Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik e a "Semmi" fogalma?

Létezik e a "Semmi" fogalma?

Figyelt kérdés

Pl: ha "Nagy Bumm" előtt nem volt "semmi",

akkor miből lett a Nagy Bumm?


2010. júl. 29. 23:11
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

14:20


"Továbbmenve ( lehet, hogy ezt te kihagytad a tanulmányaidból, a Nagy Bumm sem több 15 évesnél."


Lemaître 1929 körül fogalmazta meg az elméletet, a Big Bang szót Hoyle használta először nyilvánosan, 1949-ben.


"A pulzáló világegyetem azért volt kényelmessbb álláspont, mert nem kellett kezdetének lenni."


A pulzáló világegyetem KÉSŐBBI elmélet, mint a Big Bang, és tartalmazza a Big Banget. Emellett máig nem dőlt el, hogy végül is a mostani világegyetem összeesik-e, tehát még mindig lehetséges, hogy pulzáló világegyetemünk van.

2010. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

15:19 :)


Értem, amit mondasz. Nem fogok a kvantummechanikával jönni, nincs rá szükség. És nem azt állítottam, hogy valaki teremtette, hanem inkább valami...és folyamatosan csinálja is, vagyis létrehoz és fenntart...mondhatnám az "anyag" tudatos...ettől függetlenül a tudomány ugyanaz marad, csak el kezdenének kicsit gondolkodni az emberek, hogy akkor vajon hogyan hozza létre...és ilyen okos tudósok mellett(és most ezt komolyan gondolom), simán el lehetne érni azt...vagyis sokkal többet deríthetnénk ki a világról, mint most...már réges régen elhagyhattuk volna személyesen a Naprendszerünket.

Egyetlen dolgot vettem észre...hogy valahogy globális szinten óckodnak ettől a tudatos dologtól...vajon miért?! Most pedig ne érts félre...semmi vallásról nincsen szó, csupán ez is logika, mint a tied. Nem kell megalázkodni egy Istenhívő előtt, ha bevállalja a tudomány ezt...össze is lehet dolgozni velük...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Kezdetben nem volt semmi, és ebből lett a Nagy Bumm.
2011. nov. 20. 17:09
 44/44 SuperUrzu7 válasza:

Mi ez a nagy tekergetés a nagy bumm-ról?


Mi volt az idő kezdete előtt? Természetesen az idő vége. Ez nem fizikai kérdés, hanem szimplán evidens. Mi volt a hét első napja előtt? Az utolsó...


A nagy bumm elmélet csak egy elmélet. Egy magyarázat arra, hogy miért tágul egyre gyorsabban egy köztes pontból a világ. Semmi több. Még nincs jobb válasz rá addig ez van.

Csak bemásolom, mert nem írom le újból...

"A saját véleményem, hogy a tér egy többdimenziós gömb, ami mint olyan saját magába fut, így ha kiakarnánk menni a térből a túloldalt lyukadnánk ki. Így a tér egyúttal végtelen is, és nem is. Az idővonalak viszont itt határozatlan görbék sokaságai melyek szintén magukba futnak össze egyetlen egy pontban a térben. Magyarán minden egyes időgörbe ugyan abból a pontból ered, illetve ugyan abba a pontba fut. A görbék közötti különbség szintén kötelező kellék és a hasonulási skála is ugyan olyan hatalmas. Tehát az idővonalak száma elméletben azonos. Viszont ebben az elméletben a különböző időgörbék találkoznak egymással mégpedig ott, ahol hasonulnak. Ha a nagy számok törvényével számolunk ez annyit jelent, hogy minden egyes találkozási ponton pontosan ugyan annyi időgörbe fut keresztül. Továbbá jelenti azt is, hogy egyes időgörbék akár együtt is futhatnak egészen egyetlen egy időponti különbségig. De minden egyes időgörbét pontosan ugyan annyi időgörbe keresztez. A lényeg, hogy elméletben ezeken a kereszteződési pontokon akár át is juthatnánk egy másik időgörbébe, de csak az ott levő önmagunk átvitelével. De ez lehetetlen, mivel két pillanat között kéne beteljesülnie. Arról nem is beszélve, hogy ezek a kereszteződési pontok folyamatosan átrendeződnének, minden egyes átkelésnél máshova kerülnének. "

Na most mivel az elméletem alapján az idő és a tér egy pontból ered és ugyan oda fut vissza, ez magyarázná az idő elején történő robbanást. Ugyanis a ponton való átkelés Irdatlan energiákat szabadítana föl, ami aztán működteti a világot és felel a történésekért.

(Ez is csak egy elmélet! Révén, hogy biztosan senki nem tudhatja.)


A semmi egyszerű fogalma:

"A semmi az a nemlétező valami melynek bár hiányát érezzük, mivoltját nem feltétlen ismerjük."

2013. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!