Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem egyértelmű a haszon...

Miért nem egyértelmű a haszon szó a Ptk. -ban?

Figyelt kérdés

Napok óta tanulmányozom a Ptk.-t, de attól félek, ma elvesztettem a fonalat.


Bérlet-haszonbérlet, kölcsön-haszonkölcsön.


A haszonbérletet a bérlettől az különbözteti meg, hogy előbbi hasznok szedésére is feljogosítja a bérbevevőt, nem csak használatra, mint a bérlet.


A kölcsön-haszonkölcsön esetén egész másról van szó, a kölcsön csak pénzre szólhat, a haszonkölcsön bármilyen dologra, a kölcsön visszterhes, a haszonkölcsön ingyenes.


Csak azt nem értem, szegény haszon szót, miért nem egyértelműbben hívják be a Ptk.-ba, ahány haszon, annyi jelentés.


2019. aug. 27. 10:09
 1/2 A kérdező kommentje:
A kérdést tanulmányoztam behatóbban, s arra jutottam, jó a haszonbérlet, haszonkölcsön elnevezés, elnézést mindenkitől, nem volt szándékos.
2019. aug. 27. 10:50
 2/2 BringaManó ***** válasza:
(akkor akár törölhetnéd is...)
2019. szept. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!