Az Amerikai Egyesült Államokba elsőként kivándoroltaknak hányadik generációja él most ott?
#1: a duplajanal is tobb. Csak ugy random rakerestem, mert az angol nyelvu cikkek mindig jo sokan vannak:
[link] - Szoval, mar 1620 ota 15-16 generacio szuletett az USA teruleten. Az elso allando telepules az eszaki kontinensen 1565-ben alakult ki Floridaban, tehat szamolj hozza meg vagy 2-3 generaciot.
1-es vagyok.
"Az egyes generációk meghatározása nem pontos, ugyanis a vélemények megoszlanak arról, mettől meddig tart egy bizonyos szakasz, továbbá egyes vélemények szerint átfedések is kialakulhatnak, ugyanis a változások többnyire a technika fejlődésével hozhatók összefüggésbe, ami területenként és közegenként eltérő lehet".
Jómagam a korábbi történelmi körülmények figyelembe vételével leélhető emberöltő hosszúságát vettem egy generációnak. Átfedéseket nem számoltam. Ezek ismeretében írtam (nem tudományosan) azt, hogy kb. a nyolcadik generáció. Alfa, Béta, Gamma, Delta, X, Y és Z generációkat figyelmen kívül hagytam, mert ők beletartoznak az alapul számolt generációk körébe, csak máshogyan nevezik őket. Szerintem egy emberöltő = egy generáció, függetlenül attól, hogy hány, és milyen korú leszármazottja volt, vagy van. Ettől még a tudományos magyarázat eltérhet.
#4: tehat mondtal egy szamot, ami meg szerinted sem jo. Koszi, sokat segitettel!
Egyebkent az 'emberolto' altalaban 25-35 ev, es gozom sincs hogy hogyan keverted ide az alfa-, beta- es tobbi generaciokat. Egyaltalan mik ezek?
#5.
"az 1920 és 1939 között születettek az ún. veteránok, a Baby boom-korszak az 1940 és 1959 között született embereké, míg az X generáció-hoz az 1960 és 1983 között születettek tartoznak. Az Y generáció-ba az 1984 és 1994 között, a Z generáció-ba pedig az 1995 és 2009 között születetteket sorolják. A 2010 után születetteket "alfa" generációnak (Generation Alpha)[1] szokták nevezni."
A béta, gamma, delta-t már csak íróniából írtam, ha ez elkerülte volna a figyelmedet.
Egyébként az "emberöltőnek" több meghatározása létezik. Az én felfogásom egyezik Arany Jánoséval (Uram Isten, mit is mondtam!), tehát egy emberöltő kb. 60 év, születéstől a halálig tart.
Ha e szerint számolunk, akkor az általam írt "nyolcadik" emberöltő, az első európai kivándoroltak esetében teljesen helyes.
A szamolasod onkenyes, altalad most kitalalt adatokra epul, egyszeruen ostobasag. Sehol a tortenelemtudomanyban nem hasznalnak 60 evet 1 generacio v. 'emberolto' definialasara.
A XX-XXi. szazadi, inkabb tarsadalmi mint biologiai generaciok elnevezeset tenyleg gozom nincs h. minek keverted bele, mert semmi koze az eredeti kerdesben megfogalmazott generaciokhoz. De mindezt magad is tudod, csak muszaj volt 'csillogtatnod' a tudasodat. En ertem hogy nehez elfogadni ha teved az ember, de neha muszaj.
Több meghatározása lehet az emberöltőnek, mert az irodalomban is az írók és a költők más-más időintervallumot kötöttek a fogalomhoz. Ez egy korszak, időszak, tehát időintervallum. Az emberöltő Arany János szerint 60 év, mert a Toldi Miklós életének ideje és a róla szóló mű keletkezése között kb. 500 év telt el, és van utalás a műben arra, hogy 9-10 emberöltő: "Toldi Miklós képe úgy lobog fel nékem, majd kilenc-tíz ember-öltő régiségben –".
És bocsánat, de én magam is egy emberöltőt egy ember életének hosszának tudok be, tudományos magyarázat ide-, vagy oda. Eszerint pedig nem tévedtem.
Jo hogy legalabb sajat magaddal egyetertesz, ha mar objektive, a kozfelfogas es a tortenelem-, tarsadalomtudomany szerinti ertelmezessel nem.
Mindenki h*lye, csak te vagy a helikopter, ugye?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!