Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyáltalán ehető az ember...

Egyáltalán ehető az ember számára a parlagfű?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam ilyen oltásellenes és lapos Föld-hívőkről szóló adást, hogy a legjobb növény, amit a világon enni lehet az a parlagfű, mert minden bajra jó (állítólag).


Jó, persze már régen is hasznosítottak a konyhában csalánt, meg ilyen és olyan virágokat, de azok bizonyítottan fogyaszthatók. A parlagfű-evés viszont normális? Hagyján, hogy birkák meg kecskék megeszik, de az ember is jó ilyet enni?



2021. márc. 21. 10:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Nincs túl sok kutatási eredmény a témában, mivel ettől az érthetetlen modern hóborttól eltekintve korábban nem volt jellemző hogy bárki is parlagfüvet akarjon fogyasztani. Így senki nem fordított jelentősebb időt a vizsgálatára, mint étel, éppen elég volt a többségnek tudni hogy allergén, hogy inkább elkerüljék.

Mindenesetre bizonyítékot persze amennyire képben vagyok, senki nem tudott felmutatni hogy ténylegesen bármilyen pozitív hozadéka is lenne a fogyasztásának, ellenben potenciális negatív hatásait már ilyen előzetes vizsgálatok is kimutattak, mint az SZTE-n végzett kísérletek pár éve:

[link]

2021. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ha oltásellenesek és laposföldesek állítják, akkor biztosan úgy van...
2021. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 EagleHUN ***** válasza:
87%

A legtöbb hatóanyag és gyógyszer nagy mennyiségben fogyasztva toxikus hatású.

Azt valóban nem tudni hogy a parlagfűnek szájon át elfogyasztva lenne bármilyen gyógy hatása is.


Kiemelném #1 cikkéből:

"[70 kg testtömegű] felnőtt esetében az ED50-érték 100 mg/ttkg)"


"(In pharmacology, an effective dose (ED) or effective concentration (EC) is a dose or concentration of a drug that produces a biological response. The term effective dose is used when measurements are taken in vivo, while the term effective concentration is used when the measurements are taken in vitro.[1])"


Vagyis egy 70kg -os embernél (70*100mg) = 7g (koncentrátum) vagy több fogyasztása esetén lehet egyáltalán bármilyen biológiai hatása.

Ebből következik ha valaki néhány levelet lelegel egy nap (és nem minden nap teszi ezt) az azért még elég messze van bármilyen veszélytől.


Egyébként is baromi keserű, sokan meg sem bírják enni emiatt.

2021. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mojjo ***** válasza:
95%

A ködpiszkáló körbejárta a témát:

[link]

2021. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2021. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Az amerikai indiánok lábgomba és vékonyfosás ellen használták, de hogy a növény részeit, vagy teát, arra nem emlékszem.

Ez a ködpiszka, ez is olyan, hogy ami hozzászólás nem tetszik nekik, azt törlik. :D

2021. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mojjo ***** válasza:
84%

@6:

"Ez a ködpiszka, ez is olyan, hogy ami hozzászólás nem tetszik nekik, azt törlik"


Erről nem tudok semmit, de a kérdés szempontjából ez pont teljesen irreleváns.

2021. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
Pont, hogy nem, mert ha ellenkező információ van, azt szépen elnyomják.
2021. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Mojjo ***** válasza:
86%

@8: Mondom, erről nem tudok semmit. Anno rengeteg vadmarhaságot kommentelő konteós írogatott szabadon a komment szekcióba - lehet, megunták, nem tudom.

De én egy cikket ajánlottam, nem a komment szekciót. És a cikkben leírtak, az ott hivatkozott kutatások és azok eredménye nem fog mágikusan megváltozni attól, hogy ki mit vagy mit nem kommentelhet. Szóval ez a kommentes témakör pont semennyire nem érint semmit, amiről itt beszélünk.

2021. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Az értetlenség maximuma. _D Hát ott van a cikkben, hogy nem volt gyógynövény, én meg most írom, hogy az amerikai indiánok használták.
2021. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!