Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudományos szemszögből mit...

Tudományos szemszögből mit gondoltok erről a megállapításról?

Figyelt kérdés
"Amikor kinyitjuk a tudatot, és megadjuk a lehetőséget annak, hogy valami nem megszokottat tapasztaljunk, akkor a valóság megváltozik, mert mi megváltozunk."
2019. dec. 21. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az érzékelés szubjektív. Ezt eddig is tudtuk.


Az agy folyamatosan modellezi a valóságot. Ez a modell pedig nagyban megváltozhat, ha egy külső hatás ér minket. Pl olvasunk valami új dologról, és nyitottak vagyunk rá.


Ugyanakkor szerintem veszélyes is. Mert ez az egész illúzió. Az agy nagyon könnyen elcsábul a misztikumnak, szektáknak, vallásoknak, könnyen emészthető eszméknek. Ilyenkor teljesen elveszthetjük a realitásérzékünket. Szóval nem árt ha fenntartjuk ezt a gondolati pajzsot.

2019. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha ez a pajzs boldogtalanná tesz?
2019. dec. 21. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és természetesen nem a valóság változik meg, csak a valóságról alkotott modellünk az agyunkban... dehát az agynak az a valóság amit érzékelünk.
2019. dec. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pajzs boldogtalanná tesz, akkor nem találtad meg azt ami boldoggá tesz. Akár egy jó munka érdekes kihívásokkal, akár egy párkapcsolat. Akár a valóság felfedezésének öröme.


A pajzs csak a hülyeség ellen véd... nem tehet boldogtalanná. Persze ha valakinek segít a vallás, és egyszerű életet él, akkor szíve joga ehhez.


Egy biztos, nem szükséges a spiritualizmus a boldogsághoz. Egy materialista, realista szemléletű ember is lehet boldog. Csak a helyén kell kezelni a dolgokat.

2019. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Hogy lehetne tudományos szempontból értelmetlenséget vizsgálni?
2019. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a világ is megváltozik, csak nem azonnal.

Mert hiszen fürdik a pacák, egyszer csak - Heuréka!-

Kitalálja, hogy minden vízbe (és folyadékba) mártott test, a súlyából annyit veszt, stb..., mások meg mást találnak ki és lám hamarosan megváltozik a világ, mert a tudatunk által létrejött modelleket beépítjük.

Végül is mikor van kész mondjuk az új autó?

Amikor lejön a tervezőasztalról, a konkrét gyártás már rutinmunka, ami mutatja az elmélet fontosságát, hiszen azt a gyakorlatba már könnyen át lehet ültetni, csak legfeljebb idő kérdése.

Természetesen a misztikus gondolatok is változtatnak a valóságon, csak nem jó irányba, esetleg máglyák keletkeznek, rajtuk boszorkánynak kikiáltott emberekkel, katedrálisok épülnek, egyházfők járnak selyemben, bársonyban, tizedet szednek a papság számára, stb...

2019. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagyis a gondolatok hatására megváltozik a világ, csak eleinte ezt senki nem tudja, még az sem, aki gondolta.

Nem vagyok benne biztos, hogy Einstein felmérte az E = mc2 hatását a világra, de az már akkor megváltozott, hiszen potenciálisan benne volt minden következménye a gondolatban.

2019. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!