Titeket is idegesít, ha nem tudnak helyesen írni az emberek?
Szia! Engem is igen erőteljesen idegesít mikor valaki valamit ír
pl.Facebook-ra és teli van helyesírási hibával!És akkor azon nevessünk!
TELJESEN EGYET ÉRTEK VELED!
A legrosszabb, mikor mást írnak le, mint amire gondolnak, és utána én vagyok a hülye, hogy „de nyilván arra gondoltak”, amire. Válaszoljon nekik az Uri Geller!
(((„…az automatikus ellenőrző kijavítaná, de még azt sem teszik meg.” – Itt valami egyeztetési zavar van.
„Engem is igen erőteljesen idegesít mikor valaki valamit ír pl.Facebook-ra és teli van helyesírási hibával!És akkor azon nevessünk!” – Szavak és mondatok közé szóköz, tagmondatok közé vessző, és inkább a Facebookra írnál így.)))
*(Amit három zárójelbe írok, azt nem kell túl komolyan venni, az csak az „ügybuzgóságom/maximalizmusom”. Semmi baj nincs a kérdés kiírásával, ennyi bőven belefér. Tulajdonképpen egy ilyet benézni kisebb hiba, mint egy ékezetet lehagyni, hiszen az ékezetért szól a helyesírás-ellenőrző, de egy csomószor előfordul, hogy belejavítunk a mondatba, mert gondoljuk jobb lesz majd, és közben elfelejtjük az elejét.)
Engem sokkal jobban idegesít, hogy néha a mondatnak sincs se eleje, se vége. Nincs megfogalmazva. És még ha meg is van fogalmazva (úgy-ahogy), a tartalom, a gondolkozásmód, az arányérzék néha egészen rémítő...
Emellett persze igazad van, az ember igenis tudjon helyesen írni...
Nem zavar, ha valaki helyesírási hibát vét.
Képesnek érzem magam arra, hogy a helyesírási hibákkal együtt is megértsem, amit a másik mond. Ezt kognitív képességnek hívják.
Képesnek érzem magam arra, hogy ne bántsak meg valakit, akiről nem tudom, hogy miért nem ír helyesen. Feltételezhető, hogy nem is magyar anyanyelvű, telefonról ír, kapkod, nem tud gépelni, nem ért annyira a számítógéphez, hogy helyes írási szótárt telepítsen, autocorrector falsepositive eredményeket ad, stb. Ezt toleranciának, tapintatnak hívják.
Nagyon érdekes, hogy mi az a helyesírási forma, ami dühít? Ez egy alap pszichológiai eset. Ha valaki attól dühös lesz, mert lát egy helyesírási hibát, azt pszichopatának hívják. Ezeket a tüneteket többnyire a gyerek kori sérelmekből, az szeretet- és, figyelemhiányból, valamint az unatkozás tényéből fakadó érzések motiválják Dr. Claire Hardaker szerint, aki tudományos értekezésében összefoglalta ezeket megnyílvánulásokat és az egyik ilyen a képmutatás, különös tekintettel a helyesírási és szóhasználati hibákra, ami egy egyszerű trollkodási taktika. Sokszor tudálékos nyelvtani, vagy helyesírási hibákra reagál, ami nem tartalmaz helyes alternatívákat, kizárólag a provokáció kiváltása a célja.
Sokszor látjuk, hogy valaki valóban letorkol valakit a ha helyesírási hibát vét, ahelyett, hogy kiigazítaná és segítené, miként írjon helyesen. Ezzel azt éri el, hogy feleslegelegesen megbántja a másikat és ellöki magát a másiktól minden téren, ezért a másik meg fogja utálni a helyesírást. Szóval saját letorkolló saját maga ellen tesz.
Mindenkinek adott a lehetősége, hogy fejlessze saját esetlegesen rossz helyesírását. Aki nem teszi, az ugyanolyan igénytelenség, mint nem foglalkozni koszos ruhánkkal, ápolatlan külsővel.
Ez nem egy fejlődési rendellenesség, nem mozgássérültség, amiről nem tehet, ez olyan hiba, ami akarással, gyakorlással javítható.
Ha valaki hibázik, az nem bűn, mint ahogy az sem, ha kijavítják, attól is fejlődik.
Természetesen az sem fest valakiről kulturált vitázó képet, ha valaki egyéb témában a helyesíráson lovagolva próbál terelni.
De ha valaki megpróbál magából mártírt csinálni azzal, hogy őt zaklatják a helyesírása miatt, akkor az ugyanúgy nem "kerek".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!