A nők alapvetően jobbak mint a férfiak?
29
Köszönjük!
30
Így van, nem az. Csak egyszerűen néhányan szeretik szabadjára engedni a gondolataikat és feltenni a kérdést, hogy mi lenne ha? Sokakat nem foglalkoztat ez a kérdés, az is érthető.
@30
OK, ha Te így gondolod! (meggyőznöd nem sikerült)
Vannak lényeges külömbségek nők, és férfiak között, de pont nem azok, amiket leírtál. Ja és hallottál már erről? [link]
[link] De amit csibálsz, az szexizmus. Nem alapján való alaptalan megkülömböztetés. A férfiak és nők egyáránt jók lennének, de máshogy. Amennyiben valaki nem látja be, az szexizmus. De mivel a nők sokkal rosszabb társadalmi pozícióban voltak, ezért az, hogy a nők mindenben jobbak, az ugyanúgy szexizmus, mint ha valaki azt mondaná, hogy a férfiak jobbak. A feminizmus az egy fontos elv, de ne legyél femináci.
Ami jobb lenne: A nők álltalában empatikusabbak, és toleránsabbak. Ezért valószínüleg nem lesznek annyira önzőek, és nem csak egy részhalmaznak próbálnak kedvezni, és ezért fontos lesz nekik a környezetvédelem, és a rasszizmus, homofóbia és az álltalánosítás nem jön szóba.
Ami rosszabb lenne: a hosszabb távra való tervezésük ÁTLAGOSAN rosszabb, avagy vannak nők, akik jobbak ebben, mint a férfiak, de több nő van aki rosszabb. Jobban hallgatnak az érzelmeikre, így meghozhatnak rossz döntéseket nagyobb arányban, mint a férfiak.
34
Ez így is van ahogy írod. A “legelvetemültebb” (a szó pozitív értelmében) aktivisták mind nők, tehát az egyenjogúságért, környezetvédelemért, faji és nemi egyenlőségért, állatvédelemért, háborúk ellen tüntető és szervezkedő fő aktivisták többsége nő. Ez azért elég jól szemlélteti a belső tulajdonságok közti eltérést. A férfiak hajlamosabbak bevállalni és magukban tisztázni járulékos veszteségeket mint a nők, akik talán nem tudnak annyira megbékélni magukkal ilyen esetekben.
Nos akkor nézzünk néhány híresebb női vezetőt a történelemből.
Nagy Katalin cárné kőkemény külpolitikát folytatott, kiterjesztette a birodalom határait, megszerezte a Krímet, Belorusz és ukrán területeket, a felszámolt litván-lengyel földeket és a török háborúkban kőkeményen helytállt. Konzervatív létére leállíttatta a Pugacsovi parasztlázadás utáni reformokat, szörnyű büntetőtörvényeket alkalmazott, politikai gyilkosságok fűződnek a nevéhez és a kegyencei felé a vaksága, hogy tombolt a korrupció a birodalomban.
I. Erzsébet Csúnyán elbánt Máriával, Alatta lett nagyhatalom Anglia, visszaverte a Spanyol Armadát és elindította a gyarmatosítást. Felhatalmazta a Kelet Indiai Társaságot a kizsákmányolásra, beszállt a néger rabszolgaüzletbe és tovább szigorította az apja által kidolgozott drasztikus törvényeket. Hatalmasra növelte az adóterheket, a sok háború finanszírozására.
Medici Katalin, aki a gyermeteg II. Henrik francia király felesége volt és lényegében helyette uralkodott. Három fia került trónra (II. Ferenc, IX. Károly és III. Henrik), akikre szintén komoly befolyással bírt. Alatta indult meg a protestánsüldözés és a híres szent Bertalan éjszakai mészárlás a nevéhez fűződik, az akkor uralkodó fia IX Károly halálos ágyán azt vallotta, hogy nem tudott róla, nem sejtette és nem akarta a vérengzést. Katalin nagy cselszövő volt, pedig nem volt vallási fanatikus, sőt, inkább talán vallástalan volt, amit meglehetősen kusza politikai állásfoglalásai jeleznek.
Medici Mária annak IV. Henriknek a felesége, aki uralkodása alatt a vallásháborúk megszüntetésével volt elfoglalva, aki csökkenteni akarta a Katolikus liga befolyását az országban és Mária férje meggyilkolása után kiskorú gyermeke helyett régensként uralkodott Franciaországban. Alatta az ország tekintélye a porba süllyedt, mindent pénzzel akart elintézni, valósággal kifosztotta az államot egyrészt saját fényűzése kedvéért, másrészt a lázadozó főurak lekenyerezésére, aminek hatása több parasztlázadás is volt országa tartományaiban, amelyeket véresen levertek.
Fia XIII. Lajos szinte csak puccsal kerülhetett hatalomra és sorra háborúkat kellett indítania az ország támaszai ellen, az elpimaszodott főurak a legcsekélyebb sértésre, hogy pl. feleségeiknek hány liliom lehessen a szoknyáján, duzzogva a kőváraikba vonultak, kitűzve a lázadás zászlaját.
Saját anyja is többször állt a királyi hatalom elleni szövetségek élére és követelései olyan esztelenek voltak, hogy lehetetlen volt teljesíteni őket. lévén Mária, a 'kalmárasszony' tökéletesen buta volt. Mindez elképesztő gőggel párosult, de ameddig Richelieu intézte a politikai titkárságának ügyeit, még elboldogult, de amikor a király maga mellé vette a bíborost, csak halmozottan bajt jelentett az ország életében, végül duzzogva önként száműzetésbe vonult, fiára hagyva a terhet, hogy országát pacifikálja, rendbe tegye, ami alatta teljesen lezüllött.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!