennem ez a kérdés..tehát a kérdésben szereplő intézkedések milyen következményekkel, hatásokkal járnának az országra nézve?


Ti mit gondoltok?



2022. jan. 29. 10:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

10es, csak nem ezzel a dologgal kapcsolatban, ha nem tünt volna fel.

Ne mosd össze a dolgokat.


9es voltam.

2022. jan. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egy ilyen párt hatalomra tudna kerülni (mert a nők tuti nem szavazzák meg), ha mégis sikerülne neki, akkor sem lenne sokáig hatalomban, mert már a nők szavazati joga, és hogy nem másodrendű állampolgárok jó évszázada eldöntött kérdés, és a társadalom többsége is így kezeli őket.
2022. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
36%

"Vagyis több jogszabályt, így a Büntető törvénykönyvet is módosítani kellene"



Az jobb lenne, hogy ugy modositsuk a Bunteto Torvenykonyvet, hogy a ferfiak ne kapjanak 63%-kal hosszabb buntetest ugyanazert a cselekmenyert, hiszen a nok nem masodrendu allampolgarok, ok is megerdemlik a sittet.



Tovabba az ilyen-olyan "diszpinty" pozicioban levo nok is mehetnek a koho melle, illetve az utepitesekre, hiszen ott is szukseg van par segito kezre, es a nok nem masodrendu allampolgarok, emiatt kijar nekik is a felelossegvallalas a "diszpinty" pozicio helyett....



37F incel

2022. febr. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13-as:

Azzal egyetértek, hogy azonos bűntettért azonos büntetést kapjunk, bár bevallom az utóbbi években ilyen jellegű igazságtalanságról nem hallottam.


Viszont a kohóba küldeni őket egy teljesen más dolog. Elárulok egy kulcsszavat: anatómia.

Anatómiailag gyengébbek vagyunk, ezért vállalunk kevesebb fizikai munkát. Mégis melyik munkáltató venne fel nők útépítésre, ha akad egy férfi aki adott esetben kétszer olyan gyorsan dolgozik?

És még valami: tudod miért nekünk jut több "incifinci" irodai munka? Mert kutatások kimutatták, hogy a női agy jobban bír koncentrálni és tovább is bírja a monoton munkát, mint a férfi agy. Én volt is, hogy kőműves ismerősömmel beszéltem a szakmákról, mondta, hogy váltani akar, de nincs az az isten, hogy irodába menjen, mert megölné az unalom.

2022. febr. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!