Mi van akkor, ha a természettudományt nem szabadna elválasztani a vallástól?
Nem feltétlenül kéne elválasztani, de nagyon sok tudomány terület egyszerűen nem tud mit kezdeni a szent könyvekben írtakkal, vagy a vallásos kinyilatkoztatásokkal. Ezek eredete ugyanis nagyon bizonytalan és ezért nem lehet azokat tudományos módszerrel vizsgálni. A teológia sem képes használható és ellenőrizhető ismereteket gyűjteni a világról a vallások igazságtartalmának vizsgálatával. Szóval amíg nem tudnak a vallások eredményeket felmutatni, addig a világ megismerésének a folyamata továbbra is a tudomány segítésével fog történni. Mert ez valóban működik és sajnos sok esetben igenis el kell választani tőle a bizonytalan eredetű tanokat. Hogy arra lehessen koncentrálni, ami igazi eredményeket (tudást) tud hozni.
Amúgy a tudomány foglalkozik a vallásokkal: pl ott van a vallástudomány, ami a vallások kialakulásával és a kultúrában betöltőt szerepével és hatásával foglalkozik. Szóval van közös munka, de ez csak a társadalomtudományokra és
a bölcsészetre korlátozódik. Ha lesz majd tudományosan is elfogadható bizonyíték az egyik vallás Istenségére, akkor már a természettudományok is beszállhatnak a buliba, mert lesz már mit vizsgálni.
A bölcsesség amúgy a tudomány jelenlegi állása szerint az evolúció terméke. Isteni eredetről szó sincs, mert erre nem utal semmi. Ellenben az evolúciós előnye nyilvánvaló. A legbölcsebb amit tehát telhetünk, hogy nem határolódunk el a többi elképzeléstől, de józan ésszel a leglogikusabb és legjobban alátámasztható elméletet fogadjuk el. És mi más lehetne az, mint a tudományos konszenzus?!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!