Szabadok vagyunk igazából, szabadon válthatunk munkahelyet amikor nem vagyunk megelégedve valamivel vagy ez egész csak agymosás eredménye?
Például ha felmodasz egy munkahelyen mert bunkó a főnök, pszichopaták a kollégák és elmész egy másik helyre, az új helyen fel fogják hívni az előző alkalmazódat referencia szerzés miatt. Simán elmondhatnak rólad bármit, ha le akarnak járatni simán megtehetik, így munkahelyet váltani szinte lehetetlen, hacsak nem szolgáltál rá rendesen, vagy nem nyaltad ki a főnöknek, kollégáknak jól.
Ha az új munkahelyen agyon dolgoztatnak és el akarnál menni ugyanez a forgatókönyv. Egy idő után már túl gyanús lesz mindenkinek ha túl gyakran váltasz munkahelyet és ki leszel közösítve mindenhol, utcára kerülsz.
Max 1-2 munkahely az ideális egy életben ahhoz, hogy megőrizd jó hírneved. Ha túl sokszor váltasz mert nem tetszik valami akkor végig fog követni az életben, hogy túl gyakran váltottál.
Ezeket figyelembe véve, valóban szabadok vagyunk, vagy az alkalmazók rabszolgái vagyunk mert nincs választásunk, még ha azt is mondják, hogy van?
Vagy mi van ha valaki a CERN-nél akar dolgozni az LHC-ben, vagy az ESA-nál? Mert neki ez a szenvedélye. Ez pont ilyen. Egyes embereknek többet jelent alkotni valamit egy csoport részeként, mint egy átlagos élet átlagos anyagi szabadsággal.
Amíg megvan a kajám, van pénz a számlámon, van lakásom és megengedhetem magamnak hogy ide-oda menjek, + egy olyan munka amit élvezek és kihívás, (és tartalékban még 2-3 állásajánlat a világban) addig nincs igényem mégtöbb anyagi vagyonra. Vagy nagyobb függetlenségre. Nem tenne boldogabbá egy 7-es BMW, vagy egy 8 szobás családi ház a hegyekben.
#40 Persze én értem, én sem vitatkozni akarok. Csak nyelvtani fogalmakról beszélünk, ami nekem mást jelent.
Főleg a kérdezővel akarom megértetni, hogy ő anyagilag NEM független, de szabad! Csak és kizárólag saját magát taszítja rabszolgasorba, hiszen megvan a lehetősége arra hogy olyan életet éljen mint Te. Vagy én kisebb függetlenséggel.
"Nem tenne boldogabbá egy 7-es BMW, vagy egy 8 szobás családi ház a hegyekben."
Sokan járnak úgy egyébként, hogy eladják a szenvedéllyel felépített cégüket, és aztán a nagy vagyon mellett kiüresednek, és szellemként lézengenek az egyformává vált hétköznapokban. Ez egy csapda, amit el kell kerülni.
Aztán nem ritka, hogy visszavásárolják a saját cégüket, potom áron. Vagy visszahívják őket az elnökségbe, mert nélkülük szenved a vállalat.
A legismertebb ilyen példa Steve Jobsé volt.
Na most abbahagyom, mert alaposan eltérítettem a topicot.
A mai világ olyan, mint egy folyó, aminek van egy bizonyos árja.
Vannak, akik nem képesek ezzel úszni, erőlködnek szembe, keresztbe, frusztrálódnak, belefáradnak, belefulladnak. Mások meg érzik a streamet és vidáman szörföznek rajta, megint mások meg lexarják és boldogan sodródnak az árral arra, amerre megy.
A többség meg simán érzi, hogy merre visz és megpróbál azon belül józanul arra araszolni, amerre akar.
45
Nincs épp annyi választásod.
Például a jelenlegi rendszer nagyon díjazza a veleszületett adottságokat, tehetségeket, így aki nem születik valamivel annak bizony keményen meg kell dolgoznia majd a megélhetésért.
Aki például jó fizikummal születik az előtt végtelen lehetőség van akár sportban, színész, modell, televíziós szakmákban.
Ugyanígy, akinek erős és sok agyi idegkapcsolatai vannak az megért olyan összefüggéseket amiket más nem.
A nagyon jó adottságú emberek birtokolják a Föld vagyonának jó 97%-át.
Így még ha átlagjoskánk nagyon szorgalmas is, mindig is szegénységen kell tengődnie mert nincs választása és nem saját hibájából.
A szabadság az a kapitalista rendszer legnagyobb hazugsága, átverése!
Ja és az előző rendszer (amit egyébként nem magasztalok, és nem kívánok vissza) sokkal igazságosabb rendszer volt, mert legalább valamennyire egyenlőség volt az emberek között. Nem kellett nyomorultnak érezze magát senki csakmert más sokkal többet keresett vagy sikeresebb volt és nem is volt lenézve senki.
Manapság aki elért valamit annak az egója az egekben száll, mindenkit buta patkánynak néz, pedig nem is tud róluk semmit.
Az eredményességért lemondtunk az igazságosságról, egyenlőségről.
"Például a jelenlegi rendszer nagyon díjazza a veleszületett adottságokat, tehetségeket, így aki nem születik valamivel annak bizony keményen meg kell dolgoznia majd a megélhetésért."
Akik a velünkszületett adottságokban hisznek (és az írásod alapján közéjük tartozol), azok vallják azt, amit te.
Valójában az ember iszonyúan fejlődőképes. Aki akar, és beletesz elég energiát, szinte bármiben óriási eredményeket tud elérni, és ezt magamon is látom.
Aki mesterszintre tud törni bármiben, annak nem lesz probléma a megélhetés. Persze lehet, hogy ehhez a saját szakállára vállalkozni kell, mert alkalmazottként nem fizetik meg.
Én úgy látom, hogy a mai világ a fejlődést díjazza brutálisan. Aki nem tanul, nem képezi magát, és nem törekszik mesterszintre bármiben, az elmarad, mint a borravaló a hideg leves után.
"Aki például jó fizikummal születik az előtt végtelen lehetőség van akár sportban, színész, modell, televíziós szakmákban."
És ezzelnagyjából kimerült az adottságok felsorolása. A kapcsolatok már kiépíthetők, senki sem a szögről akasztja le. (Kivéve az, aki családi örökségként kapja, de ha nem nő fel hozzájuk, akkor maximum egy ideig szánalomból fogják őt segíteni. Nemcsak a kapcsolatok megszerzéséért, hanem megtartásáért is meg kell dolgozni.)
Az agyi idegkapcsolatok remekül fejleszthetőek, egy sor gyakorlat van rá az interneten.
"Így még ha átlagjoskánk nagyon szorgalmas is, mindig is szegénységen kell tengődnie mert nincs választása és nem saját hibájából."
Óriási tévedés, mert van választása. Persze ehhez sok tanulás, fejlődés és energia kell. Számolatlan sok átlagjóska került abba a bizonyos 3%-ba, mégpedig önerőből.
"Nem kellett nyomorultnak érezze magát senki csakmert más sokkal többet keresett vagy sikeresebb volt és nem is volt lenézve senki."
Most sem kell annak éreznie magát. De ma fejlődhet. Az előző rendszerben, ha nem voltál párttag, nem nyaltál a kommunistáknak, vagy véletlenül volt egy rokonod, aki rendszerellenes volt, egy életre elástak. Ez aztán semmiképp nem nevezhető igazságos rendszernek.
"Az eredményességért lemondtunk az igazságosságról, egyenlőségről."
Szerintem az tud eredményes lenni, aki hiteles és igazságos marad. Az eredmény = igazság, nagyvonalakban és általánosságban. Egyenlőség pedig soha nem létezett, és soha nem is fog.
Kérdező, tényleg akarok neked segíteni, hogy kievickélj abból a mentalitásból, amiben most vagy. Ez az egyetlen valódi akadály az életedben, és minél hamarabb jössz erre rá, annál előbb indulsz el felfelé.
48
“Egyenlôség nem létezett és nem is fog”
Te tudod hány ember harcolt és halt meg ezért az eszméért? Ezeknekna harconak köszönhető, hogy bedöntötték a feudális rendszert! Ha azok az emberek nem harcolnak az EGYENLŐSÉGÉRT, mi még mindig rabszolgák lennénk, és nem olyanok mint ma, hanem láncra vert rabszolgák.
Szóval adjuk meg ennek az eszmének a kellő tiszteletet mert ennek köszönhetően vagyunk ott ahol vagyunk, még ha nem is nagyon nagy lépés de javított a helyzetünkön, hála a múlt nagyjai bátorságának akik MERTEk harcolni az egyenlőségért, amelyet a mai generáció simán kigúnyol.
"Például a jelenlegi rendszer nagyon díjazza a veleszületett adottságokat, tehetségeket, így aki nem születik valamivel annak bizony keményen meg kell dolgoznia majd a megélhetésért."
Milyen adottságokra gondolsz?
Mondjuk jó énekes sikeres, milliomos lesz?
Megérdemli!
Fogalmad sincs, hogy a tehetség mellé ehhez mennyi munka IS kell. Arról nem is beszélve, hogy a híressé válással mennyi mindent veszít el az életéből, ami neked van és neki hiányzik. Például magánélet.
Sikeres sportoló?
Csak egy példát mondok. Jan Ulrich, aki 2000-ben vagy 2001-ben nyerte a Tour de France-ot, az azt megelőző évben 66000 km-t tkert le edzéseken, versenyeken. Kocsival nem mész ennyit egy évben!
És összesen az évben 3 hetet tölthetett együtt a családjával, az összes többi napon edzőtábor, verseny, utazás, promóciós túra stb.
Irigyled? Csináld utána.
Vagy simán okosnak lenni?
Érdekes módon az IQ és a kereset közt közel sincs egyenes arány.
De az iskolázottság és kereset közt már van.
Szóval hiába értelmes valaki, ha lusta disznó, nem tanul, nem képzi magát, nem törekszik a többre, jobbra, xart sem ér el.
Vagy mondjuk szépnek születni és fotómodellnek lenni?
Persze, azt hiszik az emberek, szép pofika, alak, megvillantod, kicsit pózolsz és dől a pénz.
Hát lófxt.
Mire odáig jutnak, hogy keresnek is, nagyrészt agyonstresszelt, lelkileg megnyomorított emberek, nulla szabadidővel, nulla magánélettel, kényszerűen bevállalva gusztustalan hostesskedéseket, 10-12 órás fotózásokat alkalmanként húsz átöltözéssel, esetlegesen bunkó, őket csak húsként kezelő marketingesek közt, folyamatos utazást, reprezentálást, mindezt úgy, hogy közben még vidámnak, szépnek is kel maradni.
És mindre igaz, hogy a veleszületett tehetség, képesség önmagában nem ad semmit. Azt fejleszteni, edzeni kell, ugyanúgy folyamatos, sok munka kell mellé.
Az tény, hogy anyagilag jobban élnek, mint az, aki meg sem próbál az életben elérni valamit, csak sír, hogy neki nincs lehetősége.
És még mindig alapszabály a jobb élet, siker eléréséhez.
Nem azt kell nézni, más mennyivel jobban él és keseregni meg irigykedni, hanem azt nézni, hogy TE mit tudsz kezdeni a SAJÁT életeddel, hogy jobb legyen.
Ehhez viszont le kell győzni az önsajnálatot meg szipogva sarokban ülést és TENNI kell.
Hajrá. Ahelyett, hogy itt sírdogálsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!