Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Honnan ered a "borsos ár"...

Honnan ered a "borsos ár" kifejezés?

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 11:14
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
16%

nekem van egy tippem de ezt én találtam ki ettől függetlenül lehet innen ered :D


Gondolom ha meghallod az árát(mert olyan sokba kerül) könnybe lábad a szemed mintha borsot szórtak volna alá/bele

2014. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Wadmalac ***** válasza:
100%
Mint a csípős nyelv, gondolom. Bár onnan is jöhet, hogy régen a bors, mint igencsak messziről hordott fűszer, állati drága volt.
2014. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%

<Olyan drága fűszer volt, hogy fizetőeszközként is elfogadták. Az áru ellenértéke mellett az adót is rendezni lehetett borssal. Ebből az időszakból maradt meg több európai nyelvben is a „borsos ár” kifejezés.>

[link]

2014. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Wadmalac ***** válasza:
87%
Legalább a B tippem bejött. :D
2014. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz az az eredete, mint annak, hogy "aranyáron van".
2014. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 BringaManó ***** válasza:
95%
Meg volt olyan is, amikor a Gábor nevű emberek voltak nagyon értékesek...
2014. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
BringaManó: FACEPALM
2014. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 BringaManó ***** válasza:
100%
[speciális kísérlet: a szokásos, hasznosnak szánt válaszaimmal lepontozódni szoktam, ezért most megpróbálok hülyeségekkel a toplista élére törni... ;-) – Na jó, csak vicc volt, most éppen nem is állok olyen rosszul... :-)]
2014. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Wadmalac ***** válasza:
100%

Gábor Áron: jaj. :D

Adott helyzetben azért én is sok poént Érték Elek. :D

Húdeoff, befejeztem. :D

2014. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 BringaManó ***** válasza:
90%

És ha már itt tartunk, ne felejtkezzünk el arról sem, hogy mi az ami még nagy kincs volt hajdanán, és most is az? A szesz! Na annak is borsos ám az ára. Legalábbis a minőségi szeszeknek. Az alkoholos italokat már önmagában is orvosságnak tartják ugye – így volt ez régen is, gondoljunk csak a gyógynövényekben bővelkedő Unicumra –, de amikor elkezdték az alkoholt mindenfélével vegyíteni, és így fokozni a gyógyhatását, akkor keletkezett a borsos szeszből szótagátvetéssel és szóbelsejimagánhangzó-megnyúlással a sósborszesz.


Elnézést.

2014. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!