Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Aki nyilvánosan az oltás...

Aki nyilvánosan az oltás ellen kampányol(t), és miatta több tíz/száz/ezer vagy még ennél is több személy oltásellenes lett, nevezhetők gyilkosnak?

Figyelt kérdés

Mikor "átadod" másnak az oltásellenességet, könnyen meglehet hogy az a személy tovább terjeszti ezt, végeredményképp lehet hogy csak egy embert vett rá a saját hülyeségére, lehet hogy az az egy több százat vett rá és így tovább..


És nyilván nem mindenki, de lett volna akit megmentett volna a vakcina, de sajnos rábeszélték a hülyeségre.. röviden: Nevezhető gyilkosnak az aki a vakcina ellen kampányol?


2021. szept. 23. 00:33
A kérdező szavazást indított:
Igen!
Nem tudom eldönteni
Nem nevezhetők
Csak akkor ha bizonyíthatóan olyan embert vett rá aki a kovidba halt bele
33 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Alapvetően én azt mondanám, hogy nem. Ha én elmondom neked a véleményem, és te ennek megfelelően cselekszel, akkor minden esetben CSAK A TIÉD a felelősség.
2021. szept. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Vannak személyek akik nem minden esetben képesek önálló döntést hozni, például a legveszélyeztetettebb korosztály, az idösek. Ezek a személyek gyakran feltétel nélkül képesek megbízni bizonyos személyekben.


Ezen kívül sokan nem a véleményüket szeretnék elmondani, szeretnék mindenkit rávenni arra a defektes gondolkodásmódra amivel rendelkeznek.

2021. szept. 23. 00:50
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbíznak bizonyos személyekben az is az ő döntésük, felelősségük. Vagy ha nem alkalmas valaki az önálló racionális döntésre akkor valszeg van gyámja.

"szeretnék mindenkit rávenni arra a defektes gondolkodásmódra amivel rendelkeznek." - igen. SZERETNÉNEK! De ez nem egyenlő azzal, hogy sikerül is.

Ha te azt mondod, hogy az ég barna, de én kéknek látom a világon semmivel nem tudnál meggyőzni, hogy az a k*rv@ ég barna színű.

2021. szept. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha nagyon jogászkodni akarunk, akkor nem, ez nem esik az emberölés kategóriájába.


Igazából nem lehet semmilyen hagyományos bcs. kategóriát ráhúzni, ezért is szoktak az ilyen különleges helyzetekben különleges törvényeket bevezetni, ahogy ez nálunk is történt, hogy az ilyen idióták károkozását valahogy vissza tudják fogni.


[link]

2021. szept. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Csak megjegyzem: az oltottak is fertőzhetnek!
2021. szept. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Wadmalac ***** válasza:
97%

Ma a közösségi média, az "influenszerek" korában élünk.

Ennek is lehet kismillió szintje.

A hivatalosan ismerten sok követővel rendelkező médiaszemélyek felelőssége már kézzelfoghatóbb, mint azon "átlagembereké", akik csak úgy ilyen-olyan társaságban, itt-ott kommentekben "osztják az észt".


Felelőssége mindenkinek van, aki véleményeket tud befolyásolni, függetlenül attól, hogy a követői mennyire képesek felmérni, mit tesznek.

Viszont a felelősség mértéke állati képlékeny itt.


A határ a büntethető mértékű felelősség és a sima hatástalan hülyeséget beszélés közt nem éles.


Az az igazság, hogy az állításainak terjesztésével járó felelősséget

illene mindenkinek saját magának felmérni, átérezni és ennek megfelelően vagy inkább hallgatni, vagy kiállni a véleménye mellet, de ha kiderül, hogy ártalmas, hamis, azzal is kiállni és elismerni, minimum bocsánatot kérve.


Na ez marhára nincs meg.


Nem vagyunk érettek a közösségi média által adott információterjesztési lehetőségekhez és veszélyeihez, ahogy ahhoz sem, hogy ezeket az információkat helyükön kezeljük.


Ahhoz sem, hogy felmérjük a szólásszabadság határait ott, ahol tömeges ártó hatása van.

2021. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%

Az ilyet felbujtásnak hívják.

Ez is büntethető, de nem úgy, mint a gyilkosság.

Ja, és ez nem jogi kérdés?

2021. szept. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Gofrisütő ***** válasza:
100%

Szerintem nem, mivel aki kampányol, annak nem célja az ölés. És szerintem csak azt nevezhetjük gyilkosságnak, ha a tettes szándéka az emberölés volt. Ha nem, akkor a szándéktól függ, hogy minek nevezhetjük, tehát ha csak jót akart, akkor én nem nevezném gyilkosságnak.

Személyes vélemény.

2021. szept. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Wadmalac ***** válasza:
97%

Halált okozó felelőtlenség kategóriájába férne bele...ha pontosan kimutatható lenne az összefüggés a tevékenység és a halál közt. De nem az.

És én azt mondom, addig jó, míg nem lehet embereket elítélni statisztikai eredmények alapján.

Most, erre lehet, hogy némi igazságot szolgáltatna, de annyi másban lehetne erre igazságtalan ítéleteket építeni, hogy az már a koncepciós perek szintjét üti.


És addig, amíg mondjuk egy családfőt nem lehet elítélni azért, ha a gyereknének megtiltja az oltatást, utána meg mondjuk a gyerek meghal covidban (és nem lehet, mert egyáltalán nem biztos, senki nem tudja bizonyítani, hogy oltva nem halt volna meg), addig a KÖZVETETT felelősség kérdése vizsgálhatatlan.

2021. szept. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

Amikor jön az árvíz, és már nagy a baj, aligha jut bárkinek eszébe homokzsákellenes nézetekkel kampányolni, vagy ha mégis, a többség kiröhögi.

Ahogy az árvíz elleni védelemnek is rengeteg útja van, kezdve a vízgyűjtő terület erdővédelmétől a lefolyás könnyítésétől a tározók építéséig és még mi minden, ezekkel nem az áradás aktív szakaszában foglalkozunk! Akkor marad a zsákrakás, és ha valaki azt akadályozza, az megnézheti magát. (nálunk egy tűzoltó zubbonya tűnt el egy hajnalon, szerintem nagy mázlija volt a rohadék lopónak, hogy nem a gáton dolgozók, hanem polgárőrök kapták el)

Ha lecseng a járvány, majd csacsoghatunk pipafüst mellett a követendő módszerekről, de addig a megvalósítható leghatékonyabb védekezést kell alkalmazni, ez pedig az oltás. (még egyszerűbb lett volna három hétre a világon mindenkit egyszerre befalazni egy-egy szobába, csak ennek a halálozási rátája valamivel nagyobb volna, mint az oltásé)

Amikor tapasztaltam a járvány felfutó szakaszában is meglevő oltásellenes, a járványt bagatellizáló véleményeket, bizony érthetővé vált, háborús helyzetben miért csap le teljes szigorral a törvény a bujtogatókra, szabotőrökre!

2021. szept. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!