Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Adott ez a kérdés eleje?

Adott ez a kérdés eleje?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdés kezdődik így. Mi az oka? Kifejezőkészség hiánya? Divat? Nem tudom.


Pl.

Adott egy 9"-os tetőmonitor,

Adott egy fiatal lány,

Adott egy jó vágású pasi

Adott a lent lévő C nyelven írt dolog

Egy adott nőnek az ovulációja


2013. márc. 30. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit használnál helyette? Kézenfekvőnek tűnik, esetleg úgy lehetne még feltenni, hogy "Van egy (...)", máshogy már nehezen. Egyébként szókincs hiánya, mert ugyanazt a problémát más szavakkal is meg lehet fogalmazni, nem csak a példának felhozottakkal...
2013. márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Semmit nem használnék. Megcsonkítottam a kérdést, így nem ütközik ki, de nincs semmi szerepe a kérdésben.


Eredeti: Adott egy fiatal lány, aki abba a középsuliba jár, ahol az anyja és az apja is tanít. Milyen lehet?

Az én változatom: Milyen érzés az, ha valaki abban az iskolában tanul, ahol a szülei tanítanak.


Eredeti: Adott egy jó vágású pasinak mondott 25 éves ember. Sportos testalkatú,185-190 magas. Semmi káros szenvedélye nincs, jó humorérzéke van mások szerint. Viszont egy baj van vele: fogszabályzója van. Mennyire gond ez a lányoknál ha ismerkedni akar?

Ez baj lehet?

Az én változatom: 25 éves srác vagyok, fogszabályozót kell viselnem. Mennyire lehet ez hátrányos ismerkedésnél?

2013. márc. 30. 23:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A latinból származó, a jogi nyelvben gyakorta használt kifejezésekből "csurgott át" a köznyelvbe, nem is olyan régen.

Egyébként nem találom különösebben furcsának, ha egy adott helyzetről, vagy egy adott személyről beszélünk...


A te példáidban tényleg elég csúnyán hangzik, de tudsz helyette mást mondani?

AZ "adva van" sem szebb...


Van egy fiatal lány? Íme egy jó vágású pasi? Itt van egy lent lévő?

Ezek elég barbárul hangzanak páldákban, nem?


Persze ezek csak az én gondolataim.

2013. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, miközben a válaszomat írtam, te pont kommenteltél, amit még nem láttam...
2013. márc. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg az adva van kifejezést lehetne helyette használni, egy hajszállal talán elegánsabb, nem olyan tötö nyelves.
2013. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!