Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A "pesti" kifejezés mit jelent?

A "pesti" kifejezés mit jelent?

Figyelt kérdés
Pest megyei vagy Budapesti, esetleg Budapest Pest városrészéhez köthetőt?

#betonozást
2014. aug. 20. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
A hagyományos értelmezésben Budapestnek a Dunától keletre eső részéből való.
2014. aug. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy ne pontozzatok le senkit, mert nem csak tényeket, hanem személyes véleményeket IS várok.
2014. aug. 20. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Szigoruan veve Budapest keleti oldalan levo/lakot jelent. Koznapi ertelemben a budapestieket hivjak 'pestinek'.
2014. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem Pest megyeit.

Ahogy írták előttem, szigorúan véve a régi Pest városrészben élők a "pestiek", általánosságban viszont minden budapesti.

Felénk (Pest megye) magát a fővárost is Pestként szoktuk említeni többnyire, a teljes nevet csak "hivatalos alkalmakkor". Tehát mi Pestre megyünk/járunk suliba/dolgozni/vásárolni/csatangolni/stb.; és BEmegyünk Pestre (más megyében élőktől hallottam, hogy ők FELmennek Budapestre).


Ui.: Szerintem nem a kulcsszavakhoz kellett volna írnod, hogy betonozást vállalsz, hanem egy hirdetési újságba. :D

2014. aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!