Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A modern rabszolgaság létező...

A modern rabszolgaság létező fogalom?

Figyelt kérdés

Mármint nagyon úgy tűnik, hogy igen. Az emberek 98%-ra igaznak tűnik.


Amit adnak az embernek fizettséget egy kézzel azt a másikkal el is veszik.


Akkor mi értelme volt a munkának?


Most azért teperjél, hogy amiért megdolgozol keményen és kifizetnek neked az visszaadd egy másik ugyanolyan munkáltatónak?


A régi rabszolgatartó időkben is az alapszükségleteket biztosították a rabszolgáknak mit amilyen a szállás, étel, ital, ruházat mivel belátták ezek nélkül rosszabbul teljesítenek.


Ma sincs másképp, hiszen csak az alapszükségletekre futja, a pici extra az csupán az elégedetten tartása az embereknek a szórakozási lehetőségek nagyobb kínálatával, azt a fals benyomást keltve az emberekben, hogy mindenük megvan, jól érzik magukat, de a lényeg ugyanaz, az életük javarészét másokért élik, a felső tízezernek áldozzák fel, csakúgy mint rabszolgatartás idejében a rabszolgák.


A felső tízezerbe kerülés meg lássuk be, amolyan science fiction kategória, csakúgy mint néhány száz éve.


2020. febr. 10. 11:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/175 A kérdező kommentje:

“Azért ezt tegyük rendbe. Semmiféle vagyonkiegyenlítődés nem jöhet létre, amíg teljesen eltérő felelősségszintű és készségeket igénylő munkák vannak“


Ez a probléma. Hogy ma még elsősorban a felelősségszinteket nézik.ma fizetések megállapításakor, holott amint haladsz felfele akár egy cégen belül a ranglétrán annál könnyebb a dolgod és egyáltalán nem érzed a felelősség nyomását. Ugyanannyi idő alatt el tudod végezni a munkád mint előtte, a hatalmas felelősség miatt nem kell extra órákat vállalni. Ez ténlyeg így van, hiszen a munka javát elvégezteted másokkal, te csupán felügyeled, ellenőrzöd stb. De ez NEKED nem nehéz, vagy nem nehezebb mint másnak elvégezni a saját munkáját hiszen megszoktad, rutinod van, tapasztalatod van stb. Valószínű más 4 milliár ember ugyanúgy el tudná végezni azt, ha ugyanaz a sors jut neki és van elég szerencséje. A mai fizetések túldíjazzák a szerencse folytán “elért” eredményeket, ugyanakkor nem díjazzák az időt. Az ember életében valljuk be a legritkábban rendelkezésre álló erőforrás/érték az idő. Saját idődnek súlya egy fizetés kiszámításakor sokkal nagyobb súllyal kellene bírnie mint jelenleg. Véleményem szerint a fizetések kiszámításakor az eltöltött időnek 40%-os súlya kellene, hogy legyen. Miért? Azert mert mi emberek törekszünk a társadalmi igazságosság elérésére is a profitszerzés mellett ugye?

2020. febr. 10. 15:13
 32/175 anonim ***** válasza:
"mindenki elégedetlen a fizetésével,legalábbis döntö hányad"de azt senkisem írta hogy huh ma szarabbul teljesítettem de érdemlem meg a fizetésemelést-a munkáltatók főnökö ezt is megjegyezhetnék ill vezethetnének statisztikát-nem megfigyelve direktben emberekről!
2020. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/175 A kérdező kommentje:

28


Mi a kockázat számodra?


Egy takarító nyakába zuhanhat egy szekrény vagy akár munkagép. Összevághatja magát, szétégetheti magát vegyi anyagokkal stb. Ezek szerinted nem kockázatok?


Egy irodai munkás sok szempontból kevesebb kockázatot vállal? Ja, hogy a kockázatot is egyedül a pénz vonatkozásában értelmezhetjük?

2020. febr. 10. 15:18
 34/175 A kérdező kommentje:

30


Ha most nincs a kapzsiság elszabadulva és kordában van tartva akkor, hogy kell elképzelni azt, amikor el van szabadulva? Mert ennek elképzeléséhez már nincs elég gazdag fantáziám.


Igen, vannak hibák. De mi(vagy kik) akadályozza meg az emberiséget abban, hogy megpróbálja ezeket a hibákat kijavítani és letesztelni, hogyan működne a rendszer utána.


Valamiért a status quo fenn van tartva. Miért és kik által illetve milyen eszközökkel van ez fenntartva? Ezek még jó kérdések.

2020. febr. 10. 15:28
 35/175 anonim ***** válasza:
91%

"amint haladsz felfele akár egy cégen belül a ranglétrán annál könnyebb a dolgod és egyáltalán nem érzed a felelősség nyomását"


Ez nem így van.


"Ugyanannyi idő alatt el tudod végezni a munkád mint előtte"


A munka értékét nem csak (és nem elsősorban) a rá fordított idő függvényében nézik.


Mégis ki teremt nagyobb értéket? Az üzemvezető, aki összehangolja a termelést, vagy Jóskapista, aki egymaga legyárt három alkatrészt a munkaidejében?


"a hatalmas felelősség miatt nem kell extra órákat vállalni"


Te komolyan nem láttál még CEO-t közelről.


"Valószínű más 4 milliár ember ugyanúgy el tudná végezni azt, ha ugyanaz a sors jut neki és van elég szerencséje."


NEM szerencse kérdése az, hogy XY milyen pozícióba kerül, legalábbis a versenyszférában nem. Kompetencia kell hozzá, illetve megfelelő felelősségtudat.

2020. febr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/175 anonim ***** válasza:
96%

#31, Öreg, neked súlyos tévképzeteid vannak arról hogyan működik egy vállalkozás.


Pl a startup cégek 5-10%-a éli túl a kezdeti fázist... minden időd és pénzed kockáztatod, és kisebb esélyed van mint túlélni a tüdőrákot.

...de egy KKV is kemény dió manapság.


Másfelől te dolgoztál egyáltalán? Vagy csak valami fisfos üzemi munkát a sor mellett, és cigiszünetben ekéztétek a jampi diplomás üzemvezetőt?


...

Csak mert fogalmad sincs pl mit csinál egy 5-10 emberért felelős projectvezető, vagy középvezető. Alulról a munkások kúrogatnak, lopják a napot, vagy éppen a barátaid és be kell őket fenyíteni... felolről meg a fejes vagy a CEO adja az ívet. Dupla felelősség és stressz!


Gőzöd nincs milyen amikor mondjuk oda kell menned egy emberhez akit kedvelsz és megmondani neki, hogy szar amit csinál. Természetesen alulról, felülről is kapod a dildót.


A CEO meg méginkább, ott olyan döntésekért felelsz, ami akár több 100 ember munkájába kerül. Ha elrontod, ha balra mész jobbra helyett akkor a te és a cimboráid kerülnek az utcára. Ezt nem is lehet bírni, kb csak ha pszichopata kicsit az ember.


...

De próbálj csak meg egyszer irányítani akár pár embert, akár csak egy szakdolgozó junior diákot, aki rád van utalva. Megérzed majd, hogy mekkora kúp a vezetés, és mekkora rohadt nagy felelősség.

2020. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/175 anonim ***** válasza:
95%

# 28


Pontosan! Valahogy az örökké hőbörgők (alacsony fizetés, miért jár a vállalkozó olyan autóval, miből telik neki x-y-ra..stb.stb.) azt nem akarják meglátni, hogy egy munkaadó vállalkozó hány tíz-százmilliót KOCKÁZTAT a munkahelyteremtéssel - ahelyett, hogy mondjuk jól kamatozó betétekbe tenné....

Óbégatni nagyon tudnak...

2020. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/175 anonim ***** válasza:
95%

# 31/

És majd most jön az (amit tucatnyi fórumon olvastam már), hogy amit az építészmérnök v. ép.vezető csinál, az tök fölöseges, mert Józsibácsi, a kőművessegéd mindent SOKKAL JOBBAN tud, ergo, neki kéne a legtöbbet keresni...?


:-DDDD

2020. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/175 anonim ***** válasza:
91%

# 36 Áhhh, már mindent leírtatok előttem! :-)))


A kérdező szvsz egy max. 20 éves hőbörgő lehet. :-D

Halvány fogalma sincs bizonyos összefüggésekről, de még alap dolgokról SEM! :)))

2020. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/175 anonim ***** válasza:
91%

Valahogy mindig azok panaszkodnak a kevés fizetésről, aki arra viszont soha nem panaszkodnak, hogy túl kevés ész jutott nekik...

:-D

2020. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!