Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik e a "Semmi" fogalma?

Létezik e a "Semmi" fogalma?

Figyelt kérdés

Pl: ha "Nagy Bumm" előtt nem volt "semmi",

akkor miből lett a Nagy Bumm?


2010. júl. 29. 23:11
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

12:39.


Elmondtam, hogy a változás mértéke az idő...vagyis a változás kapcsán kreáltuk meg magunknak ezt a fogalmat. Természetesen lehetsz eltérő véleménnyel...de neked viszont arra nincs bizonyítékod, hogy a Nagy Bumm előtt a "semmi" volt...:)

De azt kérlek áruld el, mi az a hatalom, ami a semmiből valamit csinál. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Igen, igen. De nevezheted akárminek is. Istennek, vagy tudományos tervezésnek. Egy jottányit sem jutsz előbbre. legfeljebb távolabbra tolod valamivel a kezdetet.
2010. aug. 3. 13:39
 23/44 anonim ***** válasza:

12:53


"arra nincs bizonyítékod, hogy a Nagy Bumm előtt a "semmi" volt"


Nem is állítottam ilyet. Végig arról beszéltem, hogy nincs olyan, hogy a Big Bang előtt. Megtanulhatnál magyarul, meg gondolkodni is, akkor talán vitaképes lennél.

2010. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

17:36.

Azt hiszem már megtárgyaltuk mi is valójában a "semmi"...A semmiből pedig nem lesz valami(Nagy Bumm), tehát előtte is kellett ott lennie valaminek, ami okozta a Nagy Bumm -ot. Ha pedig te azt állítod, hogy nincs olyan, hogy Big Bang előtt, akkor azt támasztod alá, hogy a SEMMI volt akkor ott, ami pedig képtelenség, az első mondatomban leírtak alapján. Értek én magyarul, ismerem a szavak jelentését, nem kell félts engem. :)


kérdezőnek.

Ciklusok vannak univerzum szinten...örökké tartó ciklusok. Ez univerzum kezdete az Ősrobbanás volt. Tehát nem tolom én ki sehova a dolgot...:P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

18:24


"A semmiből pedig nem lesz valami(Nagy Bumm), tehát előtte is kellett ott lennie valaminek"


A Nagy Bumm nem valamiből "lett", hanem megtörtént és kész. Nem kellett "ott lennie" semminek.


"Ha pedig te azt állítod, hogy nincs olyan, hogy Big Bang előtt, akkor azt támasztod alá, hogy a SEMMI volt akkor ott"


Nem. Ha azt mondom, hogy nincs március harmincötödike, azzal nem támasztom alá azt, hogy március harmincötödikén volt egy semmi nevű dolog. Hanem ez azt jelenti, hogy nincs olyan, hogy márc. 35. A "Big Bang előtt" egy nemlétező időpont. Nem volt olyan, hogy a Big Bang előtt, ennek megfelelően a Big Bang nem valami-"ből" alakult ki. Hanem egyszerűen volt és kész. Ez a tudományos konszenzus, minden egyéb spekuláció.

2010. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

20:19.

Értettem. :D

Akkor csak úgy lett, mindenféle ok, értelem és cél nélkül. Ez is egy nézőpont. :)

Örültem az eszmecserének, több dolgot nem érdemes írnom. Akkor valószínűleg a Nagy Bumm egy istenségnek minősíthető, mert ok nélkül jött létre és kész. Ne érts félre nem ironikusan értem, de szavaid furcsák...neked nincsenek kételyeid? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

20:24


"Akkor csak úgy lett, mindenféle ok, értelem és cél nélkül."


Igen. Megtörtént és kész. Értelem és cél nélkül. Az értelem és a cél emberi fogalmak, a természet leírásához nem kell használni őket. A természetben nem létezik olyan, hogy "cél".


"Ez is egy nézőpont. :)"


Ez nem egy nézőpont, hanem ez _a_ tudományos nézőpont. Komoly, művelt emberek mindenütt így gondolják, úgyhogy az ő társaságukban majd ne nagyon gyere elő a misztikus hülyeségeiddel.


"a Nagy Bumm egy istenségnek minősíthető, mert ok nélkül jött létre és kész."


A Big Bang egy ESEMÉNY volt, az anyag egyfajta mozgása, a vallásokban lévő istenek ezzel szemben természetfelettiek és személyek. A Big Bang se nem személy, se nem természetfeletti. Egy kis térrészbe volt koncentrálva nagyon sok anyag, ez onnan kilökődött, kész. Ha egy lufit túl nagyra fújsz, az is kipukkad. Ettől még a lufi nem isten.

2010. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

23:26.


"A Big Bang egy ESEMÉNY volt, az anyag egyfajta mozgása, a vallásokban lévő istenek ezzel szemben természetfelettiek és személyek. A Big Bang se nem személy, se nem természetfeletti. Egy kis térrészbe volt koncentrálva nagyon sok anyag, ez onnan kilökődött, kész. Ha egy lufit túl nagyra fújsz, az is kipukkad. Ettől még a lufi nem isten."


Világos amit írsz, de akkor az anyag mit csinált a Nagy Bumm előtt? A lufi nem is Isten...csak az aki fújja, ebben a hasonlatban. Én pedig nem állítottam olyat, hogy valami szakállas öreg nyomatja az ipart...Szerintem "Isten" egy személytelen tudatosság, ami az anyagot hozza létre és fenntartja. S nem természetfeletti, mert a természet maga a minden, vagyis "Isten". :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

"Világos amit írsz, de akkor az anyag mit csinált a Nagy Bumm előtt?"


Akkor most leírom nem tudom hanyadszor: nincs olyan időszak, hogy "Nagy Bumm előtt". Az idő a NB.mal kezdődött, az volt az első esemény.

2010. aug. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

"Akkor most leírom nem tudom hanyadszor: nincs olyan időszak, hogy "Nagy Bumm előtt". Az idő a NB.mal kezdődött, az volt az első esemény."


Teljesen értem, amit írsz. De ha jól vagyok értesülve, a NB pillanatát csak megközelíteni tudják a tudósok. Vagyis nem tudják bizonyítani, hogy azzal kezdődött a mindenség...csak következtetni tudnak, de csak arra, hogy az Univerzumunk e robbanással kezdődött. A tudomány pedig pont a bizonyítékokra alapoz. Ezt nem vitathatod. Természetesen elfogadom, hogy te így hiszed, nem ítéllek el érte. Különböző emberek, különböző hit. Viszont amit leírtam, igazán megértheted te is. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!