Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Amerikai Egyesült Államokba...

Az Amerikai Egyesült Államokba elsőként kivándoroltaknak hányadik generációja él most ott?

Figyelt kérdés
2022. jan. 24. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Az európaiaknak szerintem kb. a nyolcadik generációja.
2022. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

#1: a duplajanal is tobb. Csak ugy random rakerestem, mert az angol nyelvu cikkek mindig jo sokan vannak:


[link] - Szoval, mar 1620 ota 15-16 generacio szuletett az USA teruleten. Az elso allando telepules az eszaki kontinensen 1565-ben alakult ki Floridaban, tehat szamolj hozza meg vagy 2-3 generaciot.

2022. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ha feltételezzük, hogy 1600-ban már voltak telepesek Amerikában akik életben is maradtak, illetve egy generációnak 25 évet veszünk, akkor Most kb. 17.-18. generációs amerikaiak is élhetnek a kontinensen.
2022. jan. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

"Az egyes generációk meghatározása nem pontos, ugyanis a vélemények megoszlanak arról, mettől meddig tart egy bizonyos szakasz, továbbá egyes vélemények szerint átfedések is kialakulhatnak, ugyanis a változások többnyire a technika fejlődésével hozhatók összefüggésbe, ami területenként és közegenként eltérő lehet".


Jómagam a korábbi történelmi körülmények figyelembe vételével leélhető emberöltő hosszúságát vettem egy generációnak. Átfedéseket nem számoltam. Ezek ismeretében írtam (nem tudományosan) azt, hogy kb. a nyolcadik generáció. Alfa, Béta, Gamma, Delta, X, Y és Z generációkat figyelmen kívül hagytam, mert ők beletartoznak az alapul számolt generációk körébe, csak máshogyan nevezik őket. Szerintem egy emberöltő = egy generáció, függetlenül attól, hogy hány, és milyen korú leszármazottja volt, vagy van. Ettől még a tudományos magyarázat eltérhet.

2022. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

#4: tehat mondtal egy szamot, ami meg szerinted sem jo. Koszi, sokat segitettel!


Egyebkent az 'emberolto' altalaban 25-35 ev, es gozom sincs hogy hogyan keverted ide az alfa-, beta- es tobbi generaciokat. Egyaltalan mik ezek?

2022. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5.

"az 1920 és 1939 között születettek az ún. veteránok, a Baby boom-korszak az 1940 és 1959 között született embereké, míg az X generáció-hoz az 1960 és 1983 között születettek tartoznak. Az Y generáció-ba az 1984 és 1994 között, a Z generáció-ba pedig az 1995 és 2009 között születetteket sorolják. A 2010 után születetteket "alfa" generációnak (Generation Alpha)[1] szokták nevezni."

A béta, gamma, delta-t már csak íróniából írtam, ha ez elkerülte volna a figyelmedet.


Egyébként az "emberöltőnek" több meghatározása létezik. Az én felfogásom egyezik Arany Jánoséval (Uram Isten, mit is mondtam!), tehát egy emberöltő kb. 60 év, születéstől a halálig tart.

Ha e szerint számolunk, akkor az általam írt "nyolcadik" emberöltő, az első európai kivándoroltak esetében teljesen helyes.

2022. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

A szamolasod onkenyes, altalad most kitalalt adatokra epul, egyszeruen ostobasag. Sehol a tortenelemtudomanyban nem hasznalnak 60 evet 1 generacio v. 'emberolto' definialasara.


A XX-XXi. szazadi, inkabb tarsadalmi mint biologiai generaciok elnevezeset tenyleg gozom nincs h. minek keverted bele, mert semmi koze az eredeti kerdesben megfogalmazott generaciokhoz. De mindezt magad is tudod, csak muszaj volt 'csillogtatnod' a tudasodat. En ertem hogy nehez elfogadni ha teved az ember, de neha muszaj.

2022. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Több meghatározása lehet az emberöltőnek, mert az irodalomban is az írók és a költők más-más időintervallumot kötöttek a fogalomhoz. Ez egy korszak, időszak, tehát időintervallum. Az emberöltő Arany János szerint 60 év, mert a Toldi Miklós életének ideje és a róla szóló mű keletkezése között kb. 500 év telt el, és van utalás a műben arra, hogy 9-10 emberöltő: "Toldi Miklós képe úgy lobog fel nékem, majd kilenc-tíz ember-öltő régiségben –".


És bocsánat, de én magam is egy emberöltőt egy ember életének hosszának tudok be, tudományos magyarázat ide-, vagy oda. Eszerint pedig nem tévedtem.

2022. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Jo hogy legalabb sajat magaddal egyetertesz, ha mar objektive, a kozfelfogas es a tortenelem-, tarsadalomtudomany szerinti ertelmezessel nem.


Mindenki h*lye, csak te vagy a helikopter, ugye?

2022. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem hirtelen, 56-ra gondolsz :D
2022. jan. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!